Nieuwkomer Nora verovert het hart en het hoofd van Jan Van den Bossche in 'Familie'

Op dinsdag 7 oktober komt een nieuw 'Familie'-personage op de koffie in de Jan & Alleman. Nora Vincke wacht aan een tafeltje op haar ex, die niet komt opdagen. Ze raakt aan de praat met cafébaas Jan (Jef De Smedt) en dat gesprek is de prille start van een nieuwe verhaallijn over vriendschap, liefde en twijfels.
Nora is namelijk een trans vrouw en brengt het traditionele leven van Jan helemaal uit balans. Langzaamaan kruipt ze in zijn hart, maar ook in zijn hoofd… Kan Jan loskomen van zijn vastgeroeste overtuigingen?
Nora is een elegante, welbespraakte vrouw die jarenlang een succesvol evenementenbureau runde. Ze is ad-rem en beschikt over een ontwapenende combinatie van humor en empathie. Na een intense persoonlijke zoektocht en haar transitie koos ze voor een eenvoudiger leven en stopte ze met haar hectische job. Ze wil een nieuwe weg inslaan en de toevallige ontmoeting met Jan is daar de start van. Nora krijgt de kans om de Jan & Alleman nieuw leven in te blazen, al is dat aanvankelijk niet geheel naar de zin van cafébaas Jan. De wederzijdse irritaties groeien echter geleidelijk aan uit tot een warme vriendschap en aantrekkingskracht. Maar terwijl Jan vecht met zijn gevoelens, wil Nora gewoon gezien worden zoals ze is. Zonder uitleg, zonder voorbehoud.
Het personage Nora wordt vertolkt door Lisa Van Houdt, een onderneemster uit Laakdal die speciaal voor haar rol in 'Familie' een acteeropleiding kreeg.
Lisa Van Houdt: “Mijn eerste draaidagen op de set waren heerlijk. Ik kwam niet alleen terecht in de super geoliede machine die Familie maakt, maar ook tussen mensen die me meteen verwelkomden zonder oordeel of voorbehoud. Kunnen spelen met doorgewinterde acteurs en actrices als Jef De Smedt en Nathalie Meskens was verrijkend en inspirerend. Na mijn casting werd ik gecoacht door Frans Van der Aa, die me het plezier van spelen leerde en me het zelfvertrouwen heeft gegeven om dit avontuur aan te gaan. In een tv-productie acteren is een heel nieuwe wereld voor mij en smaakt absoluut naar meer. Het personage van Nora is soms best emotioneel om te spelen, omdat er uiteraard wel sterke gelijkenissen zijn tussen haar verhaal en het mijne, dus dit is een intense rollercoaster. Ik ben super blij dat Familie de moed heeft om dit maatschappelijk gevoelige thema in een dagelijkse soap te vertellen, zeker nu LGBTQ-rechten en rechten van trans personen specifiek onder druk staan. Bij mijn weten is het één van de eerste keren - zo niet de eerste keer - dat een trans personage gespeeld wordt door een trans persoon in Vlaamse fictie.”
De komst van Nora vertelt een warm verhaal over hoe liefde en twijfel soms hand in hand gaan. Het verhaal gaat van start op dinsdag 7 oktober en zal de komende weken voor heel wat emoties zorgen in 'Familie'.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 21 mei 2026
- Liefde, leugens en loslaten in slotseizoen 'Dertigers'
- Dit is de winnaar van 'Celebrity MasterChef Vlaanderen': 'Een exceptioneel persoon'
- Zoektocht naar dé nieuwe girlband van Nederland in 'WHO’S NXT'
- Het sprookjesverhaal van Rik Verheye en Sam Kerkhofs vanaf zondag 24 mei op Play
- Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Marieke Elsinga wint spectaculaire Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke'
- Qlas en Lil Kleine grote winnaars NPO FunX Awards
- Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' bereikt kookpunt op militair oefenterrein Beekhuizerzand
Multimedia SPOTLIGHT
-
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon'
Kijktip van de dag

De leden van het cryptozoölogische instituut Monarch nemen het op tegen immens grote monsters, waaronder de machtige Godzilla, die in botsing komt met Mothra, Rodan en zijn grootste aartsvijand: de driekoppige koning Ghidorah. Wanneer deze eeuwenoude monsters weer opstaan, strijden ze allemaal om de macht, waardoor het bestaan van de mensheid in gevaar komt.
'Godzilla: King of the Monsters', film uit 2019 met oa. Millie Bobby Brown, om 20.35 uur op Play.



































