Opnames gestart van humoristische en herkenbare Eén-reeks 'Roomies'

Vorige week zijn de opnames gestart van 'Roomies', een nieuwe minireeks vol humor, herkenbaarheid en eerlijkheid over de zoektocht van twee twintigers naar hun identiteit en hoe je volwassen wordt. De reeks is geschreven en wordt geregisseerd door jonge talenten Flo Van Deuren en Kato De Boeck, die eerder al de kortfilm 'Echo' uit de Lockdown-reeks maakten voor Eén.
'Roomies' draait rond de twee lesbische vriendinnen en twintigers Bibi en Ama. In de hoop een betere versie van zichzelf te worden, trekken ze bij elkaar in op een appartement in Brussel. Elk op hun eigen manier, maar onder hetzelfde dak, komen ze tot een paar nieuwe inzichten: het leven heeft geen handleiding, de liefde nog minder en zijzelf al helemaal niet.
Opkomend talent Ahlaam Teghadouini ('Grond') en Laura De Geest spelen de hoofdrollen in de reeks. Daarnaast zijn Martha Canga Antonio, Romy Louise Lauwers, Khadija El Kharraz Alami, Dominique Van Malder, Zouzou Ben Chikha, Nadia Abdelouafi, Goua Grovogui, Annie-Paris Sangi-Nkinsi en Nacim Bessedjerari te zien.
Flo Van Deuren en Kato De Boeck: ''Roomies' is een rauwe, maar ook intieme coming-out en coming-of-age minireeks. Onze twee twintigers, Bibi en Ama, proberen voor het eerst op eigen benen te staan. Ze zoeken naar wie ze zijn en hoe dat eigenlijk moet, 'volwassen zijn'. Vraagstukken die iedereen die jong is, of dat ooit was, meteen herkent. 'Hoe doe ik dit in godsnaam? Waar haal ik mijn geld vandaan en wat moet ik doen als de zekering springt? Wie ben ik eigenlijk, los van mijn studie, familie, geliefden en geaardheid?' Bibi en Ama botsen elk op hun eigen manier, net als wij allemaal, op deze vragen.'
Op eigen benen staan
Tijdens hun laatste studiejaar trekken de lesbische klasgenoten en vriendinnen Bibi (22) en Ama (25) bij elkaar in op een appartement in Brussel. Ondanks hun verschillende levensstijlen en uiteenlopende karakters denken de kersverse huisgenoten er samen helemaal klaar voor te zijn. Het enige wat hen nog rest, is uitzoeken wat die 'er' precies betekent.
Al gauw blijkt dat Bibi en Ama elk met een heel eigen agenda aan dit avontuur beginnen. De verantwoordelijke Bibi verhuist voor het eerst van het platteland naar de bruisende hoofdstad. Ze droomt van een romantische relatie met een vrouw en hoopt stiekem dat samenwonen met Ama, die openlijk lesbisch is, haar zal helpen het pad van de liefde te betreden. De losbandige Ama, daarentegen, woont al heel haar leven in Brussel en wil voorlopig niets meer met de liefde te maken hebben. Ze wil zo vrij en onafhankelijk mogelijk zijn en hoopt dat samenwonen met de volgzame Bibi in een eigen appartement haar die mogelijkheid zal bieden.
Vanaf dag één beginnen de kersverse huisgenoten aan een zoektocht naar zichzelf, elkaar, hun gsm en een vaste plek voor de huissleutel. Het samenwonen biedt Bibi en Ama vrijheid, maar ook de keerzijde daarvan: ze botsen al gauw op hun eigen grenzen en verwachtingen, en daarbij ook op die van elkaar.
De makers
Scenaristes en regisseuses Flo Van Deuren (°1994) en Kato De Boeck (°1994) leerden elkaar kennen in de filmopleiding aan het RITCS in Brussel. Flo werd met haar afstudeerfilm 'Bamboe' geselecteerd voor de studentencompetitie van de 72ste editie van het Cannes Filmfestival. 'Bamboe' was daarvoor al in eigen land te zien op het film festival van Gent, Leuven en Brussel, ontving later dat jaar de eerste prijs op het La Guarimba Film Festival in Italië en werd geselecteerd op het BAFTA qualifying Short Film Festival in Londen. Kato's afstudeerproject is de gelauwerde kortfilm Provence, die in wereldpremière ging op het Palms Springs International Short Film Festival in Californië en begon van daaruit aan een veroveringstocht: er volgden meer dan vijftig (inter)nationale festivalselecties, een Ensor voor Beste Kortfilm en niet minder dan twintig andere (inter)nationale prijzen op onder andere Film Fest Gent, Internationaal Kortfilmfestival in Leuven en Brussels Short Film Festival. De kortfilm kwam ook op de longlist van de Oscars 2020 terecht.
Tijdens hun opleiding waren Flo en Kato huisgenotes - en sindsdien ook beste vriendinnen - wat hun inspiratie was voor Roomies. Hun eerste project samen was de kortfilm 'Echo' als onderdeel van de Vlaamse reeks 'Lockdown', die in januari 2021 te zien was op Eén, ook een productie van De Wereldvrede (o.a. 'Albatros').
'Roomies' zal later op Eén en via VRT NU te zien zijn.
'Roomies' is een productie van De Wereldvrede voor Eén. De reeks kwam tot stand dankzij de steun van het VAF en Vlaams minister van Media Benjamin Dalle, Screen Brussels, de Belgische Tax Shelter via Flanders Tax Shelter, en stad Brussel.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief': recordaantal koppels vinden de liefde
- Kijkcijfers: 12, 13 en 14 juni 2026
- Welmoed Sijtsma ruilt WNL voor eigen late night-talkshow bij RTL
- 'Familie' schrijft geschiedenis met ongeziene seizoensfinale
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
Multimedia SPOTLIGHT
-
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was
Kijktip van de dag

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.
'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.



































