Drag queens veranderen levens door middel van metamorfoses in 'Drag SOS'

Vijf drag queens die zelf veel hebben overwonnen, reizen nu door het hele land om anderen te helpen om de beste versie van zichzelf te worden. Want Nederland zit vol met mensen die nog steeds niet durven te zijn wie ze willen zijn.
In elke stad zoeken de queens drie bijzondere mensen die eindelijk hun ware gezicht willen laten zien en wel wat hulp kunnen gebruiken om van zichzelf te leren houden. De drags proberen de mensen die ze helpen uit hun comfortzone te halen. Ze krijgen een indrukwekkende metamorfose als drag queen, met als finale een optreden voor familie en vrienden. Onder het motto: Als je dat durft, kun je alles aan.
Drag queens: Ashley Knight, Niki Today, Deedee Janssens, Miss Tabitha en Loena Maas gaan in Tilburg en Vlaardingen op zoek naar mensen die wel wat zelfvertrouwen kunnen gebruiken. Zo zien we onder andere moeder Diane. Ze houdt zielsveel van haar zoon maar heeft veel moeite met het feit dat haar zoon Bart een drag queen is.
Bart vindt het verschrikkelijk dat zijn moeder hem niet accepteert zoals hij is. Diane: 'Ik schaam mezelf als hij als Selena over straat gaat, of – nog erger – optreedt. Ik word verdrietig van het commentaar van het publiek op mijn zoon.' Gelukkig weten de drag queens daar wel raad mee! Zij schieten te hulp en leren Diane de dragformatie van haar zoon te accepteren.
Verder gaan de drag queens langs bij Patricia, zij heeft weinig zelfvertrouwen doordat haar stiefvader haar jarenlang mentaal heeft mishandeld in haar pubertijd. Ook de gelukkige getrouwde Frans kan wel wat hulp van de drags gebruiken. Hij loopt al sinds zijn zeventiende af en toe in vrouwenkleding tot dat zijn moeder hem betrapt. Hij wil eindelijk ook buiten zijn vertrouwde gezin om uit de kast komen als drag. In Vlaardingen schieten de queens te hulp bij Elton wiens zoontje na een ernstig ongeval hersenschade opliep. Hij hoopt met zijn drag metamorfose zijn zoon een hart onder de riem te steken en zijn kinderen te leren dat het oké is om anders te zijn. Naast Elton helpen de queens alleenstaande moeder Roscane, die door pesterijen tijdens haar jeugd altijd onzeker is gebleven. En tot slot gaan ze langs bij Sindy die door haar moederschap zichzelf heeft verwaarloosd, nu is het haar beurt.
Met de metamorfose van de drag queens hopen ze de deelnemers hun eigen 'innerfabulousness' terug te laten vinden.
'Drag SOS' is geproduceerd door Vincent TV producties en is woensdag 23 en 30 december om 21.30 uur te zien bij RTL 5.
De opnames van 'Drag SOS' zijn afgerond voorafgaand aan de ingestelde RIVM maatregelen rondom COVID-19.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Pickx+ viert samen met Eric Goens 50 jaar Memorial Van Damme met 'Onsterfelijk - 50 Jaar Memorial'
- Kijkcijfers: 24, 25 en 26 juli 2026
- Na 9 jaar vertrekt Lisette Wellens bij WNL: dit zijn de nieuwe vaste gezichten van 'Goedemorgen Nederland'
- Tour de France voorbij, sportzomer gaat verder: dit zie je in augustus op Sporza
- 'Vive le Vélo'-kijkers zamelen meer dan 500.000 euro in voor Kom op tegen Kanker
- Dit staat in augustus op de planning bij National Geographic
- Lekker eten doe je in augustus met 24Kitchen
- Ontdek wat er in augustus op STAR Channel te zien is
- Pickx+ blijft ook in augustus boeien, entertainen en verbazen
- BBC Belgium in augustus: speurders, klassiekers en meeslepende mysteries
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Giel Beelen komende weken te horen in de ochtend van Radio Veronica
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
- Qmusic-dj’s Tom & Bram schudden de Nederlandse zomer op met 'Shake Up Your Day'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief'
Kijktip van de dag

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.
'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.



































