Kürt Rogiers presenteert nieuw seizoen 'LEGO MASTERS'

Na het succes van het eerste seizoen, presenteert Kürt Rogiers vanaf zaterdag 6 maart om 20.40 bij VTM een gloednieuw seizoen van 'LEGO MASTERS', samen met zijn Nederlandse co-host Ruben Nicolai.
Vier Vlaamse en vier Nederlandse duo’s gaan een bijna onmogelijke uitdaging aan: het bouwen van nog mooiere, nog creatievere, nog grotere en nog indrukwekkendere bouwwerken dan vorig seizoen. De teams strijden in 9 afleveringen om de titel van LEGO Master 2021.
Kürt: 'Straffer dan het eerste seizoen kan bijna niet dacht ik. Maar oh jawel. De opdrachten zijn nog uitdagender, de creaties nog spectaculairder, de duo’s nog ambitieuzer. Het worden weer zaterdagavonden om met het hele gezin op het randje van je stoel voor de televisie te gaan zitten.'
Wie worden de twee beste bouwers van België en Nederland? Wie bouwt spectaculairder dan de anderen? Wie heeft het beste technische inzicht? Wie heeft stalen zenuwen? In iedere aflevering krijgen de duo’s opdrachten die ze binnen een opgelegde tijdslimiet moeten volbrengen, zonder bouwtekening.
Maak kennis met de 16 nieuwe kandidaten en LEGO creatievelingen uit België en Nederland:
De Vlaamse duo's
Vrienden AMBER (23) en ARNE (25)
Amber (Lochristi) en Arne (Evergem) noemen zichzelf nerdy LEGO vrienden en zijn sterke storytellers. Amber neemt de touwtjes steeds in handen en Arne is de steunpilaar die ze soms wel nodig heeft. Beiden zijn helemaal gek van gamen, zingen luidop dezelfde liedjes en kennen honderden films van buiten. Amber is schaamteloos verslaafd aan Harry Potter, Toy Story én… LEGO, en Arne heeft de zelfzekerheid van een 80-jarige, de maturiteit van een 50-jarige en de jeugdigheid van een… 25-jarige. Amber - ‘The Ambrinator’ op social media - en Arne vullen elkaar heel mooi aan tijdens het LEGO bouwen: zij met haar technisch inzicht en hij met zijn rijke fantasie.
Amber: 'Ik hou ervan hoe je je fantasie los kan laten gaan met LEGO. Er is gewoon geen limiet. Het is iets enorm verslavend want eens je er mee begint is het moeilijk om te stoppen, het is geweldig leuk om je er mee bezig te houden. Een LEGO set is het allerbeste cadeau dat je kan krijgen.'
Collega’s Dries (29) en Killian (25)
Dries (Zottegem) en Killian (Kortrijk) zijn collega’s bij een architectenbureau. Ze modelleren gebouwen voor hun werk en delen hun passie voor LEGO. Beiden deden mee aan de LEGO Masters thuiswedstrijden en Dries eindigde op de eerste plaats. Killian bouwt meestal piraten, kastelen, steden en landschappen, Dries bouwt eerder kleinere tafereeltjes met een leuke setting, vaak met veel fantasie.
Beiden zijn creatief en proberen zo optimistisch mogelijk in het leven te staan. Deze twee ideale schoonzonen hebben een bijzonder fijn gevoel voor humor.
Dries: 'LEGO was tijdens mijn kindertijd altijd mijn favoriete speelgoed. Ik had geen sets, enkel wat oudere losse blokken die mijn ouders ooit hadden gekregen. Tijdens mijn studies is mijn LEGO op de zolder beland, tot een dik jaar geleden, toen kwam het topic LEGO plots boven bij de ouders van mijn vriendin. En sindsdien is mijn collectie serieus uitgebreid.'
Die hard LEGO fans Jan (42) en Julien (25)
Jan (Wijtschate) en Julien (Maarkedal) zijn al 5 jaar lid van de LEGO club en leerden elkaar daar kennen. Julien is elke dag met LEGO bezig, het is de basis geweest van zijn carrière als architect. Hij heeft op technisch vlak meer ervaring dan Jan, maar hij is perfectionistisch en hermaakt de bouwwerkjes vaak. Jan maakt het liefst karakters en huizen. Zijn huis en zolder staan vol met sets. 'LEGO MASTERS' is voor hen een bijzondere en unieke kans en zich niet inschrijven was geen optie.
