'Een kaarsje voor Tanja Groen' bij MAX

Donderdag 23 december zendt MAX een nieuwe documentaire uit over Tanja Groen: 'Een kaarsje voor Tanja Groen'. Het is inmiddels 28 jaar geleden dat de 18-jarige studente spoorloos verdween in Maastricht. Dit jaar kreeg het onderzoek naar haar verdwijning een nieuwe impuls dankzij Peter R. de Vries.
Hij richtte in juni speciaal hiervoor Stichting De Gouden Tip op. In de documentaire 'Een kaarsje voor Tanja Groen' staat de herdenking van Tanja centraal en wordt ook stilgestaan bij het overlijden van Peter R. de Vries. Op de website eenkaarsjevoortanjagroen.nl kan iedereen die een kaarsje wil branden voor Tanja en voor Peter dit online delen, zodat we samen herdenken.
Naast een moment van herdenken, wordt in de documentaire ook een nieuwe poging gewaagd om de verdwijning alsnog op te lossen door middel van de gouden tip.
Één miljoen euro
Nadat De Vries in juli werd neergeschoten, zamelde de stichting de beoogde beloning in met hulp van de televisieactie Breng Tanja Thuis in een speciale uitzending van 'Tijd voor MAX'. De beloning van één miljoen euro is door de Nederlandse bevolking bijeengebracht. Twee dagen na deze uitzending overleed de misdaadverslaggever aan zijn verwondingen.
Veel mensen en instanties werkten mee aan 'Een kaarsje voor Tanja Groen', waaronder Corrie en Adrie Groen (de ouders van Tanja), Kelly de Vries (de dochter van Peter R. en tevens de nieuwe voorzitter van Stichting De Gouden Tip) en politie en justitie in Limburg. In de rooms-katholieke kerk in Schagen werd een speciale herdenkingsbijeenkomst georganiseerd voor familie, vrienden en andere bekenden van Tanja, zoals haar schooljuf en een hartsvriendinnetje. Daarbij werden meer dan duizend kaarsjes voor haar, en voor Peter R. de Vries, aangestoken. Trijntje Oosterhuis zong een kerstlied voor de familie Groen. Ook brengen Corrie en Adrie Groen in de documentaire een emotioneel bezoek aan de ouders van Nicky Verstappen in Limburg, met wie zij het verlies van hun kinderen én hun steunpilaar Peter R. de Vries delen.
Simon Vuyk, documentairemaker en vertrouwenspersoon van de familie Groen: 'De verdwijning van Tanja en de moord op Peter R. de Vries hebben dit jaar in ons land een enorme saamhorigheid tegen geweld zichtbaar gemaakt. Daarom is het belangrijk om de gebeurtenissen aan het eind van het jaar ook samen te herdenken en te trachten het mysterie na 28 jaar alsnog, samen, op te lossen.' Vuyk is maandag 20 december te gast bij 'Tijd voor Max'.
Samen met iedereen die Tanja Groen en haar familie een warm hart toedraagt brandt MAX graag een kaarsje op www.eenkaarsjevoortanjagroen.nl.
Mensen met de gouden tip in de verdwijningszaak Tanja Groen kunnen deze doorgeven via: tip@stichtingdegoudentip.nl.
'Een kaarsje voor Tanja Groen', donderdag 23 december om 21.40 uur op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































