Emma Wortelboer en Jurre Geluk laten zich steken & prikken voor nieuw kinderprogramma

Wat gebeurt er als je je laat steken en prikken door de wilde dieren die in je eigen achtertuin te vinden zijn? In het nieuwe kinderprogramma 'Steken en Prikken' trekken Emma Wortelboer en Jurre Geluk door de Nederlandse natuur om het uit te zoeken.
Onder begeleiding van bioloog Roy Veldhuizen en huisarts Addy Valenkamp onderzoeken Jurre en Emma wat er precies gebeurt wanneer je geprikt wordt door bijvoorbeeld een wesp, een hoornaar of een rode bosmier. Ook laten ze zich bijten door onder andere een sabelsprinkhaan en ervaren ze hoe hard de Noordzeekrab kan knijpen met zijn scharen. Hoe doet zo'n dier dat precies? Wat gebeurt er in je lichaam als je gestoken of gebeten bent? En wist je überhaupt dat al deze mooie dieren in Nederland voorkomen?
Bioloog Roy Veldhuizen legt de kijker alles uit over het dier dat die uitzending centraal staat. Jurre en Emma delen tijdens de steek hun ervaring met de jonge kijker en leren van dokter Addy hoe de beet na afloop het beste behandeld kan worden. Vaak volstaat een pleister of een beetje koud water, maar soms vechten de presentatoren zichtbaar tegen hun tranen.
Emma: 'Ik ben gek op beestjes en diertjes, maar elke steek bracht angsten in mij naar boven waarvan ik niet eens wist dat ik ze had. Ik had ook echt het gevoel dat ik steeds de hele heftige dieren kreeg. Jurre kreeg veel lievere diertjes dan ik. Het engste beestje van dit seizoen? De hoornaar met zijn duizeligmakende angel!'
Jurre: 'Ik heb eigenlijk niet veel met insecten. En een krab of kreeft laat ik liever gewoon in de zee. Ik dacht ook dat ik best stoer was aangelegd, maar wanneer je je door een beestje moet laten steken of prikken is dat gewoon hartstikke eng. Het vervelendste van dit seizoen was voor mij een enorme mierenhoop met een triljoen bosmieren, waar ik mijn hand in moest steken. Ik had mezelf echt voorgenomen om niet te gaan gillen, maar dat is niet altijd gelukt. Gelukkig had Emma dat ook. Ik vond het heerlijk om Emma, met haar grote mond, ook een keertje bang te zien!'
'Steken en Prikken', vanaf 9 januari elke zaterdag om 10.05 uur te zien bij BNNVARA op Zapp.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