Jan: 'LEGO werkt therapeutisch, ik word er rustig van en het werkt positief op mijn gemoedstoestand. Ik kijk er graag naar en voel dan enige trots. Ik ben nu bezig om al mijn grootste sets te voorzien van licht. Julien inspireert me, we zijn allebei redelijk perfectionistisch ingesteld en komen meestal tot een eenzijdig akkoord over de details. Ik ga meer de focus leggen op de basisstructuur, waar Julien meer de afwerking voor zijn rekening neemt.' En Julien vult aan: 'Creatief zijn en bouwen, echt zelf iets MAKEN, is iets wat voor mij heel belangrijk is. Ik ben 2 jaar geleden afgestudeerd als architect en ik durf met volle overtuiging zeggen dat mijn liefde voor LEGO hiervoor aan de basis lag.'
Koppel en Disney-fans Roy (33) en Thomas (29)
Roy (Lommel) en Thomas (Lommel) zijn al vier jaar een koppel. Roy is oorspronkelijk afkomstig uit Bergen-op-Zoom maar is bij Thomas in België gaan wonen. Thomas bouwt al zijn hele leven met LEGO en gaat voor de technische hoogstandjes, Roy is de creatieveling. Het koppel woont in een zelfgebouwd huis en ze houden van theater en themaparken zoals Disney- en LEGOland. Thomas is werkzaam in de staalindustrie en is gespecialiseerd in het niet-standaardwerk zoals bruggen, architectonische hoogstandjes en rollercoasters. Roy is sinds kort projectleider bij een culturele instelling. Hij heeft snel ideeën en verhalen in zijn hoofd en Thomas komt altijd snel met een bouwoplossing aandraven. Deze combinatie maakt het samenwerken erg inspirerend. Samen bouwen ze vooral gebouwen en nieuwe werelden, vaak met een knipoog naar Disney of andere attractieparken.
Roy: 'LEGO daagt mij uit! Aan de hand van bekende en minder bekende bouwtechnieken probeer ik altijd bouwwerken te maken die betekenis hebben en waar mijn fantasie in terug te vinden is. Mijn teamgenoot Thomas is mijn grootste maatje. We delen veel gemeenschappelijke interesses, maar vullen elkaar ook nog eens enorm aan. Thomas is mijn technische held, waarbij ik dan weer sterk ben in vormgeving en het geven van betekenis.'
De Nederlandse duo's:
Docenten Ernesto en Marco
Ernesto (47) en Marco (32) zijn beide docenten op een middelbare school, waar zij vaak met LEGO werken. Ernesto is docent kunst en Marco docent wiskunde. Ernesto is opgeleid als kunstenaar en hij brengt daarmee de creativiteit in de bouwwerken en het planmatig werken. Marco daarentegen heeft technisch ruimtelijk inzicht en werkt op een methodische manier. Zo vullen deze twee elkaar dus goed aan. 'We vinden elkaar goed in wilde en grote ideeën die we uiteindelijk ook goed tot uitvoering kunnen brengen.'
Vrienden Marcel en Bibi
Marcel (48) en Bibi (45) zijn al ruim 20 jaar goede vrienden. De twee kennen elkaar van de scouting. Ze bedenken samen de meest creatieve ideeën. Marcel is digitaal strateeg en Bibi face-, body- en bellypainter. Bouwen met LEGO helpt Marcel af en toe te ontsnappen aan de digitale wereld. Tijdens het bouwen let hij meer op de technische kant van het bouwwerk, terwijl Bibi zich meer focust op de details, sfeer en kleur. Voor haar is LEGO het creëren van een mini fantasiewereld.
Moeder en zoon Ine en Oscar
Mama Ine (48) en zoon Oscar (20) delen een passie: LEGO. Oscar studeert industrial design en Ine is strategisch adviseur afval en circulariteit bij een gemeente. Oscar houdt zich tijdens het bouwen meer bezig met de grotere lijnen en Ine verzint de kleine verhaaltjes daar omheen. In een kamer thuis staan LEGO bouwwerken die door de jaren heen zijn verzameld en gebouwd. Ine vertelt dat zij en haar zoon soms verschillen maar elkaar ook goed aanvullen. 'We beginnen vaak met een idee dat in het hoofd van Oscar zit en brainstormen dan samen verder op een onderwerp dat we op dat moment interessant vinden.'
Boezemvrienden René en Douwe
René (33) en Douwe (32) zijn beste vrienden sinds de basisschool. René is Creatief Strateeg bij een mediabureau en Douwe zoekt na het runnen van een bordspelwinkel met café weer een nieuwe uitdaging. Van kinds af aan zijn de twee grote liefhebbers van LEGO. Ze waren beiden gestopt met bouwen maar hebben dit 3 jaar geleden weer opgepakt. Douwe is vooral handig en technisch met LEGO, René is meer creatief en kleurig als hij aan het bouwen is. Samen vormen ze een sterk koppel. 'We bouwen graag samen puur voor plezier en vullen elkaar goed aan!'
