Gülsah Ercetin nieuwe Turkije-correspondent NOS

donderdag 7 augustus 2025

Gülsah Ercetin wordt de nieuwe NOS-correspondent voor Turkije. Ze volgt Mitra Nazar op, die in september begint als verslaggever voor het actualiteitenprogramma 'Nieuwsuur' (NTR/NOS). Ercetin begint op 1 januari in haar nieuwe standplaats Istanbul.

Ercetin (44) werkt nu zestien jaar bij de Buitenlandredactie van de NOS. Daar ontwikkelde ze zich tot ervaren allround journalist én Turkije-specialist. Ze is meerdere keren in Turkije geweest om de correspondent daar bij grote nieuwsgebeurtenissen te ondersteunen en om eigen verhalen te maken voor tv, online en radio. Het grote publiek kent haar al als Turkije-specialist, bijvoorbeeld toen ze afgelopen maart in 'Nieuwsuur' de arrestatie van burgemeester Imamoglu van Istanbul van achtergrond voorzag, van de online reportage die ze vorig jaar maakte over de gevolgen van de verwoestende aardbeving in 2023 en – al wat langer geleden – toen ze drie uur lang live de mislukte staatsgreep van 2016 van duiding voorzag.


'Toen ik bij de NOS binnenkwam, wilde ik correspondent worden', zegt Ercetin in reactie op haar benoeming. 'Hoe bijzonder is het dan dat ik straks aankom in een land waar mijn ouders ooit uit vertrokken met een koffer vol verhalen. Nu ga ik terug in een andere tijd om als correspondent nieuwe koffers met belangrijke nieuwsverhalen te vullen. Een tijd waarin de rol van Turkije op het wereldtoneel steeds belangrijker lijkt te worden.'

Hoofdredacteur Nieuws Giselle van Cann: 'Gülsah is – met haar jarenlange journalistieke ervaring en kennis van de Turkse taal en cultuur – geknipt voor deze positie. Zij heeft een goed oog voor menselijke verhalen, ziet grotere verbanden en weet de vertaalslag te maken naar het Nederlandse publiek.'


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.

'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Iedereen zomert
    13:55
    Thuis
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:30
    Jerusalem: builders of the holy city
  • 13:50
    De avonturen van kleine pinguïn
    13:55
    Kleine dingen
  • 13:35
    Florentina
    14:30
    Familie
  • 13:50
    Blind Getrouwd USA
    14:50
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:10
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:15
    All New Traffic Cops
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:05
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:50
    Blind Gekocht
    14:50
    Komen Eten bij Nonkels
  • 13:25
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:20
    NCIS: Origins
  • 13:20
    Storage Wars
    13:55
    Highway Thru Hell
  • 13:50
    De Wereldkeuken
    14:35
    Big Miracles
  • 13:20
    Snapped
    14:10
    Death of the Party
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:49
    Het zelfbouwhuis
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:35
    Wordt aangekondigd
    14:05
    Lekker Messy
  • 13:15
    Hudson & Rex
    14:10
    The Hardacres
  • 13:20
    NCIS
    15:10
    Burn Notice
  • 13:35
    NOS Journaal
    14:20
    Max Skûtsje Journaal
  • 13:45
    In de voetsporen van de jaren 80
    14:30
    Rail Away
  • 13:45
    Bob de Bouwer
    14:00
    SamSam