FBI-agenten geven inkijkje in enkele spectaculaire zaken

woensdag 15 november 2023
Foto: © discovery+ 2023

De zesdelige serie 'FEDS' neemt een exclusief kijkje achter de schermen van de FBI en spreekt met special agents die betrokken waren bij enkele spectaculaire zaken.

Van het oprollen van de gevaarlijkste straatbendes tot het voorkomen van binnenlandse terreuraanslagen – en van het aanpakken van de pillenfabrieken die medeverantwoordelijk zijn voor de Amerikaanse opioïdenverslaving tot het opsporen van kidnappers en professionele juwelendieven. De verhalen laten zien met welke gevaren de FBI-agenten te maken hebben en hoe ze met slim denkwerk de criminelen te pakken kunnen krijgen.


MS13
Dat het werk van de FBI niet zonder gevaren is, wordt meteen duidelijk in de eerste aflevering die gaat over MS13, een van de gewelddadigste gangs van Amerika. De bende werd opgericht in Los Angeles door jongeren uit El Salvador en verspreidde zich daarna snel over de rest van de grote steden in Amerika. Onder meer in Boston waar het rond 2012 aan een enorme opmars bezig was die gepaard ging met veel schietpartijen en doden.

MS13 had daarbij de reputatie om heel jonge kinderen van vaak pas 11 jaar te rekruteren op scholen en ze zo afhankelijk te maken van de criminelen. Dat was een ernstig probleem voor de armere buurten van Boston waar veel Latijns-Amerikaanse immigranten woonden die zo in de greep kwamen van de bende en waarbij kinderen al op jonge leeftijd tot moorden werden aangezet. FBI-agent Jeff Wood en Mario Millet van de Massachusetts State Police vertellen in de serie dat ze mede om die reden een speciale taskforce oprichtten om MS13 op te rollen en de rust terug te brengen in de stad: Operation Mean Streets.

Infiltrant met levensgevaarlijke rol
Cruciaal in deze aanpak was het werken met een infiltrant. Die vonden ze in de ex-crimineel ‘Mako’ die bij een kartel in El Salvador had gezeten, maar nu op het rechte pad was gekomen. Hij wilde meewerken om MS13 in Boston uit te schakelen om zo af te rekenen met zijn verleden en jonge kinderen te helpen. Maar hij wist ook dat als hij ontmaskerd zou worden dat niet alleen hij, maar ook zijn hele familie in El Salvador vermoord zou worden door MS13.

In een spannend verslag vertellen Mako en de agenten hoe ze te werk gingen om het vertrouwen te winnen bij de leiders van MS13 in Boston en Mako zo steeds dieper in de organisatie krijgen. Levensgevaarlijk, maar wel de enige manier om de bende echt van binnenuit op te kunnen rollen. Operation Mean Streets werd een project van meerdere jaren en kenden enkele hachelijke en dubieuze momenten. Maar gelukkig kan iedereen het nu nog terug vertellen.

'FEDS' is vanaf donderdag 16 november te zien op discovery+.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    VRT NWS laat
    23:36
    Keno
  • 23:05
    Charcoal
    00:50
    Terzake
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    I Can See Your Voice
    23:45
    Chicago Fire
  • 23:10
    Wolf
    01:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:50
    Chloe
    00:40
    How I Met Your Mother
  • 22:05
    Tango & Cash
    00:00
    Most Daring
  • 23:20
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:20
    Nonkel Jef
    23:55
    Keeping Up Appearances
  • 23:10
    De douane in actie
    00:05
    Oogappels
  • 22:55
    CIA
    23:50
    Fire Country
  • 22:40
    Argo
    01:00
    Blue Bloods
  • 22:45
    Billion Dollar Playground
    23:45
    Hello Goodbye NL
  • 23:10
    Without a Trace
    23:55
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 23:14
    Z-Beurs
    23:27
    Trends Talk
  • 23:19
    Publireportage
    23:55
    5-voor-12
  • 23:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    23:55
    Vanavond bij ons
  • 23:20
    McDonald and Dodds
    01:00
    Marie Antoinette
  • 22:25
    Confessions of a Shopaholic
    00:25
    Scrubs
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:40
    Floortje naar het einde van de wereld
  • 23:20
    McDonald and Dodds
    00:50
    De Nachtzoen
  • 23:05
    De slimste mens België
    00:15
    Reizen Waes: de bucketlist