'Generatie Genaaid': de dupe van een mislukt experiment

donderdag 27 oktober 2022

Studeren in de periode dat de basisbeurs is afgeschaft en het leenstelsel is ingevoerd. Deze studenten zijn, zonder financieel vangnet, met torenhoge schulden opgezadeld.

Schulden die mee worden berekend bij het verkrijgen van een hypotheek. Schulden die niet alleen op hun financiële positie drukken, maar ook op hun mentale gezondheid. De pechgeneratie. Hoe gaat het met ze? Hoe is het om zo jong al een schuld te hebben? En praten we eigenlijk wel genoeg over schulden met elkaar? In de driedelige webserie 'Generatie Genaaid' (NTR) gaat rapper Gotu Jim op onderzoek uit.


De afschaffing van de basisbeurs in 2015 heeft voor vele studenten een enorme impact gehad hun leven. Sommige studenten wonen noodgedwongen bij hun ouders of werken zich een slag in de rondte om de peperdure studentenkamer te bekostigen. Met meerdere bijbaantjes naast hun studie proberen ze de enorme studieschuld enigszins te beperken. Studenten die 4 jaar hebben gestudeerd, krijgen mogelijk € 1.400 uitbetaald of als korting op hun studieschuld. Dit komt bij lange na niet in de buurt van de totale kostenpost die ze in hun studententijd hebben gemaakt. In het collegejaar van 2023/2024 komt de basisbeurs weer terug, wat betekent dat de pechgeneratie compleet tussen wal en schip is gevallen. Ze zijn de dupe van een mislukt experiment.

Gotu Jim
In deze webserie neemt artiest en presentator Gotu Jim, zelf ook lid van de pechgeneratie én boegbeeld van vele studentenprotesten, kijkers mee in de wereld van deze generatie. Jim onderzoekt op een eigenzinnige, levendige, activistische en gelukkig vaak ook grappige wijze het leven van de pechvogels. Ook spreekt hij onder andere met DUO en de Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? En is er een oplossing denkbaar?

De sketches in de serie worden gespeeld door Rami Kooti Arab en Ayla Cekin Satijn.

'Generatie Genaaid' is te zien vanaf 28 oktober op NPO3.nl.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 03:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    04:05
    Journaallus
  • 03:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:55
    Geen uitzending
    05:40
    Kabouter Plop
  • 01:20
    Geen uitzending
    10:50
    Rich Kids Go Skint
  • 05:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:30
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    FBI: International
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:20
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:25
    De Zomerkeuken
  • 05:05
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 05:25
    Storage Wars
    02:30
    Below Deck
  • 03:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 02:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 03:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:20
    EenVandaag