Streamz Originals 'Moresnet', 'Styx', 'Kameleon', 'Bad Bad Belgium' en meer genomineerd voor De Ensors 2024

De Ensors vieren jaarlijks het talent van de Vlaamse audiovisuele sector. De leden van De Ensor Academie bekeken de voorbije weken tientallen producties om tot de shortlist te komen die vandaag bekend gemaakt wordt. 7 series op Streamz haalden de shortlist, samen goed voor 33 nominaties.
De Streamz Originals ‘Moresnet', 'Styx', 'Kameleon', 'Bad Bad Belgium' en ook de Play4-reeks Nonkels, de VRT-reeks 'Chantal', de VTM-reeks 'Billie vs Benjamin' maken nog zo steeds kans om in de prijzen te vallen tijdens de uitreiking van De Ensors op vrijdag 7 februari 2025. Ook de genomineerde films 'Skunk', 'Holy Rosita', 'J'Aime la Vie' en 'De Magneetman' zijn nu te zien op Streamz.
Welke serie en film dit jaar de meeste ensors in de wacht slepen, wordt op 7 februari aangekondigd tijdens de feestelijke uitreiking in Kursaal Oostende. Wat we nu al weten is dat de beste fictieserie zonder twijfel op Streamz te zien is, de genomineerden in deze categorie zijn namelijk 'Moresnet', 'Styx', 'Kameleon', 'Chantal' en 'Nonkels'.
Bekijk hier alle genomineerden die op Streamz beschikbaar zijn
9 nominaties voor de Streamz Original 'Moresnet', waaronder Beste Fictie - Serie, Beste Scenario Fictie-Serie (Jef Hoogmartens), Beste Regie Fictie-Serie (Frank Van Passel), Beste Art Direction (Geert Paredis, Florian Legters), Beste Acteerprestatie Hoofdrol - Fictie-Serie (Boris Van Severen), Beste Acteerprestatie Ondersteunende rol - Fictie-Serie (Pierre Bokma), beste montage (Thomas Pooters, Nico Poedts, Stijn Deconinck, Koen Timmerman, Pieter Smet), beste geluid (Leo Franssen, Nardi van Dijk, Jos van Galen) en beste kostuum (Bho Roosterman).
De thriller reeks werd geregisseerd door Frank Van Passel en geschreven door Jef Hoogmartens in een productie van Caviar voor Streamz. De reeks werd gecreëerd door Frank Van Passel, Jef Hoogmartens en Jonas Van Geel.
7 nominaties voor de Streamz Original 'Styx', die in januari 2024 nog in première ging op het Filmfestival van Oostende, namelijk Beste Fictie - Serie, Beste Scenario Fictie-Serie (Michel Sabbe), Beste Regie Fictie-Serie (Jeroen Dumoulein), Beste Acteerprestatie Ondersteunende rol - Fictie-Serie (Annemone Valcke), beste D.O.P. (Diego Dezuttere), beste make-up (Pur Thijs, Rob Hillenbrink), beste kostuum (Tine Verbeurgt),
De reeks werd geschreven door Michel Sabbe en geregisseerd door Jeroen Dumoulein. 'Styx' is een productie van Streamz en Eyeworks, in coproductie met VTM en Hollands Licht.
6 nominaties voor de Streamz Original 'Kameleon', namelijk Beste Fictie - Serie, Beste Regie Fictie-Serie (Safi Graauw, Michael Abay), Beste Acteerprestatie Hoofdrol - Fictie-Serie (Noa Tambwe Kabati), kostuum (Oemer Khan), beste muziek (Will Michiels, Mounir Hathout, Eddy Adda) en beste geluid (Bart Martens).
'Kameleon' werd bedacht en geschreven door Malik Mohammed en Kristof Hoefkens ('Spitsbroers', (Geldwolven'). De regie wordt verzorgd door de Nederlandse regisseur Safi Graauw ('Koeriers') en Michael Abay ('Klette'), de productie is in handen van De Mensen en Streamz.
5 nominaties voor de Play4-reeks 'Nonkels', waarvan het tweede seizoen op Streamz verscheen op 1 april 2024. De reeks is genomineerd voor Beste Fictie - Serie, Beste Scenario Fictie-Serie (Jelle De Beule, Floris Schillebeeckx, Rik verheye), Beste Regie Fictie-Serie (Jelle Gordyn), Beste Acteerprestatie Hoofdrol - Fictie-Serie (Isabelle Van Hecke) en Beste Make-up (Dorien Van Poucke).
De reeks werd geschreven door Jelle De Beule, Floris Schillebeeckx en Rik Verheye en geregisseerd door Jelle Gordyn in een productie van FBO voor PlayMedia en Streamz.
4 nominaties voor het tweede seizoen van de VRT-reeks 'Chantal'. De reeks is genomineerd voor Beste Fictie - Serie, Beste Scenario Fictie-Serie (Mathias Sercu), Beste Acteerprestatie Hoofdrol - Fictie-Serie (Maaike Cafmeyer) en Beste Acteerprestatie Ondersteunende rol - Fictie-Serie (Dries Heyneman).
'Chantal' werd bedacht en geschreven door Mathias Sercu en de regie is in handen van Jeroen Dumoulein. De serie is een productie van Eyeworks Film & TV Drama, in coproductie met VRT 1. Ook een derde seizoen werd reeds bevestigd.
1 nominatie voor de VTM-reeks 'Billie vs Benjamin', die sinds maart 2024 te zien is op het streamingplatform. Joke Emmers is genomineerd voor Beste Acteerprestatie Ondersteunende rol - Fictie-Serie voor haar rol in de reeks. In 2022 sleepte ze de prijs al in de wacht, naar aanleiding van het eerste seizoen.
Het tweede seizoen van 'Billie vs Benjamin' werd geschreven door David Vennix, Seppe Toremans en Tim Van Aelst. De regie was in handen van Wesley Jacobs en Tim Van Aelst voor deze laatste productie van Shelter.
1 nominatie voor 'Bad Bad Belgium', namelijk voor beste animatiereeks.
'Bad Bad Belgium' is een productie van AKA De Mensen voor Streamz en werd geschreven door Jasper Declercq en Tom Pardoen. De regie is in handen van Jasper Declercq, Jonas Wellens en Wouter Medaer.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit is de winnaar van 'Heel Holland Bakt Kids'
- Wat als alles wat je dacht te weten over monsters niet waar blijkt te zijn?
- Deelnemende bands nieuw seizoen 'The Tribute - Battle of the Bands' bekend
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- El Clásico bij Ziggo Sport met commentaar van Wytse van der Goot én Rafael van der Vaart
- 'Promenade' presenteert: 'Promemedia'
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- 'Vroege Vogels' is aan de Overijsselse Vecht
- '3 op Reis' reist met de trein door Ijsland
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Willeke Alberti komt naar 'FM op 5'
- 'Sander tegen de Tijd' is terug: dit jaar samen tegen Sander!
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk'
Kijktip van de dag

De spelers van Eendracht Vooruit zijn vijftigers ondertussen. Maar de vrienden zijn uit elkaar gegroeid en hebben andere dingen aan hun hoofd dan voetbal: elk op hun eigen manier worstelen ze met de opvoeding van hun kinderen. Wanneer een van hen ziek wordt, komen ze tot het besef dat het leven te kort is voor ruzies. Maar om opnieuw bij elkaar te komen, hebben ze de hulp nodig van de nieuwe generatie.
'Team Spirit NXT GEN', film uit 2025 met oa. Dimitri Leue en Tania Kloek, om 20.40 uur op VTM.




































