'Tussen Leven en Dood': wanneer de gehaktmolen blijft draaien en de jungle je opslokt

In de derde aflevering van 'Tussen Leven en Dood' neemt Kürt Rogiers kijkers opnieuw mee in de intense verhalen van mensen die de dood in de ogen hebben gekeken.
Deze week schetst het programma de onwaarschijnlijke kracht die in Mustafa, Axel en Dries schuilde om door te gaan wanneer hun leven aan een zijden draadje hing. Van een levensgevaarlijk ongeluk met een gehaktmolen, een val van een paard tot een helletocht door de jungle: 'Tussen Leven en Dood' brengt drie unieke getuigenissen over veerkracht en de wil om te overleven.
Mustafa Harraq (Genk) - zat vast met been in gehaktmolen
Op 30 januari 1988 was Mustafa Harraq een beloftevolle 21-jarige voetballer uit het Genkse Waterschei. Hij en jeugdvriend Brahim doen die dag vakantiewerk als poetshulp in een vleesverwerkend bedrijf. Om de gehaktmolen goed te kunnen ontsmetten, moeten de messen langzaam blijven draaien. En om beter aan de messen te kunnen, gaat Mustafa in de machine staan. Voor hij het goed en wel beseft, komt hij met zijn been vast te zitten terwijl de molen blijft draaien.
'Ik ga eerlijk zijn: ik zat met mijn hoofd bij het voetbal. Ik probeerde mijn voet meteen uit mijn laars te trekken, maar ik voelde dat mijn hand geen kracht had. En toen zag ik dat mijn hand volledig in twee was. Ik weet niet hoeveel seconden dat geduurd heeft, maar de tijd stond stil. Het enige waaraan ik kon denken was: heb ik mijn been nog? Ik wil morgen gaan voetballen.'
Zijn collega’s kunnen hem niet bevrijden, en ook de brandweermannen en het spoedpersoneel krijgen hem niet los. Hoe hebben ze Mustafa alsnog kunnen redden?
De Limburger vertelt ook hoe hij zichzelf tijdens de operatie zag sterven en hoe hij zijn leven na deze bijna-doodervaring compleet omgooide. Vandaag organiseert hij woestijnreizen om mensen dichter bij zichzelf te brengen, zit hij in de lokale politiek en werkt hij voor de vakbond. Zijn hele leven staat in het teken van mensen helpen. Mustafa’s verhaal inspireert en doet nadenken over hoe zelfs de pijnlijkste momenten in het leven nieuwe betekenissen kunnen krijgen.
Axel Wuytack (Geetbets) - viel van zijn paard
Axel Wuytack was een jonge ruiter met een veelbelovende toekomst in de paardensport. Tot die dramatische dag op 29 oktober 2017. Tijdens een trainingssessie met zijn vader Yvan, werpt Axels paard hem van zijn rug. Wat een banale val leek, blijkt al snel levensbedreigend te zijn. Axel heeft een hersenbloeding en wordt in coma gehouden. Na weken van onzekerheid ontwaakt de jongeman, maar hij moet alles opnieuw leren. Wandelen, praten, eten: niets is nog vanzelfsprekend. Axels verhaal is er één van wilskracht: over hoe hij zijn identiteit terugzocht in de ruitersport en hoe hij die opnieuw vorm moest geven na zijn ongeluk. Kürt bezoekt Axel tijdens een jumping en kijkt samen met hem terug op hoe hij zijn dromen heeft moeten herdefiniëren.
Dries Stevens (Herselt) - was verdwaald in de jungle op de Salomonseilanden
Wanneer hij amper een maand samen is met zijn vriendin Stefanie, besluit Dries Stevens om mee met haar op wereldreis te gaan. Na drie maanden reizen komt het jonge koppel in februari 2009 op de Salomonseilanden terecht, waar Stefanie vrijwilligerswerk doet in een schooltje. Dries besluit om in de tussentijd alleen op avontuur te gaan. De tocht van 60 kilometer door de dichtbegroeide jungle van het eiland zou zeven dagen duren. Wat bedoeld was als een spannende uitdaging, verandert in een gevecht om te overleven wanneer een cycloon toeslaat en de jungle verandert in een chaos van modderstromen en rivieren die nergens op de kaart staan. Zonder oriëntatie en te midden van levensgevaarlijke omstandigheden, vecht Dries om te overleven. Hij vertelt over de fysieke en mentale strijd, de risico’s die hij nam en de woede die hem voortdreef. Zijn helletocht door de jungle is een confrontatie met de puurste vorm van overleven.
'Tussen Leven en Dood', woensdag 17 september om 21.55 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': thuiszorgmedewerker vogelvrij voor agressie bij cliënt thuis
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice'
Kijktip van de dag

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.
'De Box', om 20.35 uur op VTM.



































