Nieuwe docureeks 'How to be alive: Amber en Michiel' vanaf 25 juli bij Pickx+

Vanaf eind juli brengt Pickx+ een nieuwe, hartverwarmende docureeks. 'How to be alive: Amber en Michiel' vertelt het bijzondere verhaal van Amber (20) en Michiel (28) Vandeweert uit Diepenbeek.
Broer en zus leven beide met progeria, een zeldzame ziekte waarbij het lichaam te snel ouder wordt. De gemiddelde levensverwachting bedraagt vandaag ongeveer 15 jaar. Voor Amber en Michiel lag die prognose tijdens hun kindertijd zelfs op amper 12 jaar.
Productiehuis Boundbreakers volgde Amber en Michiel de voorbije maanden van dichtbij. De reeks kwam tot stand dankzij het vertrouwen en de openheid van de familie, die bewust koos om hun verhaal met een breed publiek te delen. Met hun deelname hopen Amber en Michiel meer bekendheid te creëren rond progeria. Ze willen niet alleen tonen hoe het is om met deze uitzonderlijke aandoening te leven, maar ze willen ook laten zien wie ze zijn voorbij de diagnose. Twee jonge mensen met ambities, humor en boven alles: een aanstekelijke levenslust.
'Mensen zien ons vaak eerst als 'die ziekte' of denken dat we kinderen zijn. Ik hoop dat ze na deze reeks gewoon Michiel en Amber leren kennen, mensen met dromen, humor en al bij al ook een heel gewoon leven.' vertelt Amber. Michiel vult aan: 'Ik probeer altijd voluit te leven, ook als dat risico's met zich meebrengt. Soms moet je een andere weg zoeken, maar een beperking hoeft je dromen niet kleiner te maken. Uiteindelijk zijn het de herinneringen die blijven.'
‘How to be alive: Amber en Michiel’ biedt een warme en eerlijke inkijk in hun dagelijkse leven. Ondanks hun ziekte leiden ze een actief sociaal leven en delen ze een passie voor KRC Genk. Michiel toont zijn liefde voor gamen en het maken van YouTube- en Twitchvideo’s, Amber geniet met volle teugen van musicals en theater.
De reeks toont zowel de mooie als de moeilijke momenten: van een bijzonder verjaardagsweekend in Parijs tot openhartige gesprekken met hun ouders Wim en Godelieve. Ook de medische kant van het verhaal krijgt aandacht, onder meer via diepgaande gesprekken met de cardioloog van Michiel. Michiel ondergaat binnenkort een risicovolle operatie aan zijn hart.
De documentaire schuwt de moeilijke thema's niet, maar laat tegelijk zien hoe humor (vaak met een zwart randje) een belangrijke plaats inneemt in het gezin. Die unieke balans tussen emotie, veerkracht en relativering maakt 'How to be alive: Amber en Michiel' tot een aangrijpend en hoopvol verhaal over leven, familie en verbondenheid.
Ellen Vanhove van productiehuis Boundbreakers: 'Deze reeks gaat voor mij veel verder dan progeria. Tijdens de opnames werden wij voortdurend geraakt door de manier waarop Amber en Michiel naar het leven kijken. Daar zit, volgens mij, de kracht van deze documentaire.'
''Moments that make us' is de baseline van onze Proximuszenders. Authentieke verhalen vertellen en mensen een stem geven, is het succesrecept waarop we graag verder bouwen. Het verhaal van Amber en Michiel kreeg van ons meteen groen licht, nog voor de pitch was afgelopen', vertelt Krijn Jonckheere, Head of Media bij Proximus. 'Het is een uniek verhaal van kracht, respect en een levensvisie van broer en zus waar we alleen maar lessen uit kunnen trekken: live life to the fullest.'
Over de ziekte
Progeria, ook bekend als het Hutchinson-Gilford syndroom, is een zeer zeldzame genetische aandoening die een extreme en snelle veroudering veroorzaakt. Ongeveer 1 op 8 miljoen kinderen wordt met progeria geboren. Wereldwijd zijn er ongeveer 150 mensen die met de aandoening leven.
Amber en Michiel hebben een uitzonderlijke, niet-erfelijke vorm van progeria. De gemiddelde levensverwachting van mensen met progeria bedraagt ongeveer vijftien jaar. Dat maakt hun verhaal des te uitzonderlijker en onderstreept hun opmerkelijke levenslust en doorzettingsvermogen.
‘How to be alive: Amber en Michiel’ is vanaf 25 juli (20u30) te zien op Pickx+ (NL).
Op Pickx+ (FR) zal de reeks vanaf 14 augustus (19u) te zien zijn.
Later zal de docureeks ook te bekijken zijn via VTM GO+.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dyantha Brooks presenteert nieuwe strategische kennisquiz 'Oog om Oog' op SBS6
- Nieuw seizoen van 'Body Cam' op Discovery
- '90 Day Fiancé: The Other Way' terug op TLC
- Kijkcijfers: woensdag 21 oktober 2026
- 'Kamp Fly': Acht jongeren op avontuur met Tom Waes en Fly
- 'Junior Eurovisie Songfestival 2026' zaterdag bij Zapp
- Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant': 'Ik heb hier geen zin in, ga weg!'
- 'Meldpunt Actueel' over migrantenouderen die noodzakelijke zorg mislopen
- Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar in 'De Verraders'
- 'De Zaak Alzheimer' van Erik van Looy in een Amerikaans jasje: 'Memory of a Killer' bij Play
- Radio 2 Eregalerij viert Bart Peeters en Dana Winner met feestelijke, muzikale avond
- NPO Klassiek en NPO Start presenteren 'De Gamemuziek Top 50'
- Ga met Radio Veronica mee op Het Nationale Vriendenweekend
- Bart (34) uit Apeldoorn kraakt Het Geluid van Qmusic en wint 36.000 euro
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
Multimedia SPOTLIGHT
-
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum
Kijktip van de dag

De eerste tien halvefinalisten betreden het podium met een gloednieuwe act. De jury, met Karen Damen, James Cooke, Dan Karaty, Soundos El Ahmadi en Marc-Marie Huijbregts, kiest vijf acts die doorstoten naar de finale.
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.




































