Kobe Ilsen en Xavier Taveirne presenteren vanaf het najaar samen met Fatma Taspinar 'De Afspraak'

'De Afspraak' is momenteel met zomerreces, maar vanaf eind augustus is de actuatalkshow opnieuw op weekdagen te zien bij VRT. Vanaf het najaar krijgt Fatma Taspinar versterking van Kobe Ilsen en Xavier Taveirne.
In de nieuwe samenwerking neemt Fatma de helft van de uitzendingen voor haar rekening, Kobe en Xavier verdelen de andere helft. Met hun journalistieke ervaring, open blik en nieuwsgierigheid sluiten Kobe en Xavier naadloos aan bij de koers die 'De Afspraak' vorig seizoen insloeg en die VRT NWS bewust verderzet.
Kobe Ilsen: 'Uiteraard zeg je 'ja' als 'De Afspraak' roept, zonder enige twijfel. Het is de parel van VRT Canvas waar mensen naar kijken omwille van de ijzersterke geloofwaardigheid, de kwaliteit van meningen, de expertise van de juiste gasten en de vinger aan de actuele pols. Het sluit naadloos aan bij wat ik al heel mijn carrière doe: met oprechte nieuwsgierigheid de luisteraar en de kijker van VRT correcte en toegankelijke informatie over een zeer complexe wereld aanbieden.'
Xavier Taveirne: 'Ik heb bij VRT al op verschillende stoelen mogen zitten, maar het uitgangspunt is altijd hetzelfde: de wereld overzichtelijker maken. Dat was zo bij 'VRT NWS Journaal' en dat is zeker zo bij 'WinWin'. En ook bij 'De Afspraak' wil ik met mensen praten die overzicht brengen en inzicht geven.'
Fatma Taspinar: 'Ik krijg niet één maar twee talenten aan mijn zijde. We hebben bovendien alle drie net een andere blik op de actualiteit, wat een mooie variatie aan onderwerpen zal opleveren. Dus ik ben een heel tevreden host.'
Griet De Craen, directeur Informatie: 'Met Fatma, Kobe en Xavier krijgen we drie hosts die journalistieke bagage en een kritische ingesteldheid combineren met een gezonde portie nieuwsgierigheid. Aan de tafel van 'De Afspraak' moet een gesprek tot stand komen, met getuigenissen die raken en meningen die schuren. Op sociale media ontaarden discussies vaak in oppervlakkige scheldpartijen. In die context vinden wij het ongelooflijk belangrijk om tegengestelde meningen bij elkaar te brengen in een respectvol en diepgravend debat over actuele thema’s.'
In de nieuwe taakverdeling combineert Fatma 'De Afspraak' met 'VRT NWS Journaal', Kobe met 'Weetikveel' en 'De Verrekijkers', en Xavier met 'WinWin'.
Ook 'De Afspraak op Vrijdag' blijft volgend seizoen op post, met Ivan De Vadder als moderator.
Kobe Ilsen
Kobe Ilsen startte zijn VRT-carrière in 2005. Hij maakte onder ander programma’s over milieu, gezondheid, consumentenzaken, toerisme, wetenschap en actualiteit, waaronder 'Iedereen eco', 'Doodgraag leven', 'Volt', 'HIV+' en '#weetikveel'. Hij presenteerde ook formats als 'Op één', 'Over eten' en 'Over mijn lijf', en is te horen op radio en in podcasts, onder meer in 'Weetikveel' en 'De verrekijkers'.
Xavier Taveirne
Xavier Taveirne werd bekend bij het grote publiek via Radio 1-programma’s als 'De Ochtend' en 'De wereld vandaag'. Later presenteerde hij onder meer 'De zevende dag', 'VRT NWS Journaal' en 'VRT NWS Laat'. Hij maakte ook documentaireprogramma’s zoals 'Voor de mannen' en 'Eenzaam'. Sinds 2024 is hij het gezicht van 'WinWin', het consumentenprogramma en -merk van VRT.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Geen nieuw seizoen voor ‘Live live live’: VRT schrapt muziekshow van Bart Peeters
- Kijkcijfers: donderdag 29 oktober 2026
- Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant'
- Niels en Jeroen zijn terug met nieuw seizoen 'Even Tot Hier'
- 'Welkom bij 75 jaar Jeugd TV': Van Pippi Langkous tot Theo en Thea in één special
- Play Sports zet je op de eerste rij bij Bayern München – Borussia Dortmund
- Viktor en Sarah tonen de werf van hun nieuwe huis in 'De Verhulstjes'
- Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent'
- Een ongeziene herfstvakantie bij Ketnet
- Marcelo Ballardin krijgt stoomcursus strijken in 'Mijn Restaurant'
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Roularta Media Group lanceert Libelle Radio
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































