Anne-Mar Zwart in gesprek met kinderen over pesten in 'De Plaagmuur'

zondag 20 september 2020

In de Week Tegen Pesten zendt de EO het nieuwe programma 'De Plaagmuur' uit. Het is de opvolger van het met een Gouden Roos bekroonde programma 'De Anti Pest Club'.

Voor het zesde jaar op rij bezoekt Anne-Mar Zwart basisscholen om met kinderen in gesprek te gaan over pesten. Dit jaar schrijven de kinderen hun eigen ervaringen met pesten op een briefje en stoppen deze in de plaagmuur. Samen met Anne-Mar denken de klasgenoten na over hoe ze het pesten voorgoed gedag gaan zeggen.


Van schelden, schoppen tot aan bedreigen; de kinderen maken elkaar op school vaak het leven zuur. In vijf verschillende plaatsen schiet Anne-Mar dit jaar te hulp: Zandvoort, Esbeek, Eindhoven, Den Haag en Werkendam. Samen met de klas bespreekt zij de briefjes die de kinderen in de plaagmuur hebben gestopt. Zo ontdekken ze dat er kinderen zijn die liever niet naar school gaan en dat sommige kinderen die pesten ook zelf gepest worden. Herkennen ze de verhalen? Wat vinden ze hiervan? En hoe gaan ze dit voortaan voorkomen? Met elkaar gaan ze op zoek naar een oplossing, zodat de hele klas het komende schooljaar weer met plezier naar school kan gaan. De derde aflevering wordt gepresenteerd door een speciale gastpresentator: Elbert Smelt!

Nieuw format
Anne-Mar: 'Het sterke van dit nieuwe format vind ik dat de kinderen nu de kans krijgen om anoniem hun verhaal te delen. De klas gaat met elkaar in gesprek over de briefjes, maar vooraf bepalen de kinderen zelf of ze hun naam op hun briefje zetten of niet. Bij de 'Anti Pest Club' vertelden de kids altijd zelf waardoor zij werden gepest. Dat waren onwijs moedige verhalen, maar wat we ook zagen is dat hun pestverhaal daardoor nog heel lang op internet te zien bleef. Met dit programma is de keuze aan de kinderen om hun verhaal te delen of het anoniem te houden. Ook vind ik het erg mooi om te zien dat de kinderen samen nadenken over een oplossing.'

Zapp Tegen Pesten
'De Plaagmuur' is een onderdeel van de themaweek Zapp Tegen Pesten. Van 21 tot en met 25 september staat NPO Zapp, samen met haar kijkers, op tegen pesten. De themaweek sluit online en op tv aan bij de landelijke Week Tegen Pesten van School & Veiligheid en maakt het thema pesten voor kinderen bespreekbaar.

'De Plaagmuur': van 21 t/m 25 september om 17.50 uur bij de EO op NPO Zapp.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    06:00
    Mr. Magoo
  • 13:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 12:55
    Mega Mindy
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:00
    VTM Nieuws
    02:40
    Geen uitzending
  • 13:05
    My Kitchen Rules
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:00
    The Irrational
  • 13:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 13:00
    Lang Leve de Liefde
    02:10
    Geen uitzending
  • 13:05
    NCIS
    02:20
    Geen uitzending
  • 13:00
    Storage Wars
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:00
    Botched
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:10
    Killer at the Crime Scene
    02:40
    FBI: International
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:03
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 13:10
    Peppe's Toscane
  • 13:10
    Hudson & Rex
    03:00
    Father Brown
  • 12:40
    Grey's Anatomy
  • 13:00
    NOS Journaal
    07:30
    Nederland in Beweging
  • 13:00
    NOS Journaal
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 13:00
    Maya de Bij
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal