Freddy Tratlehner (Vjèze Fur) maakt voor '3 Op Reis' een culinaire trip door Italië

zaterdag 21 januari 2023
Foto: © BNNVARA 2023

Freddy Tratlehner (ook wel bekend als rapper Vjèze Fur van de Jeugd van Tegenwoordig) is he-le-maal kookgek. Hij heeft kookboeken geschreven, zijn volgers letterlijk een kijkje in zijn keuken gegeven en nu staat er nog één ding op zijn lijstje: een culinaire reis maken door kook-walhalla Italië.

Want liefde voor eten zit bij de Italianen in het DNA, tomatensaus stroomt door hun bloed en alles wordt nog handgemaakt volgens eeuwenoude recepten. Freddy leert zijn favoriete land van een hele andere kant kennen door middel van bijzondere Italiaanse gerechten en culinaire tradities. Wat zit er bijvoorbeeld in een gefrituurde pizza? En wat is typerend voor de cucina povera, de armeluiskeuken?


Freddy: 'De enige echte manier om Italie te leren kennen is om je er doorheen te eten. Daar heb ik dan ook flink mijn best voor gedaan. Het is dat het geen vakantie was, anders had ik echt genoten van het zwemmen in het maanlicht, het dagelijkse toetjes ontbijt, de vulkaan met lava en de Italiaanse mensen die ons graag hun thuis lieten zien.'

De eerste stop van Freddy’s reis is Napels. Armoede heeft een grote stempel gedrukt op het hedendaagse eten van de havenstad. Zo wordt er nog steeds gefrituurde pizza gegeten; een gerecht dat is ontstaan nadat alle steenovens gebombardeerd werden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hoe bereid je zo’n pizza?

Vanuit Napels reist Freddy door naar het platteland van Basilicata; een regio die ook wel de geheime tuin van Italië wordt genoemd. Overal zijn boerderijtjes waar mensen nog hun eigen eten verbouwen. Freddy maakt een maaltijd met chef Luigi die op zo’n boerderij opgroeide. Inmiddels is hij een gerenommeerd chef in Washington DC, maar jaarlijks keert hij terug naar zijn geliefde Basilicata.

De volgende stop is de regio Calabrië, helemaal in de punt van de laars. In het dorpje Spilinga proeft Freddy dé lokale specialiteit: smeerbare salami-worst genaamd nduja. In het uiterste zuiden van het Italiaanse vasteland gaat Freddy met de trein óp de boot naar Sicilië: een eiland dat met meer dan 120 nationaliteiten de meest diverse plek van Italië is. Een mix die ook terugkomt in het eten. Freddy gaat koken met een chef die de traditionele Siciliaanse keuken combineert met invloeden die de vele migranten op Sicilië hebben meegenomen uit hun thuisland. En of deze culinaire hoogtepunten nog niet genoeg zijn, valt Freddy op de Eolische Eilanden met zijn neus in de boter als de Stromboli uitbarst en lava spuwt.

De reis van Freddy is vanaf zondag 22 januari zeven weken lang om 19.45 uur te zien bij BNNVARA op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Knokke Tof' (Play)

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.

'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:40
    Iedereen zomert
  • 19:00
    AI confidential: tales from the AI revolution
    20:00
    Terzake
  • 19:20
    The Athena
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:50
    Het Weer
  • 19:05
    Home and Away
    19:35
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 19:10
    The Simpsons
    19:40
    S.W.A.T.
  • 18:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:00
    24
    20:50
    De Bunker
  • 19:25
    David
    19:55
    'Allo 'Allo!
  • 19:10
    Zeg Eens Euh
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 18:50
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 19:10
    Storage Wars
    19:40
    Most Outrageous Crimes
  • 19:10
    Lang Leve de Liefde
    19:40
    Het Roer Om
  • 18:45
    Accident, Suicide, or Murder
    19:40
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:28
    Roger
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:30
    BBQ Vanavond?!
    19:50
    De Garde van Gert
  • 19:10
    Father Brown
    20:00
    The Chelsea Detective
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Het Familiediner
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    Boeddha in de polder
    19:55
    Met het Mes op Tafel
  • 19:25
    Meiden die rijden
    20:20
    Muziekfeest van het jaar 2024