Belgische docureeks over Salah Abdeslam bij de VPRO

De vierdelige documentairereeks 'Salah' vertelt het verhaal van Salah Abdeslam, ooit Europa's meest gezochte terrorist. Het verhaal van het warme nest in de Brusselse wijk Molenbeek waarin hij opgroeide, tot aan zijn aandeel in de bloedige terreuraanslagen in Parijs op 13 november 2015.
Documentairemaker Eric Goens toont de onderhuidse wereld waar jihadistenleiders betekenisloze kruimelcriminelen recruteren voor hun heilige oorlog. Salah Abdeslam was één van hen, maar werd het gezicht van het kwaad.
Parijs, vrijdagavond 13 november 2015. In theater Bataclan speelt rockband Eagles of Death Metal als terroristen binnendringen en om zich heen gaan schieten. Een groep andere jihadisten had eerder al bomgordels laten ontploffen rond het Stade de France en een derde commando zou tien minuten later dood en vernieling zaaien rond een aantal Parijse cafés. Negen terroristen, 130 doden en een veelvoud aan gewonden. Op hetzelfde moment reist Salah Abdeslam naar een veiligere bestemming. Europa’s meest gezochte terrorist blijft vier maanden onvindbaar. Op 18 maart 2016 wordt Abdeslam gearresteerd. Het is een hoogtepunt voor politie, gerecht en overheden, zijn arrestatie is een moment van collectieve hoop. Maar die wordt aan diggelen geslagen als op 22 maart zelfmoordterroristen toeslaan in Zaventem en Brussel.
De nasleep van de aanslagen in Brussel worden pas helemaal duidelijk als documentairemaker Eric Goens na vijf jaar terugkeert naar de slachtoffers, de nabestaanden en de overlevers. Ook het speciale interventieteam dat vier maanden lang jacht maakte op Salah, blikt terug op die periode.
Aflevering 1 Afscheidskus
Voor het eerst in hun carrière spreken leden van de speciale eenheden van de federale politie zelf over hun aandeel in de jacht op Salah Abdeslam en de andere terroristen. Zij keken meerdere keren in de loop van een kalasjnikov. Een familielid vertelt gedetailleerd over het leven binnen de Molenbeekse familie Abdeslam met vijf kinderen. En de verklaringen die Salah zelf heeft afgelegd komen aan bod, waarom heeft hij uiteindelijk zijn medewerking aan het onderzoek opgezegd?
'Salah', vierdelige documentaireserie vanaf donderdag 30 september om 22.35 uur bij de VPRO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe dramaserie 'Pro Deo' over een klein en strijdbaar advocatenkantoor
- 'Blind Getrouwd'-experten hebben zenuwen: 'Dit is er toch wel eentje waar we wat stress voor hebben'
- Tom Waes keert terug naar Oekraïne: verhalen van mensen die blijven bouwen aan hun toekomst
- Gloednieuwe levensfase voor Frans en Mariska met kinderen en eerste kleinkind
- 'Zondag Matchdag': Carl Dircksens brengt voetbalsamenvattingen terug naar Play
- 'De non en de wegwerpkinderen' te zien bij Omroep WNL
- Feestelijke aftrap van het culturele seizoen bij AVROTROS
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- SLAM! haalt bekende avondshow van stal en vernieuwt programmering
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































