Queen Pommelien Thijs! Dit zijn alle winnaars van de MIA's 2025

donderdag 5 februari 2026
Foto: VRT1 - © VRT 2026

Pommelien Thijs kwam, zag en overwon tijdens de topavond van de Vlaamse muziekwereld. De artieste kroonde zich opnieuw tot dé uitblinker van de MIA's (Music Industry Awards) door 5 van haar 9 nominaties binnen te halen.

Ze triomfeerde in de categorieën ‘Album’, ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2025’. Daarmee komt haar totaal aantal MIA’s op 17 te staan. Alleen Stromae doet nog beter met 20 awards.


Ook voor Zwangere Guy werd het een bijzondere avond: hij viel voor de eerste keer in de prijzen in de categorieën ‘Hiphop’ en ‘Videoclip’. Ook nieuwkomer en revelatie Dressed Like Boys/Jelle Denturck won 2 MIA’s: voor ‘Artwork’ en ‘Songwriter’.

Flink wat artiesten konden voor het eerst een MIA in de wacht slepen: Amenra (‘Live Act’), Charlotte de Witte (‘Dance’), Dressed Like Boys/Jelle Denturck, Gert Verhulst en James Cooke (‘Vlaams populair’), Kaat Van Stralen (‘Alternative’), Nina Kortekaas (‘Muzikant’) en Red Sebastian (‘Doorbraak’). De jongens van Bazart scoorden in de categorie ‘Groep’ hun 11de MIA. Pieterjan Coppejans won voor het 2de jaar op rij de sectoraward voor ‘Producer’.

De helft van de awards gaat dit jaar naar vrouwelijke artiesten: Axelle Red, Charlotte de Witte, Kaat Van Stralen, Nina Kortekaas en Pommelien Thijs. Nog opvallend: het publiek omarmt muziek in het Nederlands. Naast Pommelien Thijs vielen ook Bazart, Gert Verhulst en James Cooke, Kaat Van Stralen en Zwangere Guy in de prijzen op deze editie van de MIA’s.

Hans Kusters werd geëerd met een ‘Sector lifetime achievement award’ voor zijn enorme betekenis voor de Belgische muziekwereld. Ook de carrière van Axelle Red werd gevierd, zij kreeg de ‘Lifetime achievement award’. Voor de slotact van de show bracht ze 2 verrassingsgasten mee: Mentissa en Sylvie Kreusch.

Verder traden tijdens de MIA's 2025 ook Bazart, Dressed Like Boys, Kaat Van Stralen, Metejoor, Pommelien Thijs, Red Sebastian en Zwangere Guy op. Metejoor liet het letterlijk regenen in de ING Arena en Red Sebastian pakte uit met een enorme, meterslange cape. De awards werden uitgereikt door Baloji, Bart Cannaerts, Dana Winner, Emma Moortgat, Erik Van Looy, Eva De Roo, Felix Heremans, Fien Germijns, Jade Mintjens, Jean Janssens, Soundos El Ahmadi, Steffi Mercie, Toby Alderweireld, Ward Lemmelijn en Xander De Rycke. Fien trok naar een kijker thuis en liet die live de winnaar van 'Hit van het jaar 2025' bekendmaken.

Erelijst MIA's 2025

PUBLIEKSAWARDS

ALBUM: Gedoe – Pommelien Thijs

ALTERNATIVE: Kaat Van Stralen

DANCE: Charlotte de Witte

DOORBRAAK: Red Sebastian

GROEP: Bazart

HIPHOP: Zwangere Guy

NEDERLANDSTALIG: Pommelien Thijs

POP: Pommelien Thijs

SOLO ARTIEST: Pommelien Thijs

VLAAMS POPULAIR: Gert Verhulst en James Cooke

HIT VAN HET JAAR 2025: Atlas – Pommelien Thijs

LIFETIME ACHIEVEMENT: Axelle Red



SECTORAWARDS

ARTWORK: Dressed Like Boys – Dressed Like Boys

SONGWRITER: Jelle Denturck (DIRK/Dressed Like Boys)

LIVE ACT: Amenra

MUZIKANT: Nina Kortekaas

PRODUCER: Pieterjan Coppejans

VIDEOCLIP: Gorik Pt. 2 – Zwangere Guy

SECTOR LIFETIME ACHIEVEMENT: Hans Kusters

De sectorprijzen werden aan het begin van de avond live uitgereikt op Studio Brussel door Pien Lefranc en Rik De Bruycker. Daarna was de bekendmaking van de publieksprijzen rechtstreeks te volgen op VRT 1, met Niels Destadsbader als presentator. De volledige show is opnieuw te bekijken en beluisteren op VRT MAX. De MIA’s 2025 vonden plaats in de Brusselse ING Arena en zijn een organisatie van VRT en VI.BE, het steunpunt voor artiest en muzieksector.

Steun Belgische muziek
De MIA’s vinden plaats tijdens de Week van de Belgische muziek, die loopt van maandag 2 tot en met zondag 8 februari 2026. In die periode staan Belgische artiesten en de volledige muzieksector in de kijker. Voor het 6de jaar op rij zetten VI.BE, VRT, RTBF en tal van andere sectorspelers en -organisaties artiesten van eigen bodem extra in de schijnwerpers en moedigen iedereen aan om Belgische muziek te ondersteunen. Dat kan door concerttickets, merchandise of platen te kopen, Belgische nummers te streamen, mee te doen aan acties tijdens de Week én online flink wat liefde voor Belgische muziek te tonen met de hashtag #weekvandebelgischemuziek.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Ferry 2
    22:25
    VRT NWS laat
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    Patience
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    The Voice van Vlaanderen
    22:25
    So You Think You Can Dance
  • 20:30
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    22:50
    The Transporter
  • 20:35
    Evan Almighty
    22:10
    Obsessed
  • 20:35
    Fallen
    22:10
    Benedetta
  • 20:50
    Narcos
    22:35
    ER
  • 20:35
    Columbo
    21:50
    Baywatch
  • 20:40
    Sherlock Holmes
    22:55
    Vik & Gert
  • 20:35
    Found
    22:25
    FBI: International
  • 20:35
    Goodfellas
    23:20
    Ghostbusters II
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:50
    Kinderen kopen een huis
  • 20:30
    Original Sin: My Son the Killer
    22:05
    Shades of Blue
  • 20:59
    Z-Nieuws
    21:10
    Z-Beurs
  • 21:02
    Hallo Roger
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:05
    Het Weekmenu
    21:45
    Likoké on Tour
  • 21:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    22:00
    Death in Paradise
  • 20:35
    NCIS
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 20:35
    Flikken Maastricht
    21:35
    De slimste mens
  • 21:05
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Sergio Over De Grens
    21:25
    Sluipschutters