Luk Alloo schetst straffe levensverhalen over psychische trauma's in eerste 'Alloo'

dinsdag 2 maart 2021

Luk Alloo portretteert in het nieuwe 'Alloo' bij VTM sterke mensen met een beklijvend en apart verhaal dat hun leven heeft bepaald. Ondanks de tegenslagen staan ze sterk in het leven, vaak met verbazend veel humor en zelfrelativering.

Elke aflevering van 'Alloo' draait wekelijks om een andere thematiek. Woensdag 3 maart is dat 'psychische trauma's'.


Luk ontmoet in de eerste aflevering Ritchie, Geert en Stefanie. Ritchie werd als kind seksueel misbruikt, Geert was als kind niet gewenst en Stefanie leeft al van kinds af aan met hypersensitiviteit en een bipolaire stoornis. Al die nare ervaringen hakken er tot op de dag van vandaag nog steeds in.

Luk Alloo: 'Niet iedereen kent een zorgeloos bestaan en niet alles gaat over rozen. Sommige mensen blijven heel hun leven afrekenen met traumatische gebeurtenissen. Je hebt soms geluk nodig om gelukkig te worden. Dit programma heeft mij het meest ontroerd, omdat de mensen allemaal, hoe moeilijk hun thematiek ook is, in hun hart laten kijken en mij in vertrouwen nemen. De verhalen van de getuigen zijn heftig, maar het is een realiteit en die moeten we niet schuwen.'

Ritchie werd als kind seksueel misbruikt en wilde daardoor enkele keren uit het leven stappen. 'Ik was angstig en wilde de pijn niet meer voelen', aldus Ritchie. Zelfs na zijn huwelijk en de geboorte van twee kinderen bleven de psychische trauma’s, die veroorzaakt werden door het veelvuldig misbruik, doorwegen. 'Als mijn zoontje na school thuis kwam met blauwe plekken of kneuzingen, werd het me te veel. Ik dacht dat mijn kinderen ook seksueel misbruikt werden. Mijn eigen trauma’s kwamen telkens weer boven. Dat was niet uit te houden. Daarom heb ik mij negen maanden laten opnemen in een psychiatrische instelling.'

Ook Stefanie had zich haar leven anders voorgesteld. Ze is vaker niet dan wel naar school gegaan. 'Toen ik drie jaar was, constateerde men hypersensitiviteit bij mij. Later kreeg ik zware migraine en op mijn twaalfde stelde men bipolariteit vast. De dokters schreven antidepressiva voor. Het is vermoeiend om met al die aandoeningen te leven', vertelt Stefanie.

Stefanie wordt levenslang gegijzeld door haar ziektes. 'De dagelijkse pijn was, is en blijft ondraaglijk. Ik denk elke dag aan de dood. Maar ik trek mij nu op aan de goede momenten, aan de medicatie en aan mijn drie kinderen. Door hen is het geen optie meer om uit het leven te stappen.'

De afleveringen van 'Alloo' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.

'Alloo', vanaf woensdag 3 maart om 21.50 uur op VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' (VRT 1)

Bert (44) leeft voor zijn gezin en voor zijn basklarinet. Maar wanneer Philippe Geubels hem leert kennen is zijn leven al heel kwetsbaar. Door zijn ziekte is Bert vergeetachtig, maar de – ietwat flauwe – mopjes waar hij zo om bekendstaat, is hij nog niet verleerd. Bert wil dat er ook op zijn uitvaart nog gelachen wordt. Onmogelijk, denkt Philippe, tot Bert zijn beroep verklapt: ambtenaar van de Stad Antwerpen.

'De Laatste Lach', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Sander tegen de tijd
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    11:00
    Herfstbeelden
  • 10:35
    Ridder Muis
    10:45
    Edmond & Lucy
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Familie
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:55
    MasterChef Australië
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:55
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Police Interceptors
  • 09:35
    Christmas in Notting Hill
    11:05
    Christmas on Call
  • 10:00
    Joe
    14:45
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:05
    Huizenjagers
  • 10:05
    Castle
    10:55
    FBI: Most Wanted
  • 10:20
    That '70s Show
  • 10:00
    Masterchef USA
    10:50
    Love It or List It
  • 10:05
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:18
    Kan ik het ook?
    10:55
    Mannenverzorging
  • 10:30
    Peppe's Toscane
  • 10:20
    Murdoch Mysteries
    11:20
    Death in Paradise
  • 10:35
    Below Deck Mediterranean
    12:20
    White Collar
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    10:45
    NOS Journaal
  • 09:55
    Nieuwsuur
    10:45
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 10:35
    Bol & Smik
    10:50
    Sesamstraat: 10 voor...