Janine Abbring presenteert slotseizoen 'VPRO Zomergasten'

Janine Abbring presenteert het allerlaatste seizoen van 'VPRO Zomergasten'. Abbring is presentator, programmamaker, tekstschrijver en journalist. Ze was tussen 2017 en 2022 al te zien als vaste interviewer van het programma.
Janine Abbring presenteerde 'Zomergasten' van 2017 tot en met 2022 en behoort daarmee tot de langstzittende presentatoren van het programma. Voor haar interview met Eberhard van der Laan ontving zij in 2017 de Sonja Barend Award voor het beste televisie-interview. Ook presenteerde ze 'Wintergasten' en was ze de drijvende kracht achter de VPRO-programma's 'Zondag met Lubach', dat onder meer werd bekroond met een Zilveren Nipkowschijf, en het daaropvolgende 'De avondshow met Arjen Lubach'. Tegenwoordig is ze eindredacteur van 'LUBACH' bij RTL.
Adjunct-hoofdredacteur Tom Klaassen: 'De strijdbare ontroering van Eberhard van der Laan, de toepasbare wijsheid van Esther Perel, de hoekige bevlogenheid van Louis van Gaal en de raadselachtige zwier van Inez Weski: het heeft zich in ons collectieve geheugen genesteld. Allemaal werden ze bevraagd en uitgedaagd door Janine Abbring. Door haar dossierkennis en haar gevoel voor timing weet ze de losse steentjes in iemands pantser te vinden, terwijl ze de teugels van het gesprek stevig in handen houdt. Gasten voelen zich bij haar zichtbaar in goede handen, want Janine luistert niet om terug te kunnen praten, maar om de ander te begrijpen. Ik ben dan ook trots en vereerd dat Janine Abbring dit seizoen het ambt van 'Zomergasten'-host nog eens wil bekleden. Ter afsluiting van 39 mooie 'Zomergasten'-jaren is er voor mij geen betere presentator denkbaar.'
Janine Abbring kijkt ernaar uit het programma weer te presenteren: 'Ik heb het gemist, die enorme luxe van het maken van dit programma. Dat je je met zo’n sterke redactie helemaal mag onderdompelen in de werelden van interessante mensen - dat vind je nergens anders. De fragmenten zijn daarbij cruciaal: soms zie je een gast naar een scène kijken en dan verandert er iets in diens houding. Dan gebeurt er iets wat je met een vraag niet altijd zo makkelijk voor elkaar krijgt; het haalt even de controle weg, het breekt de muurtjes af die mensen soms om zich heen hebben gebouwd. Zo komt er ruimte voor iets echts. Het doet wel een beetje pijn dat we de magie van die formule na deze zomer niet meer terugzien.'
Janine Abbring (Groningen, 1976) is een Nederlandse presentator, programmamaker, tekstschrijver en journalist. Ze studeerde journalistiek aan hogeschool Windesheim en begon haar loopbaan bij het Groninger Dagblad en later RTV Noord. In 2009 brak ze landelijk door als een van de Jakhalzen in 'De Wereld Draait Door' en vanaf 2011 presenteerde ze enkele jaren het natuurprogramma 'Vroege Vogels'. In 2014 werd Abbring eindredacteur van de satirische nieuwsshow 'Zondag met Lubach', dat onder meer bekroond werd met een Gouden Televizier-Ring en een Zilveren Nipkowschijf. Tussen 2017 en 2022 presenteerde Abbring 'VPRO Zomergasten', waarvoor ze in 2017 de Sonja Barend Award ontving voor haar interview met Eberhard van der Laan. In 2024 keerde ze met een aantal andere oud-presentatoren kort terug bij het programma, ze presenteerden elk één uitzending om Adriaan van Dis te vervangen. Na 'Zondag met Lubach' werkte ze tot 2024 als eindredacteur van 'De Avondshow met Arjen Lubach'. Sinds 2024 is ze eindredacteur van 'LUBACH' bij RTL.
'VPRO Zomergasten' is het drie uur durende live interviewprogramma van de VPRO. Bekende gasten uit cultuur, wetenschap en bedrijfsleven worden uitgenodigd om hun favoriete televisieavond samen te stellen aan de hand van tv- en filmfragmenten. 'VPRO Zomergasten' is van 26 juli tot en met 30 augustus 2026 elke zondagavond te zien op NPO 2 en de afleveringen zijn gedurende drie weken terug te kijken op NPO Start. Het programma is al sinds 1988 een vaste waarde in de Nederlandse televisiezomer. Onlangs werd bekend dat 'Zomergasten' na 2026 stopt.
'VPRO Zomergasten', elke zondagavond vanaf 26 juli t/m 30 augustus, VPRO, NPO 2 en daarna drie weken te streamen op NPO Start.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Play zoekt rijlesduo's voor nieuw tv-programma
- Herman van der Zandt brengt Oranje-iconen opnieuw samen in WK-special van 'De Reünie'
- Dit is de tweede finalist van 'Huis Gemaakt'
- Kijkcijfers: 5, 6 en 7 juni 2026
- VRT 1 brengt ontroerende ode aan Margriet Hermans
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- 'Telefacts Zomer'-docu 'Ye, geniaal of gek?' onthult de man achter de mythe
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.
'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.



































