Iedereen Danst voor De Warmste Week

Gloria Monserez, Stéphan Tanganagba en Kawtar Ehlalouch, ambassadeurs van De Warmste Week, roepen iedereen op: dans tijdens De Warmste Week elke dag mee met DWW Radio. Dat maakte het trio deze morgen bekend op MNM en Studio Brussel.
Onder de noemer 'Iedereen Danst' kan je elke ochtend om 10.00 uur mee dansen, daar een filmpje van maken en dat delen. Want al dansend kan je echt zijn wie je bent. Iedereen Danst maakt deel uit van De Warmste Week, de solidariteitsactie van de VRT die loopt van 18 tot 24 december.
Al dansend kan je zijn wie je bent
Tijdens De Warmste Week wordt 10.00 uur 's morgens elke dag hét moment waarop Iedereen Danst. Luister naar 'DWW Radio' en dans mee! Dans je alleen, met vrienden op school of via een online meeting met je collega's? Alles mag, zolang je maar meedoet. Want al dansend kan je echt zijn wie je bent.
Het idee van 'Iedereen Danst' komt van Gloria, Stéphan en Kawtar zelf. Dansen maakt de meeste mensen gelukkig, ook al moet je er soms een drempel voor over.
Gloria, Stéphan en Kawtar: 'Tijdens De Warmste Week gaan wij de uitdaging aan om heel Vlaanderen aan het dansen krijgen. Om gewoon, al is het maar 10 minuten op een dag, even helemaal te kunnen doen waar je echt zin in hebt. Dus: partypeople: dansen maar!'
Dat dansen een heilzame werking heeft op ons welzijn is zelfs wetenschappelijk bewezen. Wanneer we bewegen - dus ook als we dansen - maakt ons lichaam endorfine aan, een neurotransmitter die pijnstillend werkt maar ook zorgt voor een gelukzalig gevoel. Met andere woorden: wie danst, voelt zich blij. Bovendien is dansen belangrijk voor je zelfbeeld en sluit daarom perfect aan bij het thema van deze De Warmste Week: kunnen zijn wie je bent. Dat bevestigt ook dr. Edith Van Dyck, postdoctoraal onderzoeker in de musicologie aan de UGent.
Dr. Edith Van Dyck: 'Door te dansen versterk je niet enkel je fysieke, maar ook je mentale gezondheid. Het is een ideale manier om alles even los te laten, je verbonden te voelen met anderen en een boost te geven aan je zelfvertrouwen. Alles samengenomen kan het je greep op het leven een stukje versterken.'
Hoe kan je meedansen?
Gloria, Stéphan en Kawtar roepen iedereen op om al dansend een filmpje te maken en dat te delen op je eigen socials met #kunnenzijnwiejebent of je filmpje te delen op www.dewarmsteweek.be. Daar kan je ook laten weten waar, wanneer en met wie je gaat dansen. Wie weet komen Gloria, Stéphan en Kawtar dan wel bij je langs.
In dit filmpje leggen Gloria, Stéphan en Kawtar alvast uit hoe je kan meedansen.
Over De Warmste Week
De Warmste Week gaat van 18 tot 24 december door in Mechelen. 'Iedereen Danst' zal elke ochtend om 10.00 uur live te horen zijn op DWW Radio (StuBru en MNM), en elke dag te zien zijn op Eén, VRT NU en de socials van De Warmste Week. Meer info over De Warmste Week op www.dewarmsteweek.be.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe documentaire 'The Cult of the Real Housewife' op TLC
- De WK-koorts begint bij Ziggo Sport
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Wie wordt de beste danser van de Lage Landen en wint 'So You Think You Can Dance'?
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- BBC Belgium in juni: nieuwe verhalen, nieuwe spanning
- Binnenkort bij RTL: nieuwe programma’s, finales en filmweken
- 'Vroege Vogels' is zondag in Zeeuws-Vlaanderen
- Nieuwe aangrijpende verhalen in 'Over Mijn Lijk'
- '3 op Reis: De Reis van je Leven' trekt verder doorheen de wereld
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video
Kijktip van de dag

In deze finale wordt het hard tegen hard tussen de laatste twaalf kandidaten. De hoofdprijs ligt binnen handbereik, maar slechts één kandidaat kan het ultieme quizduel winnen en het prijzengeld mee naar huis nemen. Wie wint het tweede seizoen van 'The Floor'?
'The Floor', om 20.40 uur op VTM.



































