1 miljoen mensen volgen NOS Stories op Instagram

Het Instagramkanaal van NOS Stories, met nieuwsvideo's en explainers voor jongeren van 13-18 jaar, begon als NOS Kort, met nieuwsvideo's van 15 seconden.
In 2018 werd het kanaal omgedoopt tot NOS Stories en groeide het uit tot hét nieuwsplatform voor jongeren.
In gesprek met de doelgroep
'We gebruiken Instagram waarvoor het bedoeld is: een sociaal medium waarop je in gesprek gaat met je publiek', vertelt Gonnie Spijkstra, adjunct-chef van Stories en NOS op 3. 'Zo weten we wat er speelt in de wereld van jongeren. En we laten zien waar hun belevingswereld journalistiek wordt, bijvoorbeeld met kledingregels op school en extreemrechtse memes op sociale media. Jongeren stonden bekend als moeilijk te bereiken groep, met weinig aandacht voor de actualiteit. NOS Stories wist deze doelgroep te bereiken en aan zich te binden.'
Bereik groter dan aantal volgers
Gemiddeld bereikt NOS Stories zo’n twee miljoen mensen per week. 'Dat betekent dat ons publiek groter is dan alleen de beoogde doelgroep', zegt social media-coördinator Stef Snakkers.
'Dat wordt deels verklaard doordat een deel van onze eerste volgers volwassen is geworden. Dat zie je terug in statistieken en in de reacties. Bijvoorbeeld bij een uitlegvideo over Joran van der Sloot. Op TikTok merkten we dat het publiek die naam voor het eerst hoorde, terwijl er op Instagram ook volgers waren die zich afvroegen waarom we daar een video over maakten.'
'Toch zijn er veel mensen die deze eerste vragen bij het nieuws hebben, en die slaan we dus niet over. Wat is kweekvlees? en ‘Waarom vechten Russische militairen tegen Poetin? Door verhalen te verpakken in korte, strak gemonteerde video’s, maken we het nieuws toegankelijk."
Stories beweegt mee
'Inmiddels is Instagram voorbijgestreefd door TikTok als belangrijkste platform voor tieners. Dat betekent ook dat de focus voor NOS Stories verschuift. 'NOS Stories wil zijn waar de doelgroep is', zegt Gonnie. 'Daarom bewegen we mee en richten we ons steeds meer op TikTok.'
De afhankelijkheid van social mediaplatformen maakt Stories ook kwetsbaar: 'Onze zichtbaarheid wordt deels bepaald door de grillen van social mediabedrijven. Sinds Stories begon op Instagram, zijn de risico’s steeds duidelijker geworden. Van Elon Musk die Twittergebruikers beperkingen oplegt tot privacyrisico’s op TikTok.'
Een volgende stap voor NOS Stories is verkennen of een eigen platform iets kan toevoegen aan de onzekerheid van sociale platformen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Zalmsperma, slakkenslijm en grote dromen in de eerste aflevering van 'Knokke Tof'
- De Ketnet-wrappers krijgen hun eigen realitysoap: 'Wrappers met een W'
- Gerard Joling bevestigt derde seizoen van 'Only Joling'
- Rutger Castricum legt het label 'buitenlander' onder de loep in nieuwe PowNed serie 'Rutger & de Buitenlanders'
- NPO reageert op verzoek ledenomroepen over Ongehoord Nederland
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
- Rani De Coninck stopt met avondspits bij JOE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE'
Kijktip van de dag

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.
'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.



































