Hoe gaat het vijf jaar na de aanleg met de Marker Wadden? 'Vroege Vogels' keert terug

zaterdag 14 september 2024
Foto: © BNNVARA 2024

Toen de Marker Wadden vijf jaar geleden werden aangelegd met zand, klei en slib uit het Markermeer was 'Vroege Vogels' direct van de partij. De hoop was dat de natuureilanden tot leven zouden komen.

Presentator Menno Bentveld keert terug en ziet tot zijn vreugde dat dit zeker is gelukt. Overal zijn baardmannetjes, rietzangers en kleine karekieten te zien. Op de nieuwere eilanden broeden nog tienduizenden kokmeeuwen, visdiefjes en pleviertjes. Menno gaat in de eerste aflevering van 'Vroege Vogels' mee met de talloze onderzoekers die het succes van de Marker Wadden in kaart brengen.


Menno Bentveld: 'De hoopvolle boodschap van deze aflevering is dat het aanleggen van nieuwe natuur werkt als een tierelier. Wat hier in een paar jaar is ontstaan overtreft de stoutste verwachtingen!'

De meest indrukwekkende natuurgebieden van ons land
In een tijd waarin aandacht voor natuur belangrijker is dan ooit, gaat Menno Bentveld dit najaar met het team van 'Vroege Vogels' wekelijks op expeditie naar de mooiste en meest indrukwekkende natuurgebieden van ons land. Naast de Marker Wadden is 'Vroege Vogels' dit seizoen te vinden bij de rivierduinen van de Oude IJssel, bij het Aamsveen waar talloze heideblauwtjes vliegen en in het Zeeuwse Yerseke Moer waar Menno een glimp opvangt van steltkluten en hun jongen.

'Vroege Vogels' is vanaf zondag 15 september wekelijks te zien om 19.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.


Vroege Vogels op tv
Zaterdag 27 juni om 08u15  »
NPO 2
Dierenwelzijn, milieu, klimaat en natuur in Nederland staan centraal. Als 'advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu' maakt Vroege Vogels zich al meer dan 40 jaar hard voor een groener Nederland.
Zaterdag 4 juli om 08u20  »
NPO 2
Dit seizoen wordt geopend met een ode aan de eigen natuurfilmers. Deze Vier Seizoenen special toont de cyclus van de natuur die zich elk jaar opnieuw voltrekt.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.

'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Het Huis
    21:25
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:55
    Rise of the Nazis
    21:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 21:00
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 21:05
    Eenmaal Andermaal
    22:15
    Telefacts Zomer
  • 20:30
    Mamma Mia! Here We Go Again
    22:35
    The Boss
  • 20:30
    Jason Bourne
    22:40
    Vantage Point
  • 20:35
    The Illusionist
    22:25
    Foute Vrienden Australië
  • 20:50
    Condor
    22:30
    ER
  • 20:35
    Gina & Chantal
    22:15
    Airwolf
  • 20:35
    Komen Eten
    21:40
    Topdokters van Morgen
  • 20:35
    Brilliant Minds
    22:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Spring Break Murders
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:03
    Z-Nieuws
    21:14
    Z-Beurs
  • 21:00
    Publireportage
    22:00
    De Tijdlijn met Herbert
  • 21:05
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    21:35
    Vanavond bij ons
  • 21:00
    Call the Midwife
    22:00
    Harry Wild
  • 20:35
    Below Deck
    21:30
    From
  • 20:35
    Keuringsdienst van Waarde
    21:15
    NOS WK Avond
  • 20:35
    Mocronado's
  • 20:30
    De slimste mens België
    21:30
    KvWeetjes