Sporza schrapt jaaroverzichten: 'Te duur'

woensdag 25 oktober 2023

Op het einde van het jaar nog eens genieten van de allergrootste sportmomenten van de afgelopen 12 maanden. Dat kon je bij Sporza al jaren met onder meer het Wielerjaaroverzicht en andere thematische terugblikken.

Dit jaar zit dat er echter niet meer in. De VRT heeft besloten om die overzichten te schrappen. 'Die programma’s kostten veel tijd, en dus geld, voor een uur televisie. Dat gaan we niet meer doen. Bovendien planden we die overzichten doorgaans op zondagavond in de kerstvakantie, in het slot van 'Sportweekend'. Dit jaar gaat het dan om 24 en 31 december, en dat zijn atypische tv-avonden. Dat speelde ook mee, zo vertelt VRT-woordvoerster Barbara Callier in Het Nieuwsblad.


De VRT maakte de afgelopen jaren vooral thematische sportjaaroverzichten. Algemene sportjaaroverzichten waren voor de omroep al langer niet meer haalbaar door de verspreide uitzendrechten van de diverse sporten. Maar nu blijft de sportliefhebber in de laatste dagen van het jaar dus helemaal op zijn honger zitten.

Naar de reden achter die beslissing hoeven we alvast niet ver te zoeken. Besparingen. De VRT moet al even stevig bezuinigen en doet dat overal waar het kan. Zo was er al een ontslagronde in 2022 en werd 'Thuis' uitbesteed aan een externe partij. De sportjaaroverzichten werden gewoon door Sporza zelf gemaakt, maar door nu ook die te schrappen, kan de omroep toch ook weer wat besparen.

Bron: Het Nieuwsblad


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Komen Eten' met de jury van Bake Off Vlaanderen

Deze week kokkerellen 'Bake Off Vlaanderen'-gezichten Regula Ysewijn, Herman Van Dender, Wim Opbrouck en Dominique Persoone voor elkaar. Na afloop van het etentje worden punten uitgedeeld voor de maaltijd en voor sfeer en gezelligheid. Vanavond is het de beurt aan Regula om in de potten te roeren.

'Komen Eten', om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    VRT NWS laat
    23:36
    Winst joker+ / lotto
  • 22:30
    The Report
    00:25
    Het weer
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    Chicago Med
    00:10
    NYPD Blue
  • 22:25
    Boston Strangler
    00:30
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 23:15
    Grosse Pointe Garden Society
    00:10
    How I Met Your Mother
  • 22:25
    Asteroid: Final Impact
    00:05
    Most Daring
  • 23:25
    ER
    00:15
    Suits
  • 23:20
    Bompa
    00:25
    Keeping Up Appearances
  • 23:25
    Blind Gekocht
    00:30
    Oogappels
  • 23:10
    Friends
    23:40
    Modern Family
  • 22:55
    Leverage: Redemption
    00:00
    Seal Team
  • 22:40
    Komen Eten
    23:35
    Hello Goodbye
  • 23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:15
    The Rookie
  • 23:17
    CEO van mijn leven
    23:50
    Z-Nieuws
  • 23:16
    De perfecte badkamer
    23:55
    5-voor-12
  • 23:30
    Hidden Gems
    00:20
    Toasted!
  • 23:05
    The Chelsea Detective
    00:50
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:20
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:10
    Burn Notice
  • 23:25
    NOS De Avondetappe
    00:20
    Goedenavond Nederland
  • 23:30
    NOS Journaal Laat
    23:45
    De Nachtzoen
  • 23:10
    De slimste mens België
    00:20
    Gezond of gelul?