'EO Metterdaad' helpt Armeense christenen in nood

Deze kerst voert 'EO Metterdaad' actie voor gevluchte christelijke Armeniërs. Ze zijn door oorlogsgeweld uit hun huizen verdreven. Hun situatie is schrijnend.
Veel gezinnen kunnen nooit meer naar huis. 'Juist in deze periode van kerst en nieuwjaar willen we met deze noodhulpactie laten zien, dat we naast onze christelijke broeders en zusters in Armenië staan', aldus Nienke Bakker van 'EO Metterdaad'.
Eind september barstte er opnieuw in alle hevigheid oorlog uit tussen Armenië en Azerbeidzjan, met de kleine bergregio Nagorno-Karabach als inzet. Een stukje Armenië in Azerbeidzjan waar de onafhankelijkheid van wordt betwist. De voornamelijk christelijke Armeniërs die daar wonen, voelen zich bedreigd door Azerbeidzjaan en islamitische bondgenoten. In de jaren negentig werd al een jarenlange oorlog uitgevochten. Die pijn zit diep. Net als de pijn van de Armeense genocide van een eeuw geleden.
Basale levensbehoefte
Hoe schrijnend het verhaal van de gevluchte Armeniërs is, ziet Bert Dokter (directeur van hulporganisatie Mission Possible Nederland) met eigen ogen. Samen met de programmamakers van 'EO Metterdaad' was hij in Armenië om de nood te inventariseren en hoorde de verhalen uit de eerste hand. 'Er werd gebombardeerd met raketten en drones. Een oneerlijk gevecht. Veel mensen hadden alleen hun nachtkleding mee toen ze vluchtten. Er is behoefte aan eerste basale levensbehoeften', geeft Bert aan.
Nooit meer naar huis
'Terwijl onze tv-ploeg opnames maakte werd er een akkoord gesloten tussen de twee landen. Maar toch nam dit weekend de onrust weer toe. De zorgen zijn nog lang niet voorbij', vertelt Nienke Bakker van 'EO Metterdaad'. 'Grote delen van Nagorno-Karabach zijn aan Azerbeidzjan gegeven. Veel gezinnen kunnen nooit meer naar huis. De toekomst is voor hen onzeker. Zij hebben noodhulp en tijdelijke huisvesting nodig, ook wordt er gekeken naar trauma-zorg. Veel vrouwen zijn bang hoe hun mannen terugkomen uit de oorlog. Noodhulp is hard nodig.'
Kerstactie 'EO Metterdaad'
Met de noodhulpactie roept 'EO Metterdaad' op om de Armeense christenen te steunen. Doneren kan via de website van 'EO Metterdaad'. Online voert 'EO Metterdaad' actie met #kerstzonderkogels. De actie loopt van woensdag 16 december tot en met dinsdag 19 januari.
Uitzendingen 'EO Metterdaad'
De uitzendingen in december en januari staan ook in het teken van de situatie van de gevluchte christelijke Armeniërs. Zo ziet de kijker de indringende en persoonlijke verhalen van verschillende vrouwen en families en volgt de kijker Bert Dokter die de hulp inventariseert in deze regio. De uitzendingen zijn te zien op zaterdag 19 en 26 december en op 2, 9 januari en 16 januari om 17.10 uur bij de EO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































