Bert van Leeuwen duikt in de wereld van drank- en drugsverslaafden bij het Leger des Heils in Zwolle
Het EO-programma 'Soep, Sores en Soelaas' is vanaf maandag 13 maart in een compleet nieuw jasje te zien. Dit nieuwe seizoen loopt presentator Bert van Leeuwen vijf weken mee op één locatie van het Leger des Heils.
De Domus in Zwolle, de enige plek waar dak- en thuislozen met een verslaving nog terecht kunnen, is de eerste plaats waar Bert op zoek gaat naar hoop in een op het eerste gezicht uitzichtloze wereld. Zijn verwondering over bewoners en begeleiders zijn elke maandag te zien op NPO 1.
Door langere tijd op één locatie te blijven maakt presentator Bert van Leeuwen veel mee van bewoners en medewerkers: hun strijd, hun moed, hun drijfveren, tegenslagen en (kleine) overwinningen. Wat drijft de mensen die hier werken en wonen?
Hopeloos of hoopvol
EO-presentator Bert van Leeuwen: 'In deze nieuwe serie van 'Soep Sores en Soelaas' dompel ik me vijf weken onder op één opvangplek van het Leger des Heils, waar mensen wonen die vrijwel allemaal dagelijks drank en drugs gebruiken. Terwijl ik zowel bewoners als begeleiders meemaak in al hun ups en downs, stel ik hen en vooral mezelf de vraag hoe hopeloos of hoopvol het is als je nog dagelijks te maken hebt met een ernstige verslaving.'
Ontwenning
Bewoner Dennie is met behulp van een ontwenningsmiddel, net van de alcohol af. Hoe houdt hij dit vol en welke volgende stappen gaat hij in zijn leven zetten? Hij wil zijn ouders zo graag trots maken. Maria hoopt binnenkort naar een afkickkliniek te gaan om een punt achter haar verslaving te zetten. Ze heeft een leven met veel middelengebruik en kampt daarnaast met een groot verlies. Waarom zet ze nu deze stap en hoe ziet ze haar leven na de kliniek voor zich? En Frans is dankzij verlichte medicatie te veel aangekomen. Hij wil gaan sporten om af te vallen, maar houdt hij dat vol?
Waardevol
In de serie zijn ook medewerkers te zien. Zoals Jaap-Jan, hij is persoonlijk begeleider bij de Domus in Zwolle. Bert wil ontdekken waarom Jaap-Jan juist hier werkt. Wat maakt dat dit werk, soms zo ogenschijnlijk uitzichtloos, toch zo waardevol voor hem is? Schoonmaakster Diana wil graag woonbegeleider worden. En huismeester en ex-militair Enrico is na een burn-out terug in de Domus en zet de eerste stappen naar zelfstandig werken.
Domus in Zwolle
In de eerste serie in dit vernieuwde format dompelt Bert zich onder in de Domus in Zwolle. Bij Domus wonen dak- en thuislozen die nergens anders terecht kunnen. Hier hebben 34 bewoners een beschermde woonplek. Het gebruik van verslavende middelen maakt dat deze mensen voor veel zorg zijn uitgesloten. Door mensen onderdak te geven, ontkomen ze aan de stress van het straatleven met als uiteindelijk doel vermindering van de verslaving. En daarmee een stabieler leven. En misschien zelfs wel een leven buiten de Domus.
'Soep, Sores en Soelaas' is een samenwerking van de EO en het Leger des Heils. De nieuwe afleveringen zijn vanaf maandag 13 maart te zien om 16.30 uur bij de EO op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De Belgen uit 'Jade en de Belgen' maken kennis met hun kersverse host: 'Who the f*ck is Jade Mintjens?'
- Zalmsperma, slakkenslijm en grote dromen in de eerste aflevering van 'Knokke Tof'
- De Ketnet-wrappers krijgen hun eigen realitysoap: 'Wrappers met een W'
- Gerard Joling bevestigt derde seizoen van 'Only Joling'
- Rutger Castricum legt het label 'buitenlander' onder de loep in nieuwe PowNed serie 'Rutger & de Buitenlanders'
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
- Rani De Coninck stopt met avondspits bij JOE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE'
Kijktip van de dag

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.
'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.



































