Streamz Originals 'Moresnet' en 'Bad Bad Belgium' bekroond op Ensors

Op vrijdag 7 februari 2025 werden de Ensors uitgereikt, de belangrijkste prijzen voor Vlaamse films en televisieseries. De Streamz Original 'Moresnet' verzilverde maar liefst 3 nominaties, waaronder die voor Beste Fictie Serie, en de Streamz Original docu 'Bad Bad Belgium' won de Ensor voor Beste Animatie.
De Play4-reeks 'Nonkels' haalde ook twee prijzen binnen. Ook heel wat films die reeds te zien zijn op Streamz vielen in de prijzen. Zo verzilverde 'Holy Rosita' 5 nominaties en mag 'SKUNK' het beeldje voor Beste Film mee naar huis nemen. Eerder deze week werd ook al een Ensor uitgerijkt aan Malin-Sarah Gozin, de scenarist en regisseur van de aankomende serie 'Dood Spoor'.
Ontdek hier welke Ensor winnaars op Streamz te zien zijn:
3 Ensors voor de Streamz Original 'Moresnet' (Beste Fictie - Serie, Beste Regie Fictie-Serie, Beste Montage)
Nu te zien op Streamz
De thriller reeks werd geregisseerd door Frank Van Passel en geschreven door Jef Hoogmartens in een productie van Caviar voor Streamz. De reeks werd gecreëerd door Frank Van Passel, Jef Hoogmartens en Jonas Van Geel.
Naast de Vlaamse cast bestaande uit onder andere Boris Van Severen ('F*** You Very Very Much'), Joke Emmers ('Billie vs Benjamin'), Arend Pinoy (‘2DEZIT’) en Bram De Win ('Flikken’), zien we ook internationale topacteurs- en actrices verschijnen, waaronder Leonie Benesch (het Oscar-genomineerde ‘The Teachers' Lounge’), Jade Olieberg ('De Club'), Nicky De Jong, Pierre Bokma (‘De Joodse Raad’), Emma Nova ('Bonnie & Bonnie') en Brigitte Hobmeier (‘Souls’).
1 Ensor voor de Streamz Original 'Bad Bad Belgium' (Beste Animatie)
'Bad Bad Belgium' is een productie van AKA De Mensen voor Streamz en werd geschreven door Jasper Declercq en Tom Pardoen. De regie is in handen van Jasper Declercq, Jonas Wellens en Wouter Medaer.
Elke aflevering kreeg een eigen beeldtaal in een animatie van Visuals Internationals en een eigen soundtrack van Melawati. De drie afleveringen werden ingesproken door Peter Van den Begin ('De Twaalf') in aflevering 1, Gene Bervoets ('Knokke Off') in aflevering 2 en Liesa Van der Aa ('De Dag') in aflevering 3 met stemregie in handen van WeHearDifferent.
2 Ensors voor de Play4-reeks 'Nonkels' (Beste Scenario Fictie-Serie, Beste Acteerprestatie Hoofdrol - Fictie-Serie)
Nu te zien op Streamz
Het tweede seizoen van 'Nonkels' werd geschreven door Jelle De Beule, Floris Schillebeeckx en Rik Verheye en geregisseerd door Jelle Gordyn in een productie van FBO voor PlayMedia en Streamz.
Jelle De Beule (‘Liefdestips aan Mezelf’), Rik Verheye (‘Callboys’) en Wim Willaert (‘Styx’) zijn de Nonkels, Isabelle Van Hecke (‘Onder Vuur’), Emilie De Roo (‘De Twaalf: De Assepoestermoord’) en Blaise Afonso ('The Last Mercenary') hun wederhelften. Ook Silke Thorrez (‘Chantal’) en Manu Van Acker (‘Onder Vuur’) zijn ook al twee seizoenen van de partij, samen met nieuwkomer Assa Sylla ('The Last Mercenary') en Wim Opbrouck ('Chantal').
2 Ensors voor 'SKUNK' (Beste Film, Beste Make-up)
Nu te zien op Streamz
‘Skunk’ is de vierde film van ‘Ex-Drummer’-regisseur Koen Mortier en is een verfilming van het gelijknamige boek van Geert Taghon. De hoofdrol is voor Thibaud Dooms ('Zeevonk'), die geselecteerd werd als European Shooting Star op de Berlinale. De cast wordt verder aangevuld door Dirk Roofthooft ('WIL'), Boris Van Severen ('Een Goed Jaar'), Natali Broods ('Assisen'), Colin Van Eeckhout en Sarah Vandeursen ('De Ideale Wereld').
5 Ensors voor 'Holy Rosita' (Beste Muziek, Beste Art Direction, Telenet Publieksprijs, Beste Acteerprestatie Hoofdrol - Film: Daphne Agten, Beste Acteerprestatie Ondersteunende Rol - Film: Mieke De Groote)
Nu te zien op Streamz
Met zijn langspeeldebuut, gefilmd in Oostende en Waregem, geeft Wannes Destoop een stem aan iemand die in de maatschappij minder snel aan het woord komt. Destoop noemt Rosita 'een sterk vrouwelijk hoofdpersonage, een buitenbeentje op zoektocht naar moederschap'. Ook aan (nieuw) acteertalent geen gebrek: Daphne Agten en Cilou David maakten hun filmdebuut en Janne Desmet ('J'Aime La Vie'), Mieke De Groote en Delfine Bafort maken deel uit van de cast.
In 2024 was 'Holy Rosita' nog de openingsfilm voor Filmfestival Oostende, waar het nu maar liefst 5 Ensors wegkaapt.
1 Ensor voor La Nuit se Traîne (Ensor Beste Franstalige Belgische film)
Vanaf april 2025
Mady, een jongeman van Afrikaanse afkomst, studeert overdag criminologie en werkt 's nachts als slotenmaker. Onderweg naar een zekere Claire die de sleutels van haar appartement is kwijtgeraakt, zet hij de radio uit wanneer daar wordt verteld hoe de spanningen tijdens de betoging toenemen. Hij zet een cd van Petula Clark met muziek uit de sixties op en neuriet mee. Het leven van Mady is als een lange nacht die hij moet ondergaan, verdoofd door de druk van het gebruikelijke racisme waarmee hij te maken krijgt.
De Franse acteur Jonathan Feltre kruipt in de huid van Mady en wordt bijgestaan door zijn landgenoot Romain Duris (‘Eiffel’). Regisseur Michiel Blanchart won de publieksprijs op het internationale filmfestival ‘Nouvelles Vagues’ in Biarritz en de juryprijs op het Filmfestival van Rome. De regisseur viel eerder ook al op, toen zijn kortfilm ‘T’es Morte Hélène’ opgenomen werd in de eerste selectie in de race voor de Oscars in 2022. In april ontdek je de Belgische thriller op Streamz.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jan Versteegh presenteert realityshow 'Vijf Dagen Vast'
- Jade Mintjens gaat op zoek naar leven en gewoontes van alle Belgen in nieuw Play-programma 'Jade & de Belgen'
- Nieuw seizoen van 'Rock The Block' op HGTV
- Beeld & Geluid opent De Schatkamer in speciale uitzending van 'Tijd voor MAX'
- Indringende serie over Tweede Wereldoorlog met Tom Hanks nieuw op The HISTORY Channel
- 'Kunst in het Wild': een ontdekkingstocht langs kunst in de openbare ruimte
- Herman Verbruggen gaat dinsdag 'Door de Bomen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Kato en Thibault vinden 'Blind Gekocht' huis te klein: 'Het staat hier direct terug vol'
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht'
Kijktip van de dag

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.
'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.



































