Sporza-talkshow 'Extra Time' stopt na 16 seizoenen: de drie hosts kijken terug

vrijdag 23 mei 2025
Foto: Canvas/VRT - © Joost Joossen 2015

Na 16 jaar voetbalanalyse op maandagavond - sinds 2009 - wordt op maandag 26 mei de laatste aflevering van de voetbaltalkshow 'Extra Time' uitgezonden. De Sporza-talkshow werd in de loop van de jaren gehost door Sporza-journalisten Frank Raes, Aster Nzeyimana en Filip Joos en werd sinds de zomer van 2023 uitgezonden vanuit voetbalkantines in heel Vlaanderen.

Aan de tafel telkens spelers, trainers en analisten die de belangrijkste feiten uit de voorbije speeldagen analyseerden. Frank nam 438 afleveringen voor zijn rekening, Aster 50 en Filip 63. ​ In al die jaren zijn er 209 gasten minstens één keer de revue gepasseerd. Van Romelu Lukaku, Vincent Kompany, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld tot Dick Advocaat, Mark Van Bommel en Eidur Gudjohnsen.
 
Zo kijken de hosts en eindredacteur terug:
Frank Raes: Ik heb nogal wat verschillende sportprogramma’s gepresenteerd maar Extra Time staat toch bovenaan mijn lijstje. In het begin, in 2009, kwamen we na wat kleine aanpassingen en wat boetseerwerk al vlug tot een voetbaltalkshow die zich niet liet afleiden, maar zowat uitsluitend over de essentie handelde: voetbal dus. ‘We’: dat zijn Filip, die vanuit zijn passie voor voetbal Extra Time een eigen karakter heeft meegegeven, ikzelf en een beperkte groep ingewijden. We streefden een diepgravende maar tegelijk ook relativerende toon na. Dat lukte de ene keer al beter dan de andere, maar niets was gescript, elke discussie was echt, elke lach spontaan. Voor 2009 keken we nog afgunstig naar het buitenland, naar Match of The Day of Studio Sport, maar Extra Time heeft daar, ben ik van overtuigd, meer dan zijn voet naast gezet. Dat Extra Time verdwijnt, doet zeer aan het hart maar past in de ontwikkeling van het voetbalmedialandschap waarbij onder meer de talloze podcasts de macht hebben overgenomen. Ik wou nog even Filip Joos, eindredacteur Pieter Boone en de groep ingewijden bedanken, de verzameling analisten, alsook de trouwe kijkers. En niet te vergeten VRT, die ons altijd onze zin heeft laten doen.

Aster Nzeyimana: 16 jaar Extra Time, jesus. Een absolute reality check over hoe snel het leven gaat. Ik ben opgegroeid met de show, van mijn 15de tot 31ste. Frank die goeienavond zegt, met aan de ene kant van de tafel Filip, Gunther of Wesley, en aan de andere kant Marc, Mulder en Boskamp, Peter, Gert, Franky - noem maar op. Tijden mogen dan wel veranderd zijn, die beelden zitten voor altijd in mijn geheugen. Merci om mij anderhalf decennium te laten uitkijken naar maandagavond, godbetert. Het was een eer om een heel klein stukje mee te schrijven.

Filip Joos: Zoals Hendrik Conscience z'n volk leerde lezen, leerde Extra Time z'n volk voetbal kijken. En dan heb ik het niet over mezelf, maar over de analisten die we door de jaren aan tafel hadden. Jan Boskamp, Jan en Youri Mulder, Peter Vandenbempt, Gert Verheyen, Wesley Sonck, Franky Van der Elst... We zijn in dit land echt verwend met heldere ogen.

Pieter Boone, eindredacteur: Na 4 jaar Studio 1 op Zondag, de voetbaltalkshow die ook al door Frank Raes werd gehost, startten we in 2009 met Extra Time. Na 552 afleveringen komt er maandag een einde aan die boeiende rit. ​ Met de beste analisten van het land zorgden we de voorbije 16 jaar voor een mix aan diepgaande analyses en uitgesproken meningen gepaard met een vleugje humor. Dé grote kracht van Extra Time was dan ook de dynamiek aan tafel tussen onze presentatoren, analisten en gasten. Het was een schitterende rit die we zeker zullen missen.

Het bekende magazine kent nu een einde. De laatste jaren is het aantal livewedstrijden op televisie sterk toegenomen en is de behoefte aan een 'klassiek' voetbalmagazine met analyse op maandagavond wat teruggelopen. In het verleden had Extra Time min of meer een monopolie om het voetbalweekend te analyseren, terwijl nu de behoefte aan analyse ook wordt ingevuld door populaire voetbalpodcasts. 90 Minutes bijvoorbeeld, speelt ook kort op de bal, en spreekt een jonger publiek aan. Via Sporza.be en VRT MAX komt VRT tegemoet aan die behoefte.

Het verdwijnen van Extra Time wil uiteraard niet zeggen dat VRT het voetbal loslaat. VRT zendt onder andere de EK's en de WK's van de Rode Duivels en de wedstrijden van de Red Flames live uit via radio, TV en online. De podcast 90 Minutes en Sporza.be blijven de voetbalactualiteit op de voet volgen.
 
De laatste aflevering
Aflevering 552 van Extra Time staat in het teken van de Pro League Awards die maandagavond worden uitgereikt in de Handelsbeurs in Antwerpen. (live stream op Sporza.be en VRT MAX om 20 uur) Filip Joos ontvangt in de schaduw van diezelfde Handelsbeurs Wesley Sonck, ​ Franky Van der Elst en een vertegenwoordiger van de kersverse Proleague- kampioen.




TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Nog veertien dansers, of zeven duo's, zijn in de running. Van een zwoele paso doble tot een klassieke Weense wals: iedereen geeft het beste van zichzelf. De dansers trekken ook naar Carré in Amsterdam voor een inspirerend bezoek aan de musical 'West Side Story'.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:35
    Witse
    17:30
    Sporza: Basketbal
  • 16:40
    The Canary Islands
    17:35
    Ancient Egypt by Train
  • 16:30
    Op de vlucht
    18:00
    Ket & Doc
  • 16:50
    The Floor
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 16:25
    Ik Vertrek
    17:15
    Hollandse Makelaars Aan De Costa
  • 15:40
    Johnny English Reborn
    17:30
    The Big Bang Theory
  • 16:20
    Baywatch Hawaii
    17:15
    Police Interceptors
  • 16:35
    ER
    00:35
    Suits
  • 16:55
    SOS Piet
    19:30
    Hallo België!
  • 16:35
    De Container Cup
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 17:00
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 17:05
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Ready Player One
  • 16:40
    Masterchef USA
    17:25
    Komen Eten
  • 16:55
    Fear Thy Roommate
    18:40
    Killer at the Crime Scene
  • 16:35
    Trends Talk
    17:09
    De CFO podcast
  • 16:50
    Roger
    18:00
    Classics 55
  • 17:05
    Guillaume's Paris
  • 16:30
    The Chelsea Detective
    17:25
    Murdoch Mysteries
  • 16:20
    NCIS: Los Angeles
    18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 16:10
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
    17:10
    Pauscast
  • 17:00
    Topdoks
    17:20
    Ons huis op Mars