Floortje Dessing en fotograaf Jasper Doest verkennen de relatie tussen mens en dier in 'Floortje Gaat Mee'

In het nieuwe reisprogramma 'Floortje Gaat Mee' reist Floortje Dessing samen met prijswinnend fotograaf Jasper Doest over land van Nederland naar Nepal.
Tijdens deze lange en avontuurlijke reis verkennen ze samen de ingewikkelde verstandhouding tussen mens en dier. Ze ontmoeten mensen die zich met hart en ziel zich inzetten voor het welzijn van dieren, maar zien ook hoe mensen zich overal ter wereld boven dieren in de 'rangorde' plaatsen. Terwijl Jasper de verhalen vertelt met zijn fotocamera, zorgt Floortje voor de onderschriften door met mensen in gesprek te gaan.
Floortje: 'Het was al lang een grote wens van mij om een programma over onze relatie tot dieren te maken, omdat er zoveel verschillende kanten aan dit verhaal zitten. Dat ik dit heb kunnen doen met zo’n getalenteerde fotograaf als Jasper maakte het buitengewoon leerzaam. Hij houdt zich al lang bezig met de verhouding tussen mens en dier en heeft vanwege zijn achtergrond als bioloog een heel scherpe kijk op zaken. Dat heeft in ieder geval bij mij voor nieuwe inzichten gezorgd en ik hoop dat de kijker dat net zo ervaart.'
In de serie ontmoeten Jasper en Floortje onder andere de Roemeense Cristina. Zij zet zich met haar stichting in om beren op te vangen die uit erbarmelijke omstandigheden zijn gered of niet langer in het wild kunnen leven. In Turkije bezoeken ze het zo omstreden kamelenworstelfestival. In Irak mogen ze mee met een speciaal opgeleid team van speurhonden, dat op zoek gaat naar landmijnen die zijn achtergebleven na de oorlog. In miljoenenstad Mumbai neemt politieagent Murlidhar Floortje en Jasper mee op sleeptouw, wanneer hij een melding krijgt van een giftige cobra die zich in het huis van een van de inwoners van de metropool verschuilt. En in Nepal heeft het tweetal een bijzondere ontmoeting met Doma. Zij zet zich met hart en ziel in voor de bescherming van neushoorns, ondanks dat ze haar eigen moeder verloor bij een neushoornaanval.
Over Jasper Doest
Jasper Doest is een wereldwijd gerenommeerde fotograaf. Hij studeerde aanvankelijk biologie, maar na het winnen van een fotowedstrijd besloot hij met fotografie verder te gaan. Tegenwoordig fotografeert hij voornamelijk voor grote internationale tijdschriften zoals National Geographic en is hij naast Senior Fellow bij de International League for Conservation Photographers ook ambassadeur voor het Wereld Natuurfonds. Een belangrijk thema in zijn werk is het contrast tussen de natuur en een door mensen gedomineerde omgeving. Zijn werk ontving talloze onderscheidingen, waaronder vier World Press Photo awards. In 2020 werd hij uitgeroepen tot European Wildlife Photographer of the Year en onlangs ontving hij twee nominaties voor de Zilveren Camera 2022.
Jasper: 'Het is zo’n verrijking om te zien hoe andere culturen met dieren omgaan. Hierdoor verandert mijn wereldbeeld en de manier waarop ik naar mijn eigen omgeving kijk.'
'Floortje gaat mee' is een coproductie van BNNVARA en Scenery.
'Floortje Gaat Mee' is vanaf 16 februari acht weken lang elke donderdag om 20.30 uur te zien bij BNNVARA op NPO 1. Daarnaast komen er twee extra afleveringen op NPO Start: één over Jasper (16 februari) en één in Iraaks-Koerdistan (2 maart).
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2023: alle plannen, alle zenders (NL)
volledig dossier- Deze veertien deelnemers laten alles achter zich, en durven te kiezen voor 'Het Onbekende'
- Paul de Leeuw volgt vijf tieners met een levensbedreigende ziekte in 'Niet Klein Te Krijgen'
- SBS6 volgt Rotterdamse ras-optimist Mitchel Viljeer in realityserie 'Mitchel aan de Maas'
- KRO-NCRV volgt vijf nieuwe boeren op zoek naar de liefde in 'Boer zoekt vrouw Europa'
- National Geographic brengt nieuwe culinaire docuserie 'Restaurants At The End Of The World'
- Déze BN’ers gaan de interior design strijd met elkaar aan in 'The Interior Project: VIPS'
- 'Dag & Nacht': nieuwe medische dramaserie met Kim van Kooten en Benja Bruijning
- Dionne Stax ontmoet inspirerende en avontuurlijke Nederlanders in Scandinavië
- Tom Waes duikt in de geschiedenis van onze zuiderburen in 'Het Verhaal van Vlaanderen'
- Wat gebeurt er met Kees als zijn ouders niet meer voor hem kunnen zorgen?
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vanaf dan kijk je naar het nieuwe seizoen van 'Familie'!
- 'Ramon's Buitenkeuken' keert terug met een tweede seizoen op 24Kitchen
- Anniko van Santen presenteert 'AVROTROS Triviant'
- Nederlandse presentator Ruben Nicolai neemt plaats achter de quizdesk in 'Ik Weet Er Alles Van!'
- Proximus Pickx brengt de verhalen van Antwerp Pride Live 2026
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- 'Dit is de climax, ik ben betoverd': de lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2'
Kijktip van de dag

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).
'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.



































