Indringende verhalen vanuit de 112-meldkamer in nieuwe dramaserie 'NOOD'

maandag 29 november 2021

In de nieuwe dramaserie 'NOOD' worden vier centralisten geconfronteerd met de meest uitzonderlijke noodgevallen die ze onder grote druk moeten afhandelen. Elf aanstormende scenaristen schreven elk een op zichzelf staand verhaal waarin 112-centralisten Lieke (Melody Klaver), Bilal (Mohammed Elouardani), Joyce (Jenny Mijnhijmer) en Boudewijn (Joris Smit) bellers te woord staan in telefoongesprekken die verre van alledaags zijn.

Gesprekken die je nooit in je leven hoopt te hoeven voeren, maar die voor de centralisten aan de orde van de dag zijn. Altijd beginnend met diezelfde, geroutineerde vraag: 'wat is de plaats van het noodgeval?' Vanuit de perspectieven van de meldkamer en de beller worden ter plekke beslissingen genomen die het verschil kunnen maken tussen leven en dood. Ieder gesprek is een gevecht tegen de tijd.


'NOOD' is door BNNVARA en Pupkin opgezet als talentontwikkelingsproject voor schrijvers van televisiedrama. Op basis van het serie-ontwerp van Willem Bosch en Robert Kievit schreven Rifka Lodeizen, Benja Bruijning, Nadja Hüpscher, Aaron van Valen, Amira Duynhouwer, Fadua El Akchaoui, Helen Dalessi, Jop Esmeijer, Douwe Nagelmaker, Ilse Ott en Esther Duysker ieder een aflevering voor de serie, waarin steeds een nieuwe 112-melding centraal staat. Joram Lürsen regisseerde de serie.

Aflevering 1: Afspraak is afspraak
Lauren belt 112 omdat haar vader op de grond ligt en hulp nodig heeft. Centralist Joyce hoort een schreeuwende man in de achtergrond als er ineens wordt opgehangen. Het lukt Joyce niet meer om Lauren te bereiken. Joyce schat in dat er gereanimeerd moet worden, en stuurt de hulpdienst erop af. Zij treffen daar Laurens broer Kevin aan, die om onbekende reden de reanimatie tegen probeert te houden.

Scenario: Helen Dalessi
Cast: Jenny Mijnhijmer, Melody Klaver, Beaudil Elzenga, Tim Linde

'NOOD', vanaf 30 november iedere dinsdag om 21.50 uur bij BNNVARA op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:40
    Journaallus
    04:07
    Het weer
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    11:05
    Rich Kids Go Skint
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:20
    This Is Us
  • 03:15
    Geen uitzending
    06:10
    Chopper Cops
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:25
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:31
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:25
    Vanavond bij ons
    02:55
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 04:25
    Sister Boniface Mysteries
    03:35
    Agatha Raisin
  • 03:50
    First Dates Australia
    02:00
    Grey's Anatomy
  • 01:30
    NOS Journaal
    04:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:00
    Nieuwsuur
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 03:55
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:30
    Danny in de medicijnmaffia