Rudi Vranckx wint de Ha! van Humo: 'Dit doet me oprecht iets'

maandag 9 december 2024
Foto: HUMO - © Joris Casaer

VRT-journalist Rudi Vranckx heeft de Ha! van Humo gewonnen. Die prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan het beste en origineelste tv-programma, maar dit jaar koos de redactie van het weekblad er uitzonderlijk voor om - aan de vooravond van zijn pensioen - de uitmuntende televisieverdiensten van Rudi Vranckx te honoreren.

Op 1 januari gaat VRT-journalist Rudi Vranckx met lichte tegenzin met pensioen. Om dat vertrek niet zomaar te laten passeren, huldigt de Humo-redactie Rudi Vranckx dit jaar met de Ha! van Humo. In hoogst uitzonderlijke gevallen bekroont de redactie van het weekblad niet het beste en origineelste tv-programma van het afgelopen jaar, maar uitmuntende televisieverdiensten tout court. Dit jaar was dus zo’n uitzonderlijke situatie.
 
In het verleden kregen onder meer ook Phara de Aguirre (2001) en Mark Uytterhoeven (1990) een Ha! van Humo voor uitzonderlijke verdiensten. Rudi Vranckx nam de Ha! van Humo in ontvangst tijdens de plechtige uitreiking op maandag 9 december in zaal Kavka in Antwerpen.
 
Uit het juryrapport: "De loopbaan loven van de oorlogsverslaggever Rudi Vranckx, als erudiet sjaaldrager tevens een stijlicoon tegen een achtergrond van grijsgrauwe puinhopen, is ook het metier onderkennen van de journalist als waarheidszoeker. Als de waarheid werkelijk altijd het eerste oorlogsslachtoffer is, zal één Rudi Vranckx daar op wereldschaal mogelijkerwijs geen sikkepit aan verhelpen, maar op veel kleinere schaal – bijvoorbeeld ter grootte van een woelewaterige publieke omroep – kan zijn vertrek wel degelijk een waarneembare lacune achterlaten. Wil men dus, ter lering of tijdens het opstellen van een deontologisch handvest, de Vranckx-stijl omschrijven, dan volstaat allicht dit: hij was een persoonlijkheid, maar geen krampachtige personality. Zijn deskundigheid kwam de kijker niet alleen voor als bevlogen, maar ook als bewogen, evenwel zonder dat die empathie ooit werd uitgestald als koopwaar. En bovenal bracht de reporter nooit cynisme mee naar huis, dat vermaledijde souvenir."

Reactie van winnaar Rudi Vranckx: ‘De Ha! van Humo is de Emmy van Vlaanderen en eindelijk win ik er één – ik heb er maar vijfendertig jaar en een oorlog of honderd op moeten wachten (lacht). Nee, serieus, het doet me oprecht iets. Het is vooral een prijs die ik opdraag aan de 130 collega’s die vermoord zijn in Gaza.’

Genomineerden:
De overige genomineerden voor de Ha! van Humo 2024 waren Amai Zeg Wauw - Seizoen 2 (VRT 1), Bompa Bockie (Play 4), De Expeditie: Groenland (Streamz/Play 4), Eerste Keus (VRT 1), Het Conclaaf (VTM), Jan Leyers bij de Duitsers (VRT Canvas), Kameleon (Streamz), Nonkels - Seizoen 2 (Streamz/Play 4) en Wat Niemand Ziet (Ketnet).
 
Vorig jaar vielen de reeksen ‘Godvergeten’ en ‘Boris’ in de prijzen.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Met een mix van nostalgie en nieuwe hits zorgt het programma voor ambiance. Sam Gooris zet de tent op stelten met zijn klassiekers, terwijl Regi en Sylver de zachte kant van dance tonen. Betty van Big Brother zorgt voor sensatie en K3 sluit af met hun hit "Tele-Romeo". Met o.m. fragmenten en commentaar van Jo Vally, Kathleen Aerts en haar man Steven, Luc Steeno en Sylvie De Bie.

'Tien Om Te Zien: De Zomer Van', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:30
    Journaallus
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 00:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
  • 23:45
    Geen uitzending
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 01:10
    Geen uitzending
    08:00
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 03:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:35
    Dexter: New Blood
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:55
    Two and a Half Men
  • 01:50
    The Young Midwives of Essex
    07:30
    Grime & Punishment: Dirty Britain
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:55
    Without a Trace
  • 01:07
    CEO van mijn leven
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 05:49
    Roger
    06:57
    Diy on wheels
  • 05:45
    De Garde van Gert
    08:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 05:25
    Cheaters
    07:05
    Rosemary and Thyme
  • 01:45
    First Dates Australia
    07:10
    Zombie House Flipping
  • 01:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    08:00
    NOS Journaal
  • 01:10
    Nieuwsuur
    08:00
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 01:10
    NPO Doc: De Surinaamse voetbaldroom
    07:50
    Waffel de wonderhond