EO presenteert tweede 'Concert van Hoop'

Een jaar na het uitbreken van de coronapandemie zendt de EO een tweede 'Concert van Hoop' uit, live vanuit een leeg Rotterdam Ahoy.
Samen met het Oranje Fonds wil de EO door muziek en verhalen opnieuw hoop geven. Tijdens het concert zijn er optredens van Guus Meeuwis, Diggy Dex, Suzan & Freek en andere artiesten begeleid door het Metropole Orkest. Daarnaast zijn er hoopvolle verhalen van mensen die zich als maatje via het Oranje Fonds inzetten voor een ander, omdat juist nu niemand er alleen voor moet staan. Via eo.nl/concertvanhoop kan iedereen een hoopvol lied uit het concert doorsturen naar iemand die wel wat hoop kan gebruiken.
Op 9 maart 2020 hield minister-president Rutte de eerste persconferentie in verband met het coronavirus. Er mochten geen handen meer geschud worden. Twee dagen later verklaarde de WHO Covid-19 officieel tot pandemie. Nu - een jaar later - is de pandemie nog niet voorbij, maar lijkt er door de vaccinaties weer hoop te gloren aan het einde van de tunnel. EO-presentator Bert van Leeuwen: 'Wie had vorig jaar kunnen denken dat we er nu, maart 2021, nog zo middenin zouden zitten. Maar ik ben hoopvol! Het voorjaar komt eraan, we zien dat mensen oog hebben voor elkaar en voor elkaar klaar willen staan. Het is belangrijk dat we dat blijven doen! Ik hoop dat deze avond naast een te gek concert ook een inspiratie mag zijn voor veel mensen om zich in te zetten voor anderen.'
Artiesten
Aan het Concert van hoop werken meerdere artiesten mee onder wie Guus Meeuwis, Suzan & Freek en Diggy Dex. Andere namen worden later bekend gemaakt. Voor artiesten is de coronapandemie ook een moeilijke tijd; geen optredens, geen volle zalen en veel minder de kans om door muziek hoop te geven aan fans. Guus Meeuwis: 'Wij als artiesten weten als geen ander hoe hoopvol muziek is. Muziek kan de last dragen, daar wordt het lichter van. Ik ben dan ook heel blij dat ik mijn steentje mag bijdragen.'
Voor Diggy Dex is het een bijzondere avond, hij en zijn gezin zetten zich ook in voor anderen via het Oranje Fonds: 'Wij kunnen er als maatjes zijn voor anderen, ik hoop dat veel mensen door de muziek en verhalen geïnspireerd raken om ook iets voor een ander te doen.'
Via de website van het Concert van hoop kunnen de hoopvolle liedjes uit het eerste en tweede concert die hoop geven doorgestuurd worden naar anderen.
Maatjes
In de uitzending is onder andere het verhaal van mevrouw Rommens en Kiki van Gerwen te zien. Kiki wilde graag iets doen voor een ander en maakt nu digitale wandelingen met mevrouw Rommens. Met haar telefoon in de hand loopt Kiki in de oude buurt van mevrouw Rommens die door haar COPD klachten niet veel meer buitenkomt en zo oude herinneringen op kan halen.
Oranje Fonds
Sandra Jetten, directeur Oranje Fonds: 'Samen ervoor zorgen dat niemand er alleen voor hoeft te staan is nu nog belangrijker dan het al was. De coronacrisis zorgt voor nieuwe sociale problemen en maakt problemen die al bestonden nog groter. Als het leven veel van je vraagt is meedoen in de samenleving niet vanzelfsprekend. Je kunt je eenzaam voelen of mentaal minder sterk zijn dan je zou willen. Met het 'Concert van Hoop' willen we samen met de EO laten zien hoe belangrijk het is om mensen om je heen te hebben waar je op terug kunt vallen. En dat er voor een ander zijn heel weinig moeite kost, maar wel heel veel betekent.'
Het Oranje Fonds bouwt aan een sociale samenleving, waar mensen er voor elkaar zijn en iedereen mee kan doen. Daarom mobiliseert, versterkt en ondersteunt het zoveel mogelijk mensen en organisaties die zorgen dat niemand er alleen voor staat. De steun bestaat uit kennis en netwerk, geld, tijd en erkenning.
Nederland deelt hoop
Via de website eo.nl/concertvanhoop kan iedereen het liedje van het eerste of tweede 'Concert van Hoop' dat hem of haar hoop geeft versturen naar een ander die wel wat hoop kan gebruiken. Het eerste concert vond plaats in oktober 2020 en leverde prachtige reacties en liedjes op.
'Concert van Hoop', woensdag 10 maart om 20.30 uur bij de EO op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































