'Herinneringen voor het leven - stop dementie' op NPO 1

Herinneringen zijn van onschatbare waarde. Maar wat als je die herinneringen langzaam kwijtraakt? Er zijn 290.000 mensen met dementie in Nederland en dat aantal groeit hard.
Vroeg of laat krijgen we er allemaal mee te maken, zelf of in je omgeving. In 'Herinneringen voor het leven - stop dementie' vertellen mensen met dementie en hun naasten over de impact van deze ontwrichtende hersenziekte op hun leven. Het programma besteedt speciale aandacht aan de waarde van herinneringen en het herbeleven van dierbare momenten. Anniko van Santen presenteert deze jaarlijkse live-uitzending voor Alzheimer Nederland vanuit het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem.
Fatih (41), Hanneke (58) en Jan (66) hebben alle drie de ziekte van Alzheimer, Juul (52) heeft Lewy body dementie. Samen met hun gezinnen vertellen zij over de uitdagingen, het verlies, maar ook over de kostbare momenten die ze koesteren. Zo vertelt de Zeeuwse Juul zijn aangrijpende verhaal. Hij werkte jarenlang in de offshore en de zee was zijn leven. Helaas moest hij al vroeg stoppen met werken toen hij verontrustende klachten kreeg. Juul heeft Lewy body dementie, een minder bekende vorm dan Alzheimer met andere symptomen. Hij vertelt bijvoorbeeld over de hallucinaties die hij ervaart en wat dat met hem doet. Na de diagnose adviseerde de arts Juul en zijn vrouw Anja om zaken goed te regelen en veel herinneringen te maken. Juul is heel realistisch en open over zijn ziekte. Hij noemt het een verkeerd lot uit de loterij, maar probeert van elke dag te genieten. 'Dat valt niet altijd mee'.
Om de waarde van herinneringen te benadrukken, wordt een aantal mensen mee terug in de tijd genomen. Deze ontroerende herbelevingen laten zien hoe belangrijk herinneringen zijn voor onze identiteit en ons welzijn. Zo zien we het verhaal van Rob (78), hij kreeg 2,5 jaar geleden de diagnose Alzheimer. Samen met zijn vrouw en kinderen besloot hij om nog zoveel mogelijk herinneringen te maken. Rob werkte ruim 17 jaar met veel plezier als postbode. Als verrassing gaat hij terug in de tijd om samen met oud-collega Wim nog één keer, net als vroeger, de post rond te brengen in zijn vertrouwde wijk.
Tijdens de uitzending komen ook deskundigen aan het woord. Zij delen de laatste ontwikkelingen uit het dementieonderzoek. Er gloort hoop aan de horizon voor een toekomst waarin dementie te vertragen, behandelen of soms zelfs te genezen is. Het kan en het moet, maar daarvoor is nog wel veel meer onderzoek nodig. Alzheimer Nederland werkt aan een beter leven met dementie en een toekomst zonder dementie. De organisatie is de grootste private financier van dementieonderzoek. De avond staat in het teken van het werven van donateurs voor Alzheimer Nederland, want meer geld betekent meer onderzoek en dat brengt de oplossingen om dementie te behandelen uiteindelijk dichterbij.
'Herinneringen voor het leven - stop dementie', donderdag 13 juni om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO reageert op verzoek ledenomroepen over Ongehoord Nederland
- De baktent gaat weer open voor 'Heel Holland Bakt Kids'
- Kijkcijfers: maandag 24 augustus 2026
- Kijkcijfers: ‘Bockie Gaat Naar School’ bezorgt Play een veelbelovende seizoenstart
- Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' en onthult extra details
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit staat in september op de planning bij National Geographic
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
- Rani De Coninck stopt met avondspits bij JOE
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
Multimedia SPOTLIGHT
-
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE'
Kijktip van de dag

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.
'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.



































