Stefaan Degand gaat muzikale droom achterna in 'Maestro Degand'

woensdag 22 maart 2023

Als kleine jongen al stond acteur Stefaan Degand op de salontafel met een dirigeerstokje te zwaaien, met de geluidsinstallatie op maximaal volume. Bijna zijn hele leven al droomt hij ervan om ooit de Vierde symfonie van Brahms te dirigeren, met een 80-koppig orkest, in een uitverkochte concertzaal. Die droom wordt nu werkelijkheid.

Met de docureeks 'Maestro Degand' gaat Stefaan voor Canvas op muzikale ontdekkingsreis: op zoek naar de ziel van Johannes Brahms. Hij verdiept zich een jaar lang in de partituur en gecoacht door de jonge dirigente Pascale Van Os leert hij de finesses van een symfonisch orkest beheersen. Daarnaast ontmoet Stefaan Brahms-specialisten en internationale topdirigenten zoals Jaap Van Zweden, Philippe Herreweghe, Eva Ollikainen en Antony Hermus, chef-dirigent van het Belgian National Orchestra, en reist hij naar het Oostenrijks dorpje waar Brahms zijn magnum opus in 1885 voltooide.


Stefaans muzikale odyssee wordt gevolgd door de documentairemakers van Borgerhoff & Lamberigts en begin 2024 uitgezonden op Canvas. 'Maestro Degand' eindigt met een uitvoering van de Vierde symfonie van Brahms in de Henry Le Boeufzaal van Bozar, met het Belgian National Orchestra onder de muzikale leiding van Stefaan Degand op 27 januari 2024.

'Maesto Degand' is een programma van Borgerhoff & Lamberigts voor Canvas in samenwerking met Bozar en Belgian National Orchestra.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Max wordt beroofd van al zijn bezittingen en kan nog net de stad Bartertown, die gerund wordt door Aunt Entity, bereiken. Hij sluit een deal met Entity en vecht namens haar in de Thunderdome, een kooi waarin gevechten op leven en dood worden gehouden. Entity belazert hem en gooit hem de woestijn in. Met de hulp van een groep kinderen, die hij bij een oase vindt, gaat Max terug naar Bartertown om met Entity af te rekenen.

'Mad Max Beyond Thunderdome', film uit 1985 met oa. Mel Gibson en Tina Turner, om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    Is 't gelukt?
  • 18:55
    Sporza: WK Wielrennen
    22:00
    The Veil
  • 20:40
    Sportweekend met VGT
    21:15
    De twaalf - De botoxmoorden
  • 20:00
    De Verraders
    21:30
    De Verraders: De Ronde Tafel
  • 19:55
    Escape Plan 3: The Extractors
    21:45
    De Inspecteurs
  • 20:35
    Watchmen
    23:40
    Die Hard With a Vengeance
  • 20:30
    Caught on Dashcam
    22:30
    Glory
  • 20:35
    A Royal Christmas Match
    22:15
    Christmas in the Highlands
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    Kamp Jeroom
    21:00
    Nonkels
  • 20:25
    NCIS: Sydney
    22:10
    The Rookie
  • 20:35
    Mad Max Beyond Thunderdome
    22:35
    21 Jump Street
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    01:15
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 20:30
    Murder in the 21st
    22:25
    Hailey Dean Mysteries: A Marriage Made for Murder
  • 20:49
    Alle Zaken op een Rijtje
    21:15
    City Reports
  • 20:48
    Meesterwerk
    22:00
    Knuffel Pop
  • 20:40
    Vlaamse Klassiekers
    21:30
    Open Vuur
  • 20:00
    DCI Banks
    21:55
    Happy Valley
  • 20:25
    American Dad
    20:55
    Chucky
  • 20:25
    Beestenboel
    21:15
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 20:15
    Onze vrouw in Rio
    21:00
    Metropolis
  • 20:00
    NOS Sport: WK Wielrennen
    21:30
    3 Op Reis