Erik Scherder onderzoekt in nieuw EO-programma het nut van optimisme

In het nieuwe EO-programma 'Erik Scherder en het nut van optimisme' onderzoekt Erik Scherder de rol van optimisme in ons leven.
Hij test, onderzoekt, luistert en kijkt naar de invloeden van zowel optimisme als pessimisme. Welke houding is beter voor een mens? Is optimisme zinvol als je ziek bent, of bij een belangrijke voetbalwedstrijd?
Erik Scherder vertelt over het EO-programma ‘Erik Scherder en het nut van optimisme’: 'Is mild optimisme nu echt het beste om bepaalde doelen in het leven te behalen, doelen die tot nu toe niet bereikt konden worden? Of is mild pessimisme beter? We volgen vijf mensen die om uiteenlopende redenen nog niet een nieuwe stap in hun leven hebben kunnen maken, maar dit wel heel graag willen. In deze serie gaan we dit proberen te laten slagen door onder meer een optimismecursus. Hoe spannend is dit!'
Van crisis naar crisis
Het nieuwe EO-programma komt precies op een ‘goed’ moment. In een tijd waarin verschillende crisissen over Nederland heen razen, voelen we ons volgens het CBS somberder dan ooit. Daarom gaat ‘breinprofessor’ Erik Scherder op zoek naar optimisme en hoop. Wat is het, wat heb je eraan en kan je het trainen? Scherder maakt hierin een tocht langs collega-wetenschappers en mensen met bijzondere verhalen over hoop en optimisme. Verder toont Scherder door middel van opmerkelijke experimenten aan wat er allemaal in ons brein gebeurt dat van invloed is op ons optimisme.
Optimisme trainen
Niet alleen in het programma doen vijf mensen samen met Scherder een optimismetraining, ook de kijker thuis kan zijn of haar optimisme trainen. Dit kan de kijker doen met behulp van verschillende thema’s en opdrachten. Met als doel: een optimistischer en gelukkiger leven leiden.
Nederlands Dagblad & DIT
Hoe hoopvol en optimistisch zijn we eigenlijk in Nederland? En waar hangt dat vanaf? DIT (journalistiek EO-platform) en het Nederlands Dagblad hebben de handen ineengeslagen en doen een landelijk representatief onderzoek naar de staat van onze hoop en optimisme.
'Scherder en het nut van optimisme' is vanaf zaterdag 29 juni te zien om 20.35 uur bij de EO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Familie' gaat de zomer in met nagelbijtende cliffhanger, uniek eerbetoon aan de Bomma en nieuwe webreeks
- Gouden Televizier Oeuvre-Ring voor Joop van den Ende
- NET5 lanceert nieuw reality-experiment: 'Wil je met me bouwen?'
- Kijkcijfers: woensdag 24 juni 2026
- Carrie ten Napel brengt 'Ode aan onze Veteranen'
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.
'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.



































