Actie EO BEAM voor mensen in de prostitutie groot succes

EO-jongerenmerk BEAM startte maandag samen met het Leger des Heils een actie voor mensen in de prostitutie. Voor hen is het 'code rood' nu ze door de coronacrisis geen inkomsten hebben.
De actie is zo’n groot succes dat het doel van 15.000 euro al binnen een dag werd behaald. 'We zijn ongelofelijk blij met dit resultaat! De BEAM-community heeft deze mensen binnen een dag uit de brand geholpen. Geïnspireerd door dit grote succes willen we de actie voortzetten om nog meer mensen in de prostitutie een helpende hand toe te steken', aldus Maarten Vermeulen, hoofdredacteur van EO BEAM.
Bij honderden mensen die werken in de prostitutie is er sprake van acute nood. Deze mensen kunnen door de coronacrisis niet meer werken en komen veelal niet in aanmerking voor een uitkering. Naast het verlies van inkomsten hebben ze vaak geen dak meer boven hun hoofd. Geïnspireerd door de woorden van Jezus in Mattheüs 25 wil EO BEAM hen helpen; samen met de BEAM-community van duizenden christelijke jongeren. De actie maakt onderdeel uit van de EO Metterdaad-campagne 'Corona raakt ons allemaal'.
Groot succes
De actie is nu al een groot succes. Binnen een dag is ruim 15.000 euro binnengehaald door de BEAM-community en zijn er honderd vrouwen en mannen binnen de prostitutie geholpen. BEAM en Leger des Heils zetten de actie deze week voort om zo nog meer mensen in de prostitutie te helpen. Doneren kan via een Tikkie. Elke dag om 16.00 uur wordt de tussenstand bekendgemaakt op beam.eo.nl/coderood.
Samenwerking Leger des Heils
Het jongerenmerk van de EO werkt tijdens deze actie nauw samen met het Leger des Heils. EO Metterdaad coördineert de inzamelingsactie. Het Leger des Heils zet alles op alles om de situatie van deze mannen en vrouwen goed in beeld te brengen zodat het gedoneerde geld op de juiste plek terechtkomt. 'Het helpt hen enorm als ze financiële steun krijgen om in hun eerste levensbehoeften te voorzien', aldus Maarten Vermeulen. 'Denk hierbij aan onderdak, eten, een telefoonkaart of een treinkaartje.'
'Corona raakt ons allemaal'
EO Metterdaad is een grote noodhulpcampagne gestart onder de naam 'Corona raakt ons allemaal'. Met deze actie steunen zij projecten in binnen- en buitenland gericht op de gevolgen van het coronavirus. De actie met EO BEAM en het Leger des Heils maakt deel uit van deze noodhulpactie.
Kamervragen
Mede naar aanleiding van de actie van EO BEAM gaat ChristenUnie Tweede Kamerlid Stieneke van der Graaf via Kamervragen opnieuw aandringen op meer hulp voor prostituees.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Top Gear' maakt mogelijk comeback bij BBC
- Op amper 8 minuten helemaal mee voor de start van het nieuwe Thuis-seizoen? Dat kan met deze recap!
- De B&B-vlinders blijven fladderen: twee koppels nog steeds samen, één zelfs verloofd
- 'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out
- 'Bij ons op de Hondenacademie' keert terug bij de EO
- Vijf comedians vs. complete chaos in ‘Taskmaster’
- 'De non en de wegwerpkinderen' te zien bij Omroep WNL
- Feestelijke aftrap van het culturele seizoen bij AVROTROS
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Jorien Renkema naar BNNVARA met weekendprogramma op NPO Radio 2
- Judith Eijk maakt stap naar weekendprogrammering Qmusic
- SLAM! haalt bekende avondshow van stal en vernieuwt programmering
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
Multimedia SPOTLIGHT
-
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play
Kijktip van de dag

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.
'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.



