De Brickmaster
De jurering wordt dit jaar verzorgd door BRICKMASTER Jonathan Bennink, designmanager bij LEGO Creative Play Lab. 'Vroeger speelde ik al heel veel met LEGO maar ik was ook vaak in de schuur te vinden waar ik mijn eigen speelgoed maakte. Na mijn studie Industrieel Ontwerpen aan de universiteit Twente, solliciteerde ik bij LEGO. Ik had niet durven dromen dat ik nu aan het hoofd van een team sta dat nieuwe concepten bedenkt en ontwerpt. Ons laatste project is inmiddels de wereldberoemde samenwerking met Nintendo: LEGO® Super Mario™. Deze bouwset werd eind vorig jaar verkozen tot speelgoed van het jaar.'
Als BRICKMASTER let Jonathan vooral op de originaliteit en de speelbaarheidsfactor van de ideeën. Daarnaast kijkt hij ook naar het verhaal, de schaal, de bouwtechnieken, de esthetiek en het kleurgebruik. Hij wordt dit seizoen bijgestaan door een gastjurylid. De gastjury kent als expert alle ins en outs van het te bouwen werk en beoordeelt de grote opdracht vanuit zijn/haar specialiteit. Niet enkel LEGO designers komen langs als gastjury, ook o.a. de Vlaamse cabaretier Dirk Denoyelle en kunstenaar Koen Van Mechelen gingen in op de uitnodiging om LEGO bouwwerken te beoordelen.
'LEGO® MASTERS' is een VTM/RTLNL coproductie en wordt geproduceerd door EndemolShine Nederland - onderdeel van Banijay Benelux - en is gebaseerd op het originele Britse format van Tuesday’s Child en de LEGO Group.
'LEGO® MASTERS', vanaf 6 maart op zaterdag om 20.40 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2021: alle plannen, alle zenders (NL)
volledig dossier- Martien Meiland en Britt Dekker presenteren nieuwe spelshow 'First & Last'
- Nieuw seizoen van 'Oogappels' op NPO 1
- Johnny de Mol biedt pechvogels perspectief in 'De Mol's Hoop'
- Bekende Nederlanders aan de slag in het Erasmus MC
- Harm Edens presenteert '10 voor Taal'
- Ferry Doedens verkent wereld van sexy social media in nieuw PowNed-programma
- Zet je schrap voor het nieuwe seizoen van 'Ex on the Beach: Double Dutch'
- Onder meer Danny Vera, Bilal Wahib en Stefano Keizers en anderen in nieuw seizoen 'Rooijakkers Over De Vloer'
- Chantal Janzen, Fred van Leer en Leco van Zadelhoff in 'Chantals Beauty Camper' nieuw bij RTL 4
- Kijk achter de schermen bij speciale politiedienst in nieuwe serie 'Politie Dienst Infra'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: woensdag 28 oktober 2026
- 'Liefde voor Muziek' breekt met traditie en kiest voor opvallende verandering
- 'De Afspraak' loopt vanaf nu door in schoolvakanties
- Arnout Hauben trekt voor nieuw seizoen door de Karpaten
- Arnout Hauben trekt voor nieuw seizoen door de Karpaten
- Marcelo Ballardin krijgt stoomcursus strijken in 'Mijn Restaurant'
- 'Meldpunt Actueel': taboe op seks bij ouderen zorgt voor schrijnende situaties in de ouderenzorg
- Paniek slaat toe bij verrader Stephanie tijdens duel in 'De Verraders'
- Astrid Coppens helemaal ontroerd door bevalling: 'Zie wat een schoon patatje'
- Kijk 'NPO Doc: Erfenis van liefde' op NPO 3
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
- An Lemmens krijgt vrij spel op Willy met '120 Minuten An Lemmens'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
Kijktip van de dag

Bert (44) leeft voor zijn gezin en voor zijn basklarinet. Maar wanneer Philippe Geubels hem leert kennen is zijn leven al heel kwetsbaar. Door zijn ziekte is Bert vergeetachtig, maar de – ietwat flauwe – mopjes waar hij zo om bekendstaat, is hij nog niet verleerd. Bert wil dat er ook op zijn uitvaart nog gelachen wordt. Onmogelijk, denkt Philippe, tot Bert zijn beroep verklapt: ambtenaar van de Stad Antwerpen.
'De Laatste Lach', om 20.55 uur op VRT 1.




































