Zware kritiek op businessplan Claudio en Gaëllle in 'Mijn Restaurant'

Donderdag was er alweer een nieuwe aflevering van 'Mijn Restaurant!' op vtm. Dit keer moesten de kandidaten ondermeer een business plan voor hun zaak uitwerken. Door de vorige proef moesten Ben en Deborah, in Diest en Sint-Niklaas, een nieuwe chef zoeken. Ben en Dominique staan samen in de zaal en maakten duidelijke afspraken. Ondanks de zware kritiek bleven ze met opgeheven hoofd doorgaan.
cca en Deborah kregen hun eerste sollicitant over de vloer. Een heel gepassioneerde kok met een enorme passie voor de Italiaanse keuken. De rollen draaiden om en Deborah kon nu eens zélf kritiek geven.
Maar er is geen rust voor de toekomstige restauranthouders. Opnieuw viel er 50.000 euro te verdienen. In het hoofdkwartier van de jury (Kasteel Den Brandt in Wilrijk) lag er een enveloppe met daarin de nieuwe opdracht: een degelijk en realistisch businessplan voorleggen in 24 uur. Het businessplan moest voldoende argumenten bevatten om de jury te overtuigen. Omzetcijfers, personeelsbeleid, prijslijsten,... alles moest uitgeschreven worden.
Ook nu was er nog een extraatje. Om te testen of de gegeven kritiek bleef hangen werd ook hun 'Mission Statement' herbekeken. Deze moesten ze restylen met de aanmerkingen van vorige keer in het achterhoofd.
Christel Cabanier, Peter Goossens en Dirk De Prins legden de duo's stevig op de rooster. Hoe beter het plan, hoe meer geld.
Chris en Wendy hadden eerder al een gedetailleerd businessplan afgegeven in plaats van hun 'Mission Statement'. Daardoor kregen ze een dag vrij en kwam hun familie op bezoek. Vorige keer dropen Ben en Dominique met nul euro af. Maar dat hield hen niet tegen. Ze huurden een designbureau in voor de inrichting en de huisstijl van hun restaurant.
Rebecca en Deborah zagen de oplossing in een ander kader. Zij gingen voor kunst, meer bepaald 'Jazz'. Daarom vroegen ze aan kunstenaar Pim of hij hen kon helpen. Claudio en Gaëlle ontweken het cijferwerk en brainstormden over de naam van hun zaak. Daardoor waren ze ditmaal minder goed voorbereid. Hun geluk was designer Bart. Hij zorgde voor wat beeldmateriaal. Het koppel had de vorige keer een top-designer gewonnen die ze nu goed konden gebruiken. Samen met 'Design Vlaanderen' werd gekozen voor Bart Lens. Dankzij hem kreeg het koppel veel gouden tips.
Eén voor één mochten de duo's vervolgens hun businessplan bij de jury verdedigen. De zussen legden als eersten hun plan voor. In een andere kamer konden de andere koppels alles volgen. Het gemaakte businessplan riep bij de jury veel vragen op. De harde commentaar viel Deborah zwaarder dan gedacht. Ben en Dominique hadden daarentegen een stijlvol plan waar goed over nagedacht was. Op het Franse concept na was er niets op aan te merken. Het duo kreeg zelfs enkele tips mee.
Claudio en Gaëllle waren, zoals ze zelf voorspelden, niet goed voorbereid. Claudio kreeg nogmaals veel kritiek over zijn timing. Chris en Wendy lieten een goede indruk na. Op enkele schrijffouten na was hun plan perfect. Ann en Tom verdedigden als laatste hun businessplan. Hun cijfers waren onrealistisch. En het menu was te ongestructureerd.
En toen werd het geld uitgedeeld:
- Ann en Tom kregen 10.000 euro
- Chris en Wendy ontvingen 20.000 euro
- Ben en Dominique waren 16.000 euro rijker geworden
- Rebekka en Deborah moesten het met 4.000 doen
- Claudio en Gaëlle bleven met lege handen staan
De restaurants hebben uiteraard ook personeel nodig. Sollicitanten kunnen zich zaterdag 14 maart vanaf 10.00 uur aanbieden in het restaurant van hun keuze. Meer info hierover op http://www.vtm.be/.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Mijn Restaurant II (2009)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van ‘Huis Gemaakt’
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Kijkcijfers: donderdag 11 juni 2026
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Oostvaardersdijk in Flevoland
- Dit zie je zondag in 'Mocros'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.



































