Dolf Jansen duikt op vermakelijke wijze in de wereld van verleiding, reclame, manipulatie en psychologie

woensdag 1 mei 2024
Foto: © PowNed 2024

De nieuwe zevendelige PowNed-serie 'Deze Week In De Reclame' duikt in de complexe wereld van marketing en reclame. Presentator Dolf Jansen onthult, samen met vaste reclamefluisteraars Aad Kuijper en Anne Stokvis, op informatieve en vermakelijke wijze hoe reclames ons dagelijks beïnvloeden.

Wat zijn de geheimen van het reclame- en marketingvak? Wat werkt waarom wel en wat juist niet? Ook nemen bekende Nederlanders, onder andere Klaas Dijkhoff, Rutger Castricum, Victor Mids en Angela de Jong, deel aan het panel om als ervaringsdeskundige of consument hun perspectief te delen.


Waarom staan mannen in commercials altijd bier te drinken vrienden? Draagt het dragen van een witte jas echt bij aan de geloofwaardigheid van een product of dienst? Zijn grote bedrijven plotseling allemaal begaan met het milieu, of is dit slechts een marketingtruc? En waarom laten we ons vaak verleiden tot het kopen van meer dan we eigenlijk van plan waren? En, verkoopt seks echt beter? We worden per dag bestookt met duizenden gerichte reclame- of andere uitingen. En over bijna elk van die boodschappen is zorgvuldig nagedacht door een leger van goedbetaalde van marketeers, pr-professionals, spin doctors en imagodeskundigen. Het is geen geheim dat psychologie een centrale rol speelt in de wereld van reclame en marketing. Met meer psychologen werkzaam in de marketingindustrie dan in de gezondheidszorg, is het duidelijk dat de invloed van reclame diepgeworteld is in het menselijk brein en gedrag.

Door het programma 'Deze Week In De Reclame' wordt de kijker bewuster van de invloed van marketing en leert ons de geheimen kennen die gebruikt worden om ons gedrag en onze beslissingen te sturen.

'Deze Week In De Reclame' wordt uitgezonden vanaf donderdag 2 mei om 21.30 uur bij PowNed op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sergio over De Grens' - Herman Brusselmans (VTM)

Herman Brusselmans trekt mee met Sergio naar Bretagne, de natte droom van elke chef. Ze doorkruisen het Franse schiereiland voor de beroemdste oesters ter wereld, de crème de la crème van de patisserie en de langoustines uit Guilvinec. Maar er worden niet alleen culinaire grenzen verlegd, Herman overwint samen met Sergio ook angsten die hem al bijna heel zijn leven parten spelen.

'Sergio Over De Grens', om 20.40 uur op VTM/

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    WinWin
    01:15
    Villa Politica
  • 20:00
    Terzake
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    Sporza: Champions League Basketbal
    05:00
    Geen uitzending
  • 19:55
    Het Weer
    01:30
    Kan ik het ook?
  • 19:30
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
    01:20
    Geen uitzending
  • 19:40
    The Big Bang Theory
    01:00
    9-1-1: Lone Star
  • 19:55
    'Allo 'Allo!
  • 19:45
    Achter gesloten deuren
    01:05
    The X-Files
  • 20:00
    Married ... With Children
    00:50
    SOS Piet
  • 18:50
    Blind gekocht
    01:45
    Geen uitzending
  • 19:40
    CSI: Vegas
    01:05
    This Is Us
  • 19:35
    Two and a Half Men
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:40
    Het Blok
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:35
    Snapped
    01:40
    Geen uitzending
  • 20:00
    Z-Nieuws
    06:00
    Herhalingslus
  • 19:54
    Jong geleerd
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:00
    Tot op de Graat
    01:50
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 20:00
    Murdoch Mysteries
    01:15
    The Famous Five
  • 19:45
    Station 19
    01:00
    Snowfall
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    01:30
    NOS Journaal
  • 19:55
    De Cirkel
    01:20
    Nieuwsuur
  • 19:25
    First Dates
    01:25
    Gezond of gelul?