Twijfels rond nieuwe editie 'Eurosong' in 2010?

woensdag 21 mei 2008

'We gaan ervan uit dat we er in 2010 weer bij zullen zijn op het Songfestival.' Eén-woordvoerder Björn Verdoodt maakte gisteravond meteen een eind aan de speculaties dat de openbare omroep na de uitschakeling van Ishtar de handdoek in de ring zou gooien. Nieuw is evenwel dat er voor het eerst voorzichtige vraagtekens bij 'Eurosong' worden gezet. In de diplomatische versie luidt het dan 'Of dat via 'Eurosong' zal gebeuren, daar doen we nu geen uitspraken over.'

O


nmiddellijk na de uitschakeling van Ishtar stroomden de internetfora weer vol met mensen die een tweejaarlijks abonnement hebben om na een nieuwe Vlaamse ontgoocheling te komen roepen dat we er maar beter zouden mee stoppen.

Die misnoegde zielen kunnen nu al hun strijd staken want de VRT is hoegenaamd niet van plan om de deelname van Vlaanderen aan het Songfestival in vraag te stellen. 'We gaan ervan uit dat we er in 2010 weer bij zullen zijn', zegt Eén-woordvoerder Björn Verdoodt in Het Laatste Nieuws.

Wie zijn woorden letterlijk interpreteert, merkt dat Eén een slag om de arm houdt om eventueel niet deel te nemen, maar meer dan een vooruitziende houding op eventueel onverwachte omstandigheden, moet je daar niet achter zoeken. De boodschap is duidelijk: Vlaanderen gaat door op het Songfestival.

'Eurosong'-stal uitkuisen'
Of dat automatisch betekent dat de VRT ook met 'Eurosong' doorgaat is andere koek. 'De openbare omroep moet de 'Eurosong'-stal dringend uitkuisen', zegt Mark Coenegracht in Het Laatste Nieuws. Björn Verdoodt blijft voorzichtig: 'Of dat via 'Eurosong' zal gebeuren, daar doen we nu geen uitspraken over.'

Alweer een voorzichtige communicatiestrategie, die ook logisch te verklaren valt: Eén moet eerst 'Eurosong' evalueren. Desalniettemin is de voorzichtige verklaring een teken aan de wand. In het verleden werd 'Eurosong' niet eens in vraag gesteld, maar nu 'Eurosong' voor de zoveelste keer op rij niet het verhoopte resultaat op het Songfestival heeft gebracht, zal er aan de Reyerslaan grondig worden nagedacht over de toekomst. 

Artikel: Raf Van Bedts - Eurosong.be  

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Eurosong 2008

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:15
    VRT NWS laat
  • 20:15
    Black sands
    21:40
    8 Mile
  • 20:50
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 20:25
    Ticket to Paradise
    22:20
    The Mummy
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    23:00
    Freelancers
  • 20:25
    The Man From Toronto
    22:25
    The Black Phone
  • 20:35
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 20:30
    Nonkel Jef
    22:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:25
    Blind Gekocht NL
    21:50
    Blind Gekocht
  • 20:20
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 20:25
    The Revenant
    23:10
    The Meg
  • 20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    22:45
    Paradise Hotel
  • 20:30
    Hashtag Homicide
    22:15
    A Wife's Nightmare
  • 20:26
    Trends Talk
    21:00
    CEO van mijn leven
  • 20:39
    Ver Gevorderd
    21:00
    Play That Song
  • 20:40
    Vanavond bij ons
    21:10
    Meat Timon
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    Win Win
    22:00
    From
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    NOS WK Avond
  • 20:30
    Over Leven
    21:20
    Kloostergasten
  • 20:25
    Blinded
    22:00
    Holland Zingt Hazes