VRT trekt voluit de kaart van het boek

woensdag 20 mei 2020

In 2020 zet de VRT volop in op het boek, met als hoogtepunt de eerste week van november. Op die manier wil de VRT de auteurs, de boekhandels, de uitgeverijen en bij uitbreiding de hele boekensector steunen.

Vorige week maakte boek.be bekend dat de Boekenbeurs in november niet doorgaat als gevolg van de strenge coronamaatregelen. De Boekenbeurs kreeg in 2019 nog meer dan 120.000 bezoekers over de vloer. De herfstvakantie is dan ook traditiegetrouw een feestweek voor alle boekenliefhebbers en Vlaamse auteurs. Daarom wordt die herfstvakantie een boekenweek bij de VRT-netten. Alle radio- en televisiezenders van de VRT zullen extra aandacht besteden aan boeken. Het precieze programma-aanbod wordt vanaf nu ontwikkeld. Hier alvast enkele hoogtepunten:


Tijdens de herfstvakantie zal er in programma’s als 'De Afspraak' (Canvas) en 'Vandaag' (Eén) leesvoer zijn om de honger te stillen.

Olivier Goris, netmanager Eén en Canvas: 'De Boekenbeurs is een feest voor alle boekenliefhebbers. Het evenement is onvervangbaar, maar als VRT willen we in die week extra inzetten op alles wat met boeken te maken heeft. Met onze tv-merken willen we het boek onder de aandacht brengen bij een breed publiek en auteurs een platform geven. Ik denk dan in de eerste plaats aan speciale afleveringen van 'De Afspraak' (Canvas) en 'Vandaag' (Eén).'

Bij Radio 1 wordt de herfstvakantie elke voormiddag een boekenfeest.

Jan Knudde, nethoofd Radio 1: 'Door de coronacrisis zitten wij vaker dan ooit thuis. Onze honger naar lezen stijgt alleen maar. Net nu kan het grootste Vlaamse feest van het boek, de Boekenbeurs, niet doorgaan. De beurs kunnen wij natuurlijk niet vervangen op radio en televisie, maar een feestje voor de boekenliefhebbers, de auteurs, de uitgevers en de lezers kunnen wij wel organiseren. Daarom zal Radio 1 in de herfstvakantie elke dag een boekenfeest houden van 9.00 tot 12.00 uur, met presentatoren als Ruth Joos, Lieven Van Gils, Annelies Moons,  Koen Fillet en Lieven Vandenhaute.'

Doorlopende aandacht voor boeken en auteurs
De VRT besteedt doorlopend aandacht aan boeken en auteurs in haar programma’s. Het hele jaar door komen auteurs langs bij 'Touché' en 'Interne Keuken' op Radio 1, bij 'Pompidou' op Klara, bij 'De Madammen' op Radio 2 en bij 'De Zevende Dag' op Eén. Elk jaar ondersteunt Ketnet ook de Jeugdboekenmaand in maart, georganiseerd door Iedereen leest.

Bovendien is er Lang zullen we lezen, een community van lezers die de liefde voor boeken en lezen delen. Lang zullen we lezen blijft inspiratie bieden via podcasts en leesclubs. Dit najaar zet het boekenplatform Lang zullen we lezen een nieuwe lichting auteurs in de kijker.

De VRT draagt de brede boekensector een warm hart toe. Daarom worden in samenwerking met de sector, achter de schermen ook nog andere nieuwe initiatieven ontwikkeld. Die maakt de VRT bekend zodra er finale knopen zijn doorgehakt.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:05
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    02:00
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 08:00
    Waiko
    06:00
    Tik Tak
  • 08:10
    De Buurtpolitie Extra
    01:15
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    09:55
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:15
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 07:35
    Truth Be Told
    02:10
    Geen uitzending
  • 07:55
    Space Jam
    02:05
    Geen uitzending
  • 07:35
    Property Brothers
    02:05
    First on Scene
  • 08:10
    Snapped
    02:10
    The Rookie
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:10
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Open Vuur
    03:45
    Meat Timon
  • 07:45
    Midsomer Murders
    02:30
    Inspector George Gently
  • 07:35
    First Dates Australia
    02:05
    Below Deck Mediterranean
  • 08:10
    Goedemorgen Nederland
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    02:35
    Nieuwsuur
  • 08:00
    De boterhamshow
    02:25
    De Grannies van Amsterdam