Daan Boom, Tobias Camman en Stijn van Vliet vieren de Nederlandse muziekcultuur in 'De Platenzaak'

dinsdag 11 april 2023
Foto: KRO-NCRV - © Annemieke van der Togt 2023

Op woensdag 12 april start 'De Platenzaak', een nieuw muziekprogramma van KRO-NCRV op NPO 3. In de zesdelige reeks beginnen Daan Boom, Tobias Camman en Stijn van Vliet een eigen muziekstudio om samen met artiesten met jarenlange ervaring in de Nederlandse muziekindustrie te kunnen samenwerken.

In elke aflevering gaan ze de uitdaging aan om samen met de artiest een nieuw lied en bijbehorende videoclip te creëren. Zo geven ze de artiest een nieuw podium voor een jonger publiek en hopen de jongens iets op te steken van de grote sterren met wie ze werken. De drie mannen, bekend van 'De FOMO Show' en 'Streetlab', willen met dit programma de Nederlandse muziekcultuur vieren.


Muziek maken met Lee Towers en Berget Lewis
In elke aflevering gaan componist en zanger Daan, regisseur Tobias en manager Stijn de uitdaging aan om samen met een artiest een nieuw lied en bijbehorende videoclip te creëren. Ze schuwen niet om actuele onderwerpen zoals klimaatverandering en oorlog als inspiratiebron voor hun muziek te gebruiken. In De platenzaak gaan ze aan de slag met zes muzikanten met een duidelijke stijl en een eigen publiek: Lee Towers, Imca Marina, Mooi Wark, Berget Lewis, Trafassi en T-Spoon.

Daan Boom: 'Zo lang als ik leef ben ik bezig met muziek en wil ik mij daar verder in ontwikkelen. Daarom ben ik met mijn goede vrienden aan dit nieuwe avontuur begonnen. We duiken samen met de artiesten de studio in om een nieuwe song te maken. Elk lied heeft een beetje van hen en een beetje van mij. Tobias regisseert vervolgens de meest over-the-top videoclip en Stijn zorgt dat het allemaal goed komt.'

Gaan deze grote gearriveerde sterren mee in de plannen van de jongens? Wat gebeurt er als je een chaoot (Daan), een perfectionist (Tobias) en een ‘incapabele manager’ (Stijn) een muziekstudio laat runnen? Wat komt er allemaal kijken bij het maken van muziek en videoclips? Het KRO-NCRV programma laat zien dat muziek in staat is mensen met elkaar te verbinden, zowel tussen verschillende generaties als culturen.

Veelzijdige creatievelingen
Daan Boom en Stijn van Vliet braken door met het programma 'Streetlab', waarin ze sociale experimenten uitvoerden. In 2015 werd dit programma genomineerd voor de Gouden Televizier-Ring. Sindsdien werken ze mee aan verschillende radio- en tv-programma’s van KRO-NCRV. Tobias Camman brak door met het online tv-programma 'De FOMO Show', waarin hij samen met Daan Boom en Jasper Demollin op pad gaat om te kijken welke activiteiten je echt niet mag missen. Met miljoenen views en een nominatie voor de Televizier Ster Online, is deze online serie van KRO-NCRV een groot succes.

'De Platenzaak', vanaf woensdag 12 april om 20.30 uur bij KRO-NCRV op NPO 3 en online op NPO3.nl.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:20
    Flikken Maastricht
    16:10
    Dagelijkse kost
  • 10:00
    Zomerbeelden
    17:25
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 14:30
    Chicago Fire
    16:25
    I Can See Your Voice
  • 13:55
    The Boss
    15:40
    De Bogaartjes
  • 14:40
    Jason Bourne
    16:45
    9-1-1
  • 15:00
    Airwolf
    16:45
    Caught on Dashcam
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 15:15
    Geen uitzending
    15:50
    Wat nu weer?
  • 14:40
    Komen Eten
    15:40
    Formule 1
  • 14:50
    NCIS
    22:40
    Criminal Minds
  • 15:10
    Two and a Half Men
    15:40
    Formule 1
  • 15:15
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 14:50
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 15:18
    Fleet TV
    15:53
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:15
    Kan ik het ook?
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:50
    Het Weekmenu
    15:25
    Foodies & The City
  • 15:20
    Miss Scarlet
    16:10
    Call the Midwife
  • 14:40
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 15:15
    Sterren NL Top 25
    16:00
    Het mooiste meisje van de klas
  • 14:35
    Attenborough: Kingdom
    15:30
    Fryslân Dok
  • 15:05
    Koen Kampioen
    15:30
    Achtste groepers huilen niet