Geen toestemming voor fusie tussen RTL Nederland en Talpa Network

maandag 30 januari 2023

De Nederlandse mededingingsautoriteit NMA heeft RTL Group en Talpa Network laten weten dat de autoriteit de voorgenomen fusie tussen RTL Nederland en Talpa Network, die aanvankelijk op 22 juni 2021 was aangekondigd, niet zal goedkeuren. Dat meldt RTL Group in een persbericht

Sinds de eerste aankondiging van de geplande transactie hebben RTL Group en Talpa Network volledig meegewerkt met NMA tijdens haar diepgaande onderzoek. Onlangs hebben beide partijen voorstellen gedaan om de bezwaren van NMA ten aanzien van de positie van de gecombineerde groep op de Nederlandse markt voor tv-reclame aan te pakken en te verzachten. De voorgestelde remedie was om de advertentieverkoop van de tv-kanalen van Talpa Network volledig uit te besteden aan Mediahuis Nederland. NMA heeft RTL Group en Talpa Network nu echter laten weten dat de markttoets haar bezwaren onvoldoende heeft weggenomen. Hierdoor stopt het huidige fusieproces. NMA heeft waarschijnlijk enkele weken nodig om het formele besluit af te ronden.


RTL Group en Talpa Network betreuren het dat NMA geen rekening heeft gehouden met de snelheid en omvang van de veranderingen in het Nederlandse medialandschap en de gevolgen daarvan voor lokale mediabedrijven. Zij blijven ervan overtuigd dat een fusie van RTL Nederland en Talpa Network het juiste strategische antwoord zou zijn geweest op de uitdagingen die voortvloeien uit de toegenomen concurrentie met de internationale platforms.

Thomas Rabe, CEO van RTL Group: 'RTL Nederland is en blijft een belangrijke troef voor RTL Group - het is zeer winstgevend met een sterke zenderfamilie die in 2022 uitstekende kijkcijfers en financiële resultaten scoorde. Onder leiding van CEO Sven Sauvé heeft RTL Nederland Videoland uitgebouwd tot een van de meest succesvolle Europese streamingdiensten. Samen met ons uitstekende lokale managementteam zullen we RTL Nederland verder laten groeien op het gebied van tv, streaming en digitaal. Ik wil alle collega's van RTL en Talpa Network bedanken die met grote toewijding aan de voorgenomen fusie hebben gewerkt. Wij blijven ervan overtuigd dat marktconsolidatie noodzakelijk is om te kunnen concurreren met de wereldwijde tech-platforms - en dat marktconsolidatie vroeg of laat zal plaatsvinden op de Europese tv-markten.'

Sven Sauvé, CEO van RTL Nederland: 'Ondanks het besluit van de autoriteiten blijven we ervan overtuigd dat we samen met Talpa Network nieuwe kansen hadden kunnen creëren in het Nederlandse medialandschap. Wij zijn echter een bedrijf met een sterke visie en investeringskracht. We kunnen onze kijkers, makers en zakenpartners verzekeren van onze niet aflatende inzet om de sterke positie van RTL als toonaangevend Nederlands mediabedrijf uit te bouwen. Een positie die iedereen ten goede komt. RTL Nederland staat er goed voor, we hebben een uitstekend personeelsbestand en met de volledige steun van onze aandeelhouder zullen we onze positie op tv-, digitaal en streaminggebied verder uitbouwen.'


Persbericht RTL Group
https://www.rtl.nl/

TVvisie Extra

Ontvang onze dagelijkse nieuwsbrief in je mailbox.

Klik hier om je in te schrijven

Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo een logo Eén logo

De knappe, avontuurlijke en briljante Robin heeft nog zijn hele leven voor zich, tot hij verlamd raakt door polio. Tegen alle adviezen in, brengt zijn knappe vrouw Diana hem naar huis om hem liefdevol te verzorgen.

'Breathe', film uit 2017 met oa. Claire Foy en Andrew Garfield, om 22.55 uur op Eén.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Lentebeelden
    12:15
    Dagelijkse kost
  • 07:30
    Ketnet Junior
    12:30
    Lentebeelden
  • 12:10
    Wereldbeesten
    12:25
    De regels van Floor
  • 10:00
    Jez! Livestream Qmusic
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:35
    Geen uitzending
    13:40
    MasterChef Australië
  • 11:35
    Sturm der Liebe
    12:20
    Geen uitzending
  • 08:55
    Geen uitzending
    14:50
    Line of Duty
  • 06:00
    Geen programmagegevens beschikbaar
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 11:30
    Geen uitzending
    13:35
    The sky is the limit: rijk en succesvol in Nederland
  • 11:45
    Grey's Anatomy
  • 11:50
    Pawn Stars
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:50
    Secret Bridesmaids' Business
  • 12:05
    Karola's Kitchen
  • 12:00
    Wijzer Wonen
    12:15
    Herhalingslus
  • 10:00
    Vrolijke Vrijdag
    18:00
    Sorry Music Classics
  • 12:12
    Hallo Roger
    12:15
    Mijn tuin
  • 05:00
    Mobiliteit - Studio Commissie
  • 11:45
    (On)eens
    12:20
    Motorcross
  • 12:10
    Death in Paradise
    13:00
    The Watch
  • 11:35
    Zombie House Flipping
    18:05
    NCIS: New Orleans
  • 12:00
    NOS Journaal
    13:19
    Bak mee met MAX
  • 11:59
    Bak mee met MAX
    12:22
    BinnensteBuiten
  • 12:08
    Sesamstraat
    12:24
    Zin in Zappelin