Dit is het winnende danskoppel van 'De Vriendenloterij Dansmarathon'

'De Dansmarathon' is gewonnen door de Rotterdamse Tawatha (25) en Jermaine (29). Het danskoppel danste alle andere danskoppels de dansvloer af en gaat naar huis met een geldprijs van maar liefst 100.000 euro.
'De Dansmarathon' is televisiegeschiedenis: het grootste, zwaarste en langste dansspektakel ooit, werd gedurende vijftig uur live uitgezonden op SBS6. De loodzware wedstrijd startte op 14 oktober, met honderd danskoppels. Zij dansten op de muziek van optredens van meer dan honderd bekende dj’s en artiesten. De koppels dansten voor het goede doel: Longfonds.
Vijftig uur achter elkaar dansen met slechts een paar korte pauzes - het werd een heuse uitputtingsslag. De koppels die niet meer konden, of die volgens de scheidsrechters niet energiek genoeg meer dansten, moesten de dansvloer verlaten. Uiteindelijk bleken Tawatha en Jermaine het koppel met de langste adem. Zij namen de minste rusttijd (35 minuten in totaal) en stonden dus het langst op de dansvloer!
Tawatha en Jermaine hebben niet geslapen. Ze hebben ongeveer alles backstage rennend gedaan. Hun geheim? 'Genieten.' Ze hebben zich goed voorbereid: elke ochtend om 06.00 uur stond Tawatha voor de deur bij Jermaine om te trainen. De Rotterdammers zijn moe, maar zeer enthousiast over hun deelname: 'We hebben samen al zoveel avonturen beleefd, we moesten dit gewoon doen want we gingen samen altijd uit, en wat ons verbindt is dans en geneeskunde', vertelt Jermaine. De vrienden leerden elkaar acht jaar geleden kennen in het HipHopHuis in Rotterdam (een stichting ter bevordering van de Hiphop-cultuur) en zijn beste vrienden én studiegenoten worden. Tawatha studeert geneeskunde en Jermaine biometrische wetenschappen en kunnen het geld heel goed gebruiken: Tawatha wil heel graag met haar vader naar Indonesië om hun familie te ontmoeten, en Jermaine zou graag een appartementje in Rotterdam willen kopen. Tawatha: 'Daarnaast willen we samen naar Japan. We zijn gefascineerd door de Japanse cultuur en de dansmentaliteit daar.'
Funfacts
Tijdens 'De Dansmarathon' hebben de dansparen 2,75 miljoen calorieën verbrand, 31,4 miljoen stappen gezet, 2115 behandelingen ondergaan (waar 566 meter tape voor is gebruikt). Er zijn 458 blaren doorgeprikt. Het jongste koppel dat meedeed is 18 jaar, het oudste is 60 en 63.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































