Eerste spreker EO-Jongerendag bekend

maandag 12 februari 2024
Foto: © EO 2021

Afgelopen zaterdag maakte EO BEAM de eerste spreker van EO-Jongerendag 2024 bekend: Jurjen van Houwelingen. Het is inmiddels tien jaar geleden dat hij ook al op het podium van het evenement stond, maar in tien jaar kan er veel veranderen.

Ruim zes jaar geleden zette een herseninfarct zijn wereld op z’n kop. Op 1 juni gaat Jurjen spreken over veerkracht en wat goed nieuws voor hem betekent.


In 2017 krijgt Jurjen een herseninfarct en van de een op de andere dag is hij invalide. Hij wordt nagenoeg blind en kan zich veel dingen niet meer herinneren. Een lange weg van revalidatie begon en langzaam maar zeker kwamen de meeste herinneringen weer terug, maar zijn zicht helaas niet.

Jurjen: 'Ik werd op een gegeven moment gegrepen door het begrip 'veerkracht'. Als ik een nieuwe betekenis kan vinden en een doel, dan is mijn leven weer de moeite waard. Dat was een zoektocht, maar ik vond dit in het inspireren van anderen met mijn verhaal en in kunst die ik maak. Ik hoop dat ik de jongeren op de dag inspireer en bemoedig met mijn verhaal, ook als ze zelf door een lastige situatie gaan. God is erbij!'

Goed nieuws
In een wereld waarin vooral slecht nieuws de aandacht trekt, ontdekken bezoekers van de EO-Jongerendag (opnieuw) wat het goede nieuws van Jezus is en hoe dit hoop en optimisme geeft. Joram Kaat, presentator van het evenement: 'Een leven zonder tegenslagen of slecht nieuws is een illusie. Het goede nieuws van Jezus verandert het slechte nieuws niet, maar bepaalt wel hoe je naar de werkelijkheid kijkt. Jezus biedt ons een hoopvol perspectief! De bezoekers worden uitgedaagd om die boodschap te delen.'

Tickets
Tickets voor de 48e EO-Jongerendag zijn te bestellen via eojongerendag.nl. Een ticket kost 19,95 euro. Op een later moment worden de artiesten bekendgemaakt.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Wat heeft Wouter na al die jaren begrepen van het instrument waar hij mee werkt? Wat doet hem lachen in taal? Wat ontroert Wouter in taal, nog meer dan vroeger? Welke dringende aanpassingen in taal wil Wouter doorvoeren? En waarom worden vraagtekens zo vaak gebruikt om je nieuwsgierig te maken? Deze voorstelling is een ode, een liefdesverklaring, een aanklacht... een samenzwering en een revolutionair congres dat jong en oud zal verzoenen. En misschien zelfs man en vrouw.

'Wouter Deprez - Speech', om 23.00 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Sporza: Nokere Koerse
    06:50
    De Hoppers
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    00:10
    Nachtlus
  • 16:05
    De Smurfen
    05:40
    Geen uitzending
  • 15:25
    Crossing Jordan
    06:40
    Draken: Reddingsrijders
  • 15:15
    De alarmcentrale: pech onder de zon
    00:25
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 14:30
    The Karate Kid II
    06:00
    Qmusic
  • 16:00
    Starsky & Hutch
    07:00
    Willy
  • 15:20
    Beverly Hills, 90210
    02:05
    Geen uitzending
  • 15:55
    SOS Piet
    00:25
    The Flying Doctors
  • 15:40
    De Tafel van Gert
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 16:00
    Friends
    06:10
    Modern Family
  • 15:15
    MacGyver
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:20
    Property Brothers
    06:45
    Grime & Punishment: Dirty Britain
  • 15:40
    Killer Couples
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:00
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 15:52
    De ambachter
    00:00
    Oh What A Night
  • 15:40
    Streetfood
    06:20
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
  • 15:40
    Midsomer Murders
    01:00
    Darby and Joan
  • 15:55
    Below Deck Mediterranean
    06:40
    Storage Wars
  • 15:40
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 16:00
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:35
    Sune versus Sune
    06:55
    PAW Patrol