'Getuigen van Gaza': eerste grote achtergrondverhaal over de hel in Gaza

In 'Getuigen van Gaza' reist Nadia Moussaid naar Egypte voor het menselijke verhaal achter het dodelijkste conflict van de 21ste eeuw.
Het sterftecijfer in Gaza ligt sinds 7 oktober 2023 op gemiddeld 250 Palestijnen per dag. Nadia praat met gevluchte Gazanen in Caïro en Amsterdam, die een ontluisterend beeld schetsen van de verschrikkingen die zij en hun familie hebben moeten doorstaan.
Nadia Moussaid: 'Al meer dan een jaar ben ik net als velen van ons getuige van een gelivestreamde afslachting van burgers, mannen, vrouwen, kinderen door Israël. De lichamen worden kapot gebombardeerd alsof ze van papier-maché zijn, alsof het geen echte mensen zijn. Duizenden en duizenden mensen zijn gedood of verwond. Maar achter deze getallen gaan levens schuil, dromen, families, geliefden, met namen en gezichten. Dit is een poging om ze een gezicht te geven, om deze getuigen van de hel van Gaza niet ongehoord te laten.'
Zoals Noor Shaheen en Amal Helles.
Noor Shaheen is een 31-jarige accountant die de hel van Gaza wist te ontvluchten. Hij is net twee weken getrouwd met psychologe Nagham Musallam als de Hamas aanslag van 7 oktober plaatsvindt. Hij verliest in het daaropvolgende Israëlische bombardement in een klap 20 familieleden, waaronder zijn ouders en broers en zussen. Hij vertelt: 'In de Messenger-app op mijn telefoon was er een groep voor mijn familie genaamd 'Mijn geliefden', waaraan iedereen was toegevoegd. Nu ben ik het alleen, met slechts twee anderen.'
Amal Helles is 29-jarige moeder van twee jonge kinderen en is journalist in Gaza tot de Hamas aanslag in Israël en de daaropvolgende Israëlische invasie van de Gazastrook. Ze heeft maandenlang bombardementen ternauwernood overleefd, terwijl ze verslag deed van de verschrikkingen ter plaatse voor de Britse krant The Times. In februari 2024 lukte het haar samen met haar kinderen als een van de weinigen Gaza te ontvluchten. Ze woont nu in Amsterdam met haar twee kinderen (7 & 5). Haar echtgenoot Samed Wajjeh bleef noodgedwongen achter in Gaza en blijft werken met gevaar voor eigen leven als journalist voor NBC News.
Internationale experts
Ook gaat Nadia in gesprek met internationaal gerenommeerde deskundigen, zoals special rapporteur van de VN voor de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, IC-arts Tanya Taj Hassan, genocide-expert William Schabas en mediaspecialist Dina Matar over hun visie op de vragen waarmee velen worstelen. Is er sprake van een genocide? Klopt het dat de Westerse media al decennia te weinig oog hebben voor het lijden van de Palestijnen?
Extra interviews op NPO Start
Naast de uitzending van 'Getuigen van Gaza 'op NPO 2, zijn er vanaf woensdag 12 februari drie extra interviews te zien op NPO Start. Deze interviews bieden uitgebreide versies van de gesprekken met de experts, die ook in de documentaire aan het woord komen. Dit zijn Francesca Albanese, speciaal rapporteur van de Verenigde Naties voor de bezette Palestijnse gebieden, Prof. Dr. William Schabas, internationaal strafrecht en genocide-specialist en Prof. Dina Matar, media en politieke communicatie over de Arabische wereld met een focus op Palestina, Libanon en Syrië.
'Getuigen van Gaza' is geregisseerd door Sara Ishaq en te zien op woensdag 12 februari om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wereldrecord voor Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe: iconisch koppel uit 'Familie' verovert Guinness Book of Records
- Nieuw programma 'World's Bargain Dream Homes' op HGTV
- Kijkcijfers: dinsdag 23 juni 2026
- Vanaf augustus terug Belgisch én internationaal topvoetbal bij Proximus
- Ketnet start na bijna een decennium met nieuwe opnames van 'De Dokter Bea Show'
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld'
Kijktip van de dag

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.
'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.



































