'De Nieuwe Missie van André Kuipers': op zoek naar klimaat pioniers

donderdag 11 november 2021

Voor Omroep WNL neemt astronaut André Kuipers in deze documentaire de kijker mee door Nederland, langs een reeks spraakmakende Nederlandse bedrijven. Producten van puur Hollandse makelij die voor ons de scherpe klimaatdoelen binnen handbereik kunnen gaan brengen. Maar die ook onze economie een sterke boost kunnen geven.

Nederland is al eeuwen pioniersland. Wij zijn het land van Anthony Fokker, Johan Cruijff, Jan Adriaanszoon Leeghwater, Vincent van Gogh en de Delta Werken. Stuk voor stuk pioniers of noviteiten die Nederland niet alleen mondiaal op de kaart hebben gezet, maar die ons land ook nog eens economisch sterk hebben gemaakt. En precies dat soort innovatie is juist nu hard nodig.


André Kuipers gaat op bezoek bij een aantal van die pioniers van nu. Van Maastricht tot de Afsluitdijk, van Enschede tot Delft, van de Delta Werken tot het Westland. Terwijl het pessimisme over klimaatverandering de media overheersen, is dit een reis van optimisme, inspiratie en hoop.

Wat Kuipers in de ruimte zag...
Sinds zijn terugkeer in 2012 zet Kuipers zich in voor het zuinig omgaan met de planeet. Optimist als hij van nature is, kreeg hij toch het besef dat de aarde kwetsbaar is toen hij de blauwe planeet maandenlang vanuit de ruimte zag. 'Het is maar een klein bolletje in het grote rauwe en koude heelal. Ik besefte: 'daar moeten we zuinig op zijn'. Maar niet met het opgeheven, vermanende vingertje.' Kuipers gelooft niet in stilstand of achteruitgang, maar juist in technologische ontwikkeling, zeker in ons land.

Leonardo DiCaprio, superbatterij, E-flyer, nieuwe energie
En laat dat in Nederland nou volop aan de hand zijn. In Maastricht bij het kweekvlees dat ontwikkeld wordt met hulp van de Universiteit van Maastricht en de miljoenen van Leonardo DiCaprio. In Enschede waar uit oude kleding een sterke vezel voor nieuw textiel weet te maken met een ingenieus proces, dat de kledingindustrie revolutionair zou kunnen veranderen.

Aan de Afsluitdijk waar men, los van wind en zon, stroom opwekt uit de combi van zout en zoet water. De enorme batterij in Oldenzaal, ontwikkeld met hulp van de TU Delft, waar energie uit wind en zon kan worden opgeslagen in zeer grote hoeveelheden. En die ook nog groene waterstof produceert. De E-flyer, het eerste vliegtuig in Nederland dat puur op elektriciteit vliegt, waar André Kuipers zelf een vlucht in maakt en die binnen acht jaar alle steden in Europa moet kunnen aanvliegen.

Door deze reis door Nederland voor Omroep WNL groeien de hoop en het vertrouwen van Kuipers om de noodzakelijke klimaatwinst te boeken én economische groei te brengen. Mits we durven investeren in pioniers. En als land nieuwe revolutionaire wegen durven in te slaan.

'De Nieuwe Missie van André Kuipers', vrijdag 12 november om 21.30 uur bij Omroep WNL op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:55
    Thuis
    14:20
    Clips
  • 13:24
    Sporza: EK Volleybal Vrouwen 2026
    15:15
    Zomerbeelden
  • 13:55
    Kleine dingen
    14:00
    Tik Tak
  • 13:40
    Florentina
    15:00
    Familie
  • 13:05
    My Kitchen Rules
    14:35
    Onderweg naar liefde
  • 13:55
    Speed 2: Cruise Control
    16:15
    9-1-1
  • 13:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:15
    De Tafel van Gert
    14:25
    Komen Eten
  • 13:20
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:15
    Good American Family
  • 13:30
    Storage Wars
    14:25
    Most Outrageous Crimes
  • 13:55
    Apero - Dining
    14:30
    De Zomertafel
  • 13:50
    Snapped: Killer Couples
    14:40
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:51
    Hobbyklus
    14:00
    PUUR Schlager
  • 13:40
    Open Vuur
    14:20
    De Dagschotel
  • 13:35
    Hudson & Rex
    14:25
    Beyond Paradise
  • 13:35
    NCIS
    15:15
    Burn Notice
  • 13:35
    NOS Journaal
    15:15
    Politieke Partijen
  • 13:55
    Pauscast
    14:30
    De verwondering
  • 13:55
    Mojo Fliptop
    14:05
    De Smurfen