Adriaan van Dis, Kefah Allush en Meral Polat in nieuw seizoen 'Oorlog is Erfelijk'

De EO en War Child komen met een nieuw drieluik van het interviewprogramma 'Oorlog is Erfelijk'. Natascha van Weezel spreekt in deze serie met Adriaan van Dis, Kefah Allush, Meral Polat, Ruth Neter-Fränkel, Alma Mustafić en Gibril Sankoh over hoe oorlog hun leven heeft bepaald.
Nadat een oorlog is gestopt, worden oorlogstrauma’s vaak van generatie op generatie doorgegeven. Om dit bespreekbaar te maken slaan War Child en de EO ook dit jaar de handen ineen.
Oorlog kruipt onder de huid en kan een leven lang blijven achtervolgen als het niet op tijd verwerkt wordt. Niet alleen in het eigen leven, maar ook in de generaties daarna. Daarom worden in 'Oorlog is Erfelijk' verschillende generaties die op een verschillende manier met oorlog te maken hebben gekregen geïnterviewd. In elke aflevering zijn twee gesprekken te zien. Op 6 april de gesprekken met Adriaan van Dis en Meral Polat, op 13 april Kefah Allush en Gibril Sankoh en op 20 april de verhalen van Ruth Neter-Fränkel en Alma Mustafić.
Oorlog en de impact ervan
In de eerste aflevering zijn schrijver Adriaan van Dis en actrice Meral Polat te gast. Zij delen hun persoonlijke ervaringen met de impact van oorlog. Adriaan van Dis: 'Mijn ouders kwamen beschadigt uit de oorlog in Nederlands-Indië. Over de slechte, wrede en vernederende dingen was een oorverdovend zwijgen. De impact daarvan op mij als kind is verstrekkend geweest. Ik was wantrouwend, angstig en nerveus. Door veel therapie heb ik dingen kunnen verwerken.'
Hij benadrukt het belang van het helpen van oorlogskinderen van nu: 'We moeten de oorlogskinderen van nu helpen. Het is een investering in de vrede voor de toekomst, een investering in een vreedzame toekomst voor deze kinderen.'
Actrice en zangeres Meral Polat voegt hieraan toe: 'Het is cruciaal dat we de verhalen van oorlog en trauma delen. Door hierover te praten, kunnen we de cyclus van pijn doorbreken.'
Generaties en hun verhalen
Presentator en journalist Natascha van Weezel, zelf kleinkind van vier Holocaust-overlevenden: 'Het is belangrijk om inzichtelijk te maken hoelang de effecten van oorlog kunnen doorwerken. Thuis voelde ik altijd veel pijn en verdriet. Nu ik zelf moeder ben, wil ik voorkomen dat mijn zoontje ook weer beïnvloed wordt door die oorlog.'
Andere sprekers
EO-presentator Kefah Allush (Nablus, 1969), Gibril Sankoh (Freetown, 1983), oud-profvoetballer, Alma Mustafić (Srebrenica, 1981) genocidedeskundige en Srebrenica-overlevende en Ruth Neter-Fränkel (Amsterdam, 1939), Holocaust-overlevende zijn de andere sprekers in het drieluik. Allen vertellen hoe de oorlogspijn hun levensloop heeft beïnvloed. Omdat de angst, woede of schaamte bij sommigen te groot was, heeft het jaren geduurd, voordat ze er openlijk over konden praten.
'Oorlog is Erfelijk', vanaf zondag 6 april om 21.00 uur bij de EO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Spanning aan ronde tafel in 'De Verraders': emoties lopen hoog op tussen Danira en Faroek
- Van De Verhulstjes tot De Planckaerts en een Belgische prins: deze 24 duo's wagen hun kans in 'Kamp Jeroom'
- Deze programma's kleuren het najaar van VTM
- Cathérine Moerkerke wordt nieuw gezicht van VTM NIEUWS tijdens de week
- 'Meer keuze dan ooit': VTM wordt dit najaar gevarieerder en gaat voluit op tv én streaming
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit staat in september op de planning bij National Geographic
- Proximus presenteert: 'Best of Pukkelpop 2026'
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 3FM schrapt nachtelijke presentatie en zet extra in op nieuw radiotalent
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































