Magazine rond verkeersveiligheid 'Kijk Uit' in nieuw kleedje

Het wekelijks magazine 'Kijk Uit' is één van de langst lopende programma's op de Vlaamse televisie. De eerste verkeerseducatieve praatjes werden gemaakt door Nonkel Bob op de toenmalige BRT.
Kom toch eens kijken en Tip Top pasten in het kader van Via secura anno 1958. Daarna kwam in 1972 het programma 'Veilig verkeer in Beeld', dat in 1976 de huidige naam 'Kijk Uit' kreeg en sindsdien wekelijks op tv komt. De VRT maakt het programma ondertussen ook beschikbaar via het online videoplatform VRT NU.
'Kijk Uit' kende al heel wat presentatoren; Kapitein Clement Iliano (jaren '60), Kolonel Frans Paesschierssens (1972), Luitenant Alex Van Wanzele (1972-1976), Commandant Gommar Vervust (1977-1989), Commandant Flor Koninckx (1989-2004), Commissaris Gail Van Hoever (2004-2007), Commissaris Werner Van Cant en Marjan Duchesne (2007-2011), Commissaris Werner Van Cant (2011-2019), Eerste Inspecteur Sofie Lenaerts (2019-nu).
De huidige presentatrice Sofie Lenaerts werkt als 'zwaantje' bij de Federale Wegpolitie en leidt sinds 2019 de creatie en realisatie in goede banen. Naast de federale politie werken het Vlaams Gewest, het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de Vlaamse Stichting Verkeerskunde mee aan het programma.
Onmisbaar
Een goed geïnformeerde weggebruiker is beter beschermd in het verkeer. Door nuttige en correcte informatie kan de verkeersdeelnemer op tijd gevaren herkennen, ze correct inschatten en verstandig vermijden. 'Kijk Uit' informeert over het verkeersreglement en recente wijzigingen, sensibiliseert met specifieke acties van de partners en belicht duurzame en veilige mobiliteit.
HCP Koen Ricour Directeur Federale Wegpolitie: 'Om je veilig in het verkeer te begeven, is het belangrijk om goed geïnformeerd te zijn en mee te zijn met de laatste mobilteitstrends of nieuwe wetgeving. 'Kijk Uit' legt dit uit aan de weggebruiker op een aangename en begrijpelijke manier. Een must voor elke kijker!'
Nieuwe look & stijl
Het concept van 'Kijk Uit' blijft behouden. Het programma wil informeren over en aanzetten tot een veilig deelname aan het verkeer. De vorm krijgt wel een volledige 'onderhoudsbeurt'.
De nieuwe generiek verwijst met beelden en quotes naar de aflevering die volgt. Nog meer dan in het verleden vertrekt 'Kijk Uit' vanuit de beleving van een weggebruiker en zijn mobiliteit. Daarvoor werkt het productiehuis met super mobiele camera’s. De kijker krijgt hierdoor het gevoel aanwezig te zijn bij de verkeerssituaties en gesprekken. Sofie brengt als enthousiaste en nieuwsgierige gids alles tot één geheel. Zij verplaatst zich van de ene situatie naar de andere en neemt de kijker als het ware bij de hand.
De nieuwe vorm uit zich ook in het nieuwe logo waar 'de mens' en 'aandacht hebben voor elkaar' centraal staan. Kijken en elkaar zien is noodzakelijk om veilig deel te nemen aan het verkeer.
Kijken naar 'Kijk Uit' op Eén en VRT NU
'Kijk Uit' is en blijft een gevestigde waarde op televisie en is iedere zaterdag om 17.55 uur te zien op Eén. Je kan 'Kijk Uit' steeds herbekijken op VRT NU.
Kijk uit | VRT NU
Bekijk alle afleveringen van 'Kijk Uit' met VRT NU via de site of app.
vrt.be
Daarnaast komen er korte, samenvattende filmpjes van 60 seconden. Ze bevatten de essentie van een originele aflevering en zullen af en toe, doorheen de week te zien zijn op Eén.
Online via Social Media
Sociale media heeft inmiddels een vaste plaats ingenomen in ons dagelijks leven en natuurlijk hoort verkeersveiligheid daar ook bij. 'Kijk Uit' speelt hier op in door de huidige 5 minuten samen te vatten in filmpjes van 60 seconden. Deze filmpjes en andere content bieden de kijker de mogelijkheid tot interactie.
De 60 seconden-filmpjes zullen op de sociale mediakanalen en websites verschijnen van de verschillende partners.
Alle uitzendingen van 'Kijk Uit' zijn terug te vinden op het youtube kanaal van de Federale Politie
'Kijk Uit' wordt gemaakt door:
- Sofie Lenaerts van de Federale Politie – Directie Federale Wegpolitie
- Pascal Govaerts van het productiehuis INS
- Sophie Berben & Ines Peeters van het productiehuis Hotel Hungaria
- Siebe Dirckx & Daniël Vanermen
- Mireille Robbe van Pro5
Met de financiële steun van het Brussels Hoofdstedelijk en Vlaams Gewest en dank aan alle mensen die hun medewerking verlenen om dit programma mogelijk te maken!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Femke danst zich naar de top en wint 'So You Think You Can Dance'
- Nieuwe documentaire 'The Cult of the Real Housewife' op TLC
- De WK-koorts begint bij Ziggo Sport
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Wie wordt de beste danser van de Lage Landen en wint 'So You Think You Can Dance'?
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Ontdek nieuwe afleveringen van jouw favorieten op Cartoonito
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.
'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.



































