VMMa breidt uit: 4FM nieuw zusje van VTM en Q-music

woensdag 2 mei 2007

De Vlaamse Media Maatschappij, eigenaar van Q-music, neemt de private radio 4FM over van Talpa, de investeringsmaatschappij van John de Mol. Beide stations werken reeds met elkaar samen, op het vlak van nieuws, reclamewerving en financiële administratie.

I


n haar streven naar een gelijke behandeling van de publieke en de private omroepen, heeft de Vlaamse Gemeenschap het vorige zomer mogelijk gemaakt om twee landelijke radiostations uit te baten in de schoot van één onderneming. Met deze overname komen Q-music en 4FM dus samen in één radiobedrijf. 

Peter Bossaert, algemeen directeur Q-music: ' We zijn nu iets langer dan 5 jaar bezig met ons radioverhaal. Met Q-music hebben we van bij de start gekozen voor kwaliteit. Zo is Q-music kunnen uitgroeien tot hét spraakmakend popstation van Vlaanderen. In die tijd is ons echter niet ontgaan dat 4FM langzaam heeft kunnen bouwen aan een mooi geprofileerd radiostation, complementair gepositioneerd aan Q-music. Reeds langer werkten we met elkaar samen, maar het feit dat Q-music en 4FM nu samen deel uitmaken van één huis is, voor ons radiomakers, geweldig nieuws. Ook bij 4FM zullen we investeren in kwaliteit. We zijn blij dat, net als in het zuiden van het land of het buitenland, we als privaat radiobedrijf kunnen beschikken over meer dan één landelijk radiostation. Op die manier kunnen we op een betere basis concurreren met de 5 goed geprofileerde VRT-netten'. 

4FM werd opgericht in 1999 en verkreeg in september 2001 net als Q-music een licentie als landelijk radiostation. 4FM richt zich in de eerste plaats op de volwassen luisteraars tussen 25 en 54 jaar, met een zeer muzikaal format zonder veel gepraat. In november 2002 neemt Deficom 4FM over van Think Media, eind 2004 gaat het over in de handen van het Nederlandse Talpa. Sindsdien werkt het station samen met Q-music voor de reclamewerving en de financiële administratie.  Beide zenders werkten reeds samen voor het nieuws in de schoot van Belga Audio. 4FM  heeft een marktaandeel van 6.9% op de doelgroep 10 jaar en ouder, en een aandeel van 10.1% op de kerndoelgroep 25 tot 54 jarigen. Bij 4FM werken 19 mensen en de omroep maakt een omzet van om en bij de 5.5mio €. 

Bij 4FM reageert Bert Geenen, programmadirecteur, verheugd op de overname : ' Het samengaan met Q-music is zeer goed nieuws voor de toekomst van 4FM. Het spreekt voor zich dat we met 4FM doorgaan op de ingeslagen weg, en het station complementair aan Q-music zullen blijven positioneren. Voor mij is het ook een blij weerzien met oude vrienden, voor wie de toekomst van 4FM voortaan een even grote prioriteit wordt als die van Q-music. En niet alleen wij zijn daarmee gediend, ook de luisteraar is hiermee verzekerd van een grotere diversiteit op de FM-band.' 

Peter Bossaert: ' Met 4FM erbij bouwen we onze positie op de Vlaamse radiomarkt mooi uit. Als gevolg van de sterke groei van Q-music is de radiomarkt de voorbije jaren aanzienlijk vooruitgegaan. Met een versterkt 4FM hopen we een nieuwe boost aan de markt te geven, die nu wel een heel grote dynamiek kent. We verwachten immers op korte termijn ook de opstart van een 3de landelijk net, dat gaat ontstaan vanuit de bundeling van de regionale netten. '

Persbericht VMMa
http://www.4fm.be
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.

'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:35
    VRT NWS laat
    22:49
    Keno
  • 21:45
    Kabul
    22:40
    Killing Anna
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:00
    Goens Docu: Cel Vermiste Personen
    23:05
    Alloo bij de Wegpolitie
  • 21:50
    De Inspecteurs
    22:55
    Wouter Deprez - Wouter moet meer orde hebben!
  • 22:30
    Prometheus
    00:50
    9-1-1: Lone Star
  • 22:30
    Scarface
    01:30
    Caught on Dashcam
  • 22:15
    Loving Christmas
    00:00
    If I Only Had Christmas
  • 22:35
    Zomerrust
    00:10
    De Bunker
  • 21:40
    Scheire en de Schepping
    22:40
    Vik & Marie: Studio 100 Rewind
  • 22:10
    The Rookie
    00:00
    Doc
  • 20:35
    Mad Max: Fury Road
    22:45
    22 Jump Street
  • 21:50
    Blind Gekocht NL
    03:00
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 22:10
    Hailey Dean Mystery: A Will to Kill
    23:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:03
    Trends Talk
    22:41
    Fleet TV
  • 22:30
    De perfecte werkplaats
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 22:20
    Becoming Meewis
    23:00
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 21:55
    Happy Valley
    00:00
    Ripper Street
  • 21:50
    Hudson & Rex
    22:45
    The Resident
  • 21:50
    Tussen Kunst en Kitsch
    22:40
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    NPO Doc: Molly versus het algoritme
  • 22:05
    Missie Aarde
    22:40
    Kabul