'The Green Planet': met David Attenborough het bos in

Hij mag dan al een eind in de negentig zijn, David Attenborough (°1926) gaat onverminderd door met zijn missie: tonen hoe spectaculair en waardevol, maar ook kwetsbaar onze planeet wel is.
De (groot)vader aller natuurfilmers doet dat deze keer met 'The Green Planet', een vijfdelige documentaire over de biodiversiteit van het plantenleven en de relatie van de planten met hun omgeving, de dieren en de mens.
Elke aflevering focust op een specifieke biotoop of thema: tropische planten, waterplanten, de manier waarop planten zich aanpassen aan de seizoenen, woestijnplanten en de impact van de mens op de plantenwereld. Vooral dat laatste is de voorbije jaren een van Attenborough’s stokpaardjes geworden.
De serie krijgt heel wat lof voor haar aandacht voor milieu en klimaatverandering, maar ook voor de cinematografie, de innovatieve filmtechnieken, de vertelstijl en de presentatie van de reeks.
De BBC filmde meer dan drie jaar voor de reeks in 27 verschillende landen, van Borneo tot Brazilië en van Kroatië tot Costa Rica. Het productieteam maakt volop gebruik van speciale cameratechnieken, zoals ‘time-lapse fotografie’, om de langzame voortgang van plantengroei te laten zien. Zo werd één cactus drie jaar lang onafgebroken in time-lapse gefilmd: een record. De makers gebruikten ook op drones gemonteerde camera's en bewegingsgestuurde robotica om de langzame bewegingen, verdedigingsmechanismen en de groei van planten vast te leggen. Het liet hen ook toe om de beelden te maken vanuit het perspectief van de planten zelf. Het resultaat is zonder meer verbluffend.
David Attenborough: 'Elke ademtocht die we nemen en elke hap die we eten is afhankelijk van planten. Het is een parallelle wereld, die naast ons bestaat en die de basis vormt voor ons eigen leven, maar waar we nauwelijks aandacht aan hebben besteed. We houden ons niet genoeg bezig met planten. Meer dan de helft van de wereldbevolking is verstedelijkt en ziet alleen gecultiveerde planten, maar die wilde gemeenschap is er wel. En we kunnen er maar beter goed voor zorgen!'
Aflevering 1: Tropical worlds
Nergens op aarde groeier er meer planten bij elkaar dan in de tropische regenwouden. Het resultaat is ongeziene schoonheid en intense competitie: een plantenslagveld. Nieuwe filmtechnieken laten ons toe die plantenwereld te betreden en de omgeving te zien vanuit hun perspectief en volgens hun tijdschaal. We maken een reis in een magische en feeërieke wereld, van razend snel groeiende bomen tot bloemen die dode dieren nabootsen, een wereld waar de tijd anders verloopt dan wij hem kennen.
'The Green Planet', vanaf dinsdag 8 maart om 21.20 uur op Canvas en VRT NU.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Wie wordt de beste danser van de Lage Landen en wint 'So You Think You Can Dance'?
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Topfavoriet Bas wint 'The Voice van Vlaanderen' 2026
- 'Reizen Waes' reist verder door Oekraïne
- VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
- Véronique De Kock opent haar eigen B&B… op de radio
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video
Kijktip van de dag

In deze finale wordt het hard tegen hard tussen de laatste twaalf kandidaten. De hoofdprijs ligt binnen handbereik, maar slechts één kandidaat kan het ultieme quizduel winnen en het prijzengeld mee naar huis nemen. Wie wint het tweede seizoen van 'The Floor'?
'The Floor', om 20.40 uur op VTM.



































