EO levert openingsfilm en ruime selectie documentaires op IDFA

De EO is dit jaar zeer goed vertegenwoordigd op het Internationale Documentaire Festival in Amsterdam. De EOdoc 'Four Journeys' is de openingsfilm tijdens het festival en beleeft haar wereldpremière op woensdag 17 november in Carré in Amsterdam.
Met de eervolle taak om de openingsfilm te verzorgen en een ruime selectie aan documentaires levert de EO een substantiële inhoudelijke bijdrage aan het belangrijkste documentairefestival van het jaar.
Naast de openingsfilm zijn er maar liefst vier andere documentaires van de EO te zien tijdens het IDFA, dat van 17 tot 28 november in Amsterdam plaatsvindt. Zo is de nieuwe, misschien wel meest persoonlijke film van Oeke Hoogendijk 'Thuiswitz' te zien, over haar moeder, die dagelijks vocht met en tegen haar herinneringen van de Holocaust. De andere EOdocs die tijdens het IDFA te zien zijn zijn ‘Lessons for Luca’, ‘Writing with Fire’ en de jeugddocumentaires ‘Safiya, the Movie’ en ‘Scheids, Wissel’
Openingsfilm: 'Four Journeys'
De Chinese filmmaker Louis Hothothot (Yi Liu) werd in de tijd van de eenkindpolitiek geboren als illegaal tweede kind. Dit had zulke desastreuze gevolgen voor zijn ouders, dat ze er nooit meer over hebben willen praten. Louis verhuisde zelf naar Amsterdam, maar bezoekt zijn ouders en zus in China na vijf jaar weer. Daarbij stuit hij op een dramatische familiegeschiedenis.
IDFA-primeur
Op dinsdag 23 november zendt de EO op NPO 2 de EOdoc ‘Lessons for Luca’ uit. Deze documentaire van debutant Salvador Gieling gaat over het hedendaagse Cuba. Deze bijzondere film gaat op het IDFA in première en wordt dus in dezelfde periode als IDFA-primeur uitgezonden. Op IDFA wordt verder het internationale festivalsucces, de EOdoc ‘Writing with Fire’ vertoond. Deze film is volgend jaar op NPO 2 te zien als 2Doc
EOdocs
Hoofdredacteur Margit Balogh van EOdocs: 'Wat een verrassing dat de EO de openingsfilm op de IDFA mag leveren. 'Four Journeys' is een geweldige film, niet voor niets dubbel genomineerd. Ook de andere EOdocs die geselecteerd zijn allemaal juweeltjes. Onze felicitaties voor de makers en de producenten.' EOdocs is het documentairelabel van de EO en staat voor creatieve, auteursgedreven documentaires die inspireren en een agendasettende bijdrage leveren aan het maatschappelijk debat.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe dramaserie 'Pro Deo' over een klein en strijdbaar advocatenkantoor
- 'Blind Getrouwd'-experten hebben zenuwen: 'Dit is er toch wel eentje waar we wat stress voor hebben'
- Tom Waes keert terug naar Oekraïne: verhalen van mensen die blijven bouwen aan hun toekomst
- Gloednieuwe levensfase voor Frans en Mariska met kinderen en eerste kleinkind
- 'Zondag Matchdag': Carl Dircksens brengt voetbalsamenvattingen terug naar Play
- 'De non en de wegwerpkinderen' te zien bij Omroep WNL
- Feestelijke aftrap van het culturele seizoen bij AVROTROS
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- SLAM! haalt bekende avondshow van stal en vernieuwt programmering
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































